Фудбалски/трансфер дискусии

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Каков лик:pos: платил да ги тепаат.[DOUBLEPOST=1528757254][/DOUBLEPOST]
Да, наводно платил банда да ги тепа.
Плус имаше луди изјави низ медиуми и јавно напаѓаше одредени фудбалери.

Како мало дете :D

Сеа ако му киднат сите овие ќе изгуби едно 100 милиони.
За губење ќе изгуби ама ќе ископаат нови таленти и ќе лапнат пак пари. За година две ќе застанат нозе. Не е дека ќе испаднат од лига. Ама јбг можеше добри пари да лапни за овие
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.561
Поени од реакции
13.889
Дешамп тоа го изјавил прееска. За Гризман не знам да изјавил такво нешто.
Сум испуштил да напишам Дешамп пред тоа го потврди :D сигурно тој знае што одлучил Гризман, така да остануваат Атлетико и Барселона. Јас мислам дека ќе остане во Атлетико.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
мислам дека ќе си бега. Многу некако драмење ми има ако се работи останување.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Па и да бега никој не треба да му се лути, најубавите години си ги остаи у Атлетико со Чоло, играа финале ЛШ, освоија Ла Лига и тоа му е максимумот у таа екипа.
Паметен потег ќе му биде Барса за да собере пар титули као Суарез и да не остане споменуван како добар играч али нишо посебно.

Мада според мене додека е Чоло таму Коке, Саул, Годин и Гризман ќе играат за Атлетико а после тоа следува распадот.

Мене многу повеќе ме занима Саул и Коке каква кариера ќе имаат, и двајцата се млади и штета ќе биде ако не се пробаат у некој тим кај шо ќе може поеќе да доминираат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па и да бега никој не треба да му се лути, најубавите години си ги остаи у Атлетико со Чоло, играа финале ЛШ, освоија Ла Лига и тоа му е максимумот у таа екипа.
Паметен потег ќе му биде Барса за да собере пар титули као Суарез и да не остане споменуван како добар играч али нишо посебно.

Мада според мене додека е Чоло таму Коке, Саул, Годин и Гризман ќе играат за Атлетико а после тоа следува распадот.

Мене многу повеќе ме занима Саул и Коке каква кариера ќе имаат, и двајцата се млади и штета ќе биде ако не се пробаат у некој тим кај шо ќе може поеќе да доминираат.
Саул не верувам да направи гром кариера, не дека не го бидува туку пишуваше дека има проблем со бубрезите.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.119
Поени од реакции
16.586
Саул не верувам да направи гром кариера, не дека не го бидува туку пишуваше дека има проблем со бубрезите.
Саул таа повреда ја заработи со Леверкузен пред неколку години, со катетар беше некое време ама сега нема ништо од то. Здрав е 100 %


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.119
Поени од реакции
16.586
Па и да бега никој не треба да му се лути, најубавите години си ги остаи у Атлетико со Чоло, играа финале ЛШ, освоија Ла Лига и тоа му е максимумот у таа екипа.
Паметен потег ќе му биде Барса за да собере пар титули као Суарез и да не остане споменуван како добар играч али нишо посебно.

Мада според мене додека е Чоло таму Коке, Саул, Годин и Гризман ќе играат за Атлетико а после тоа следува распадот.

Мене многу повеќе ме занима Саул и Коке каква кариера ќе имаат, и двајцата се млади и штета ќе биде ако не се пробаат у некој тим кај шо ќе може поеќе да доминираат.
Коке и Саул не ти мрдат од Атлетико во наредни 5, 6 години, не Чоло, Рој Хоџсон нека ги тренира.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.502
Поени од реакции
62.299
Крај ќе биде ако кажи останувам во Атлетико и нема да се тормози со него цело лето.

Ама ако кажи дека сака да го напушти Атлетико, е тек тогаш ми се чини клубовите ќе загризат по него многу јако и уште понеизвесно е каде ќе оди.
Некако се сомневам дека баш пред Светско ке каже дека сака трансфер со оглед на тоа колку само клуба ке се вклучат во трката за него. Ова најверојатно ке биде потврда дека останува во Атлетико. Инаку, веста дека заминува би била пуштена преку агентот.

[DOUBLEPOST=1528761013][/DOUBLEPOST]
Која брука? Се повлекле од трансферот, не намалувале цена
Пишав претходно, ако се обиделе да намалат цена, зашто 100% никогаш нема да дознаеме, ма да Л'екип вика дека баш тоа се случило.

 
Последно уредено:

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.094
Поени од реакции
20.932
Некако се сомневам дека баш пред Светско ке каже дека сака трансфер со оглед на тоа колку само клуба ке се вклучат во трката за него. Ова најверојатно ке биде потврда дека останува во Атлетико. Инаку, веста дека заминува би била пуштена преку агентот.
Работата е што откупната клаузула на Гризман до 30ти јуни изнесува 200м евра, а на 1ви јули се намалува на 100.
Затоа и сите медиуми во Каталонија кои уште пред некој месец тврдеа дека Гризман и Барселона имаат преддоговор, пишуваа дека трансферот ќе се официјализира на 1ви јули (или ќе биде активирана откупната клаузула, или ќе го земат за некој милион повеќе за да не ги нарушат односите со Атлетико).
Можно е и затоа Гризман да одолговлекува, не се знае ништо.

Некако бев убеден дека ќе остане во Атлетико, ама ми нема логика ако веќе донел одлука да остане зошто толку време чека и едноставно не ја соопшти одлуката досега?
Можеби со тоа што ги држи во неизвесност Атлетико, сака да добие уште побогат договор.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.119
Поени од реакции
16.586
Повеќе медиуми блиски до клубот викаат дека Гризман останва во Атлетико, Лемар бил договорен исто така и причина плус за Гризман да остани, сигурно од клубовите ја знаат одлуката негова ама си ќутат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Саул таа повреда ја заработи со Леверкузен пред неколку години, со катетар беше некое време ама сега нема ништо од то. Здрав е 100 %


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не знаев, се надевам нема трајни последици затоа што е квалитетен фудбалер.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.832
Поени од реакции
8.676
Не е тепан, куртулил :))). Да беше тепан, прв ќе го напуштеше клубот
Изгледа ќе прави трансфер у Германија некаде[DOUBLEPOST=1528792300][/DOUBLEPOST]@Ilmious преводот точен е? Често го среќавам видеото, па да прашам :P

 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Изгледа ќе прави трансфер у Германија некаде[DOUBLEPOST=1528792300][/DOUBLEPOST]@Ilmious преводот точен е? Често го среќавам видеото, па да прашам

Никој не успеа да потврди, не се гледа движењето на усните убаво.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Што играч е овој, добар ли е?? И што се случило во Спортинг??
Не го знаеш кога играше во Удинезе? :D

Се зачудив што направи трансфер во Португалија, а ниедна екипа од Италија не го зема за малку пари.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom