Фудбалски/трансфер дискусии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Види, секој трансфер може да тргне на лошо или на добро. Мене Окс ми е супер играч, работник кој доколку има мотив ќе ора на терен 3 утакмици непрекинато. Го гледав сеа со Ливерпул и се приметуваше дека нема мотив, нема желба, едноставно, не му е пријатно и не сака да биде во Арсенал. Воопшто не се ангажираше нит во офанзива, нит во дефанзива, што не е во ред. Кога менаџерот ќе побара нешто од тебе, ќе побара да играш друга позиција или да имаш друга задача мора да ја исполниш а не да цмиздриш ко пичка дека те играл вон позиција. Глеј го Милнер лани, цела сезона на лев бек па беше боље од пола леви бекови у лига. Тоа се бараше од него, го изигра на ниво (онолку колку што може и знае, нормално).

Сеуште се надевам на Лемар искрено ама и со Окс би бил задоволен, супер играч.
Во ред ова, мене за позицијата ми е. Искрено мене не ми прави некој мерак, за работник и Лингард е работник, како играч за да скрпиш и изротираш е во ред, ама не е играч што може да го понесе клубот на наредно ниво. Мислам дека малку се има преценето и на позиција везњак/АМ воопшто не го гледам, барем јас. Секако ќе видиме сезонава како ќе биде, не викам дека сум во право.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Во ред ова, мене за позицијата ми е. Искрено мене не ми прави некој мерак, за работник и Лингард е работник, како играч за да скрпиш и изротираш е во ред, ама не е играч што може да го понесе клубот на наредно ниво. Мислам дека малку се има преценето и на позиција везњак/АМ воопшто не го гледам, барем јас. Секако ќе видиме сезонава како ќе биде, не викам дека сум во право.
Баш затоа што Лингард е работник има повеќе гејм тајм од Марсиал и Рашфорд :)
Ќе видиме, пак ќе кажам, се надевам на Лемар ама и со Окс би бил задоволен пошто нема да мора да го продаваме Кутињо :D :D :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Може Клоп да го проба Окс на позиција ЦМ, он од Лалана и Вајналдум направи ЦМ играчи, кои претходно важеа за крила/АМФ.
Мое мислење за Окс е дека могу тешкода стане ЦМ, нема никаква константност, дисциплина и памет за да игра на таа позиција.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.457
Нема да припари во Ливерпул како ЦМ, нема дисциплина за дефанзива кога игра ЦМ.

иде светско, Англија не игра со RWB :icon_mrgr:
Не, ама може ќе игра пошто пола тимови во лига веќе играат со RWB
Како и да е, RWB може ептен лесно да игра десно крило во било која формација со тоа што уште повеќе искуство ќе има во дефанзива.

А Окс за Англија скоро секогаш играл како десно крило, не како ЦМ.

Инаку идиот невиден, нема да даде Ливерпул сеа 40 милиони...

Нека ни го дадат Сако + 20 милиони барем.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Ај барем @Peja989 ќе изгаси @Донев моуд и нема да верува дека Арсенал не сака да го даде во Ливерпул затоа што го гледал како конкурент за топ 4, а ќе го дадел во Челзи затоа што они не се гледале како конкуренти за титула. Венгер е толку будала моментално што мислам дека го гледа Арсенал како конкурент за титула во ЛШ иако играме Лига Европа. :D

Со Мустафи дефинитивно се има нешто десено, Венгер никогап не би продал толку скапо засилување за една сезона (и не беше толку лош како што сега се прикажува) да не е нешто сериозно во прашање.
Демек, Мустафи е купен против желба на Венгер, а највеќе поради statDNA, и поради тоа и го продава по само една и тоа не толку лоша сезона. Истиот случај е и со Перез. Не дека statDNA е нешто многу добро што му се случило на клубот, ама глупо е Венгер што прикажува голема немилосрдност спрема тие играчи, кога знаеме он на неговите фејлнати избори колку години шанса им давал.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
После Лукаку и Окс ги корпоса Челзи папапа :vozbud:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ај барем @Peja989 ќе изгаси @Донев моуд и нема да верува дека Арсенал не сака да го даде во Ливерпул затоа што го гледал како конкурент за топ 4,
Реков „наводно“ а не тврдев дека е вистина :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Реков „наводно“ а не тврдев дека е вистина :D
Секако и уште не знаеме дали Арсенал сака да го даде во Ливерпул затоа што уште нема никаква понуда од нив :D

Него, ептен ќе се заебе овој. Средина може да игра само во тимовите од долниот дел на табелата.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Прашање е дали воопшто ќе игра некаде, а не па уште и позиција да бира.
Мрш во Чемпионшип и ти!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Сеа глеам на нет, стварно има даено само 9 гола за Арсенал? :/
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.457
Реално, очај.
Има потенцијал под добар тренер да биде подобар од ова.
Има техника, има шут и има жар во играта.

Ама ништо повеќе од просечен англиски играч, нешто ко Шон Рајт Филипс на времето.

Искрено не гледам како се вклопува во Ливерпул, повеќе е играч за Челзи место Мозес.

Средина може да игра у тимови од долниот дел на табелата, премногу грешки, премногу лежерни утакмици.

Дефанзивно не ти дава ништо. Само Венгер може да верува во такви играчи како средњаци, никој друг.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
BBC Sport

@BBCSport

Leicester midfielder Danny Drinkwater has asked to leave the club http://bbc.in/2xM2cAD #LCFC

10:12 AM - Aug 30, 2017


За Агуеро и сабајлево е истото, Сити сакаат само пари, Арсенал пари + Стерлинг. Криховјак денес на медицински во ВБА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom