Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Орнстеин вика Арсенал во преговори за Тореира со Сампдорија плус во пптрага по голман.
Што играч е миџетов?
Многу добар, и како што гледам откупната клаузула му е 25 милиони што е џабе во денешни услови. Огин од играч ќе биде Тореира, мене многу ми се допаѓа како игра. Има добар удар од далеку, добро пуца слободни, одличен преглед на играта и таков пргав играч е.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Лемар лево, Гризман десно, напред Коста ако остани Гризман напред ќе бидат ептен јаки, ако се донеси и Сидибе тогаш Атлетико има тим за висок дострел, уште замена за капитенот и то е то


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Многу добар, и како што гледам откупната клаузула му е 25 милиони што е џабе во денешни услови. Огин од играч ќе биде Тореира, мене многу ми се допаѓа како игра. Има добар удар од далеку, добро пуца слободни, одличен преглед на играта и таков пргав играч е.
Абе нас ни треба некој копач на средина да покрива за двајца, или па некој како Канте уште подобро. Ако е барем пола од вториов на коњ сме.
Гледав статистика баш на него личи
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Абе нас ни треба некој копач на средина да покрива за двајца, или па некој како Канте уште подобро. Ако е барем пола од вториов на коњ сме.
Гледав статистика баш на него личи
Не е ни третина јак како Канте.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Не е ни третина јак како Канте.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Баш напротив Тореира е зверка, за разлика од Канте има добар шут од далечина како шо пиша некој член погоре. Играчиште е Тореира кој ќе го земи ќе се офајди салам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Абе нас ни треба некој копач на средина да покрива за двајца, или па некој како Канте уште подобро. Ако е барем пола од вториов на коњ сме.
Гледав статистика баш на него личи
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Многу добар, и како што гледам откупната клаузула му е 25 милиони што е џабе во денешни услови. Огин од играч ќе биде Тореира, мене многу ми се допаѓа како игра. Има добар удар од далеку, добро пуца слободни, одличен преглед на играта и таков пргав играч е.
Барди ги има истиве карактеристики, нека го земат него подобро ако им треба таков.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
А ако бидат сите тројца во средина
Мислиш дека Озил ќе оди на крило? Ја мислам дека нема шанса да се деси то. Ќе игра Емери 4-3-3 со еден заден везен и двајца пред него (Озил, Ремзи) и Обамејанг, Лаказет и Мхитаријан
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Барди ги има истиве карактеристики, нека го земат него подобро ако им треба таков.
Секако дека Барди е подобар од Тореира, нема проблем. :D Ваљда не се ментални Арсенал шпонска алијанса да прават у тимот. xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom