Фудбалски/трансфер дискусии

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од Dani, 23 јануари 2014.

 1. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  27.952
  Допаѓања:
  38.473
  После волку фалење овде, ништо чудно ништо да не испадне од играчот и да се врати следна година во некој просечен италијански тим :D
   
  На beneamata и Makaron им се допаѓа ова.
 2. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.643
  Допаѓања:
  151.215
  И Арсенал во преговори за Желсон Мартинез. Добро тргнаа трансфер периодов ако навистина Тореира е тоа што се коментира овде, Лено, Лихтштајнер итн. ама зошто побогу го молат Вилшер :tapp: И во Борнмаут едвај го истрпеа.
   
  На Bateman му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Chazzspaz

  Chazzspaz

  Член од:
  16 јули 2013
  Мислења:
  2.455
  Допаѓања:
  1.872
  Ако потпише и Ремзи,а би требало пошто Емери планирал околу него и Ауба да гради екипа,тогаш и ја незнам што се молат со Вилшер,боље на АМН да му дадат шанса(мада тоа е сигурно,он и Мавропанос му биле планови за првотимци).Тешко дека ќе го донесат Желсон Мартинез,еве сега бараат уште еден штопер покрај Сократис и Лено ако го донесат,стварно ќе се изненадам ако потпишат и со Желсон или било кое друго класично крило.
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  19.882
  Допаѓања:
  29.688
  Мартинш :D

  Сега со сите клубови ќе го поврзат.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  11.030
  Допаѓања:
  22.520
  Финтата е што тој Желсон гратис ќе го земеме колку што знам ото го раскинал договорот со Спортинг, така да не губиме ништо и така немаме крила ич.
   
  На Ashburton Grove и Ilumious им се допаѓа ова.
 6. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  27.191
  Допаѓања:
  66.344
  Не е гратис, бараат по 20-30м сајнинг фи играчите.
   
 7. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  11.030
  Допаѓања:
  22.520
  Е не го сакаме тогаш :cool:
   
 8. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.643
  Допаѓања:
  151.215
   
  На Sasa Ilic и Васил МКД им се допаѓа ова.
 9. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  17.431
  Допаѓања:
  37.808
  Е сеа неможе Марота цела Италија да ја прибере кај него :icon_mrgr:

  Интерес имаше за овој играч, али никогаш не беше пуштена понуда за него, и тоа е тоа.
   
 10. Chazzspaz

  Chazzspaz

  Член од:
  16 јули 2013
  Мислења:
  2.455
  Допаѓања:
  1.872
 11. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  27.952
  Допаѓања:
  38.473
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  27.191
  Допаѓања:
  66.344
  @фан клуб Интер :D
   
  На zee German, Mich0MKD, beneamata и уште 8 други им се допаѓа ова.
 13. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.643
  Допаѓања:
  151.215
  Пасторе ќе го јаде на велико зошто не се договори со Вест Хем, ќе го испрати арапов во Кина негде
   
 14. Dani

  Dani 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  19.486
  Допаѓања:
  40.200
  На Makaron и Хефест им се допаѓа ова.
 15. cholismo

  cholismo

  Член од:
  5 март 2018
  Мислења:
  1.447
  Допаѓања:
  762
  [​IMG]
  После шпекулациите дека ќе го напушти клубот Хименез го продолжи договорот, Реал и Јувентус беа заинтересирани за играчот, клаузула дупла од претходната околу 120 мил.
  Следен за нов договор Јан Облак.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: