Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.702
Поени од реакции
6.639
Венгер е идиот за тоа, моментално истото му го прави на Кембел.
Дечкото имаше извонредна сезона во Олимпијакос на позајмица, извонреден настап на Мундијалот и кога се повреди Жиру, пак не е во составот туку го игра Саного и понекогаш влегува Подолски.
Од друга страна пак не го пушта во Бенфика за да се ги докажи квалитетите и го пусти.
Ај не се брукај жити се, Кембел не е спремен за ПЛ сеуште, со тоа шо не го пушти да оди во друг тим значи дека има планови за него, дали за месец, два, три не е познато, али Венгер не е тип шо би запустил млад проспективен играч на клупа доколку нема верба во него.
Се зависи од играчот, на интервјуа гледам се дуа како тоа бил спремен имал потенцијал и слични ствари, да си ја сфати сериозно и на тренинг да го убеди Венгер дека е спремен сигурен сум дека Венгер ќе му пружи шанси.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.873
Поени од реакции
22.237
Ди Марија најјачи икада на пријателска утакмица :cool:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.320
Ај не се брукај жити се, Кембел не е спремен за ПЛ сеуште, со тоа шо не го пушти да оди во друг тим значи дека има планови за него, дали за месец, два, три не е познато, али Венгер не е тип шо би запустил млад проспективен играч на клупа доколку нема верба во него.
Се зависи од играчот, на интервјуа гледам се дуа како тоа бил спремен имал потенцијал и слични ствари, да си ја сфати сериозно и на тренинг да го убеди Венгер дека е спремен сигурен сум дека Венгер ќе му пружи шанси.
Нека го пушти барем на позајмица кога мисли дека не заслужува да биде во игра и не се труди на тренинзи.
Вака тоа што го прави кога е трет односно четврт напаѓач зад Жиру, Саного и Подолски не никаков напредок за играчот.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.575
Поени од реакции
3.772
Нека го пушти барем на позајмица кога мисли дека не заслужува да биде во игра и не се труди на тренинзи.
Вака тоа што го прави кога е трет односно четврт напаѓач зад Жиру, Саного и Подолски не никаков напредок за играчот.
Па сеа, ако за во Англија не треба голема клупа за каде треба? Треба малку да се мисли и на клубот, а играчот ќе добие шанса и негово е да ја искористи. Барем Венгер е познат дека на младите им дава шанса да напредуваат, дури и на сметка на доброто на клубот. Не дека Вела доби којзнае каква шанса, ама до 22 години имаше 60тина настапи што и не е малку. Венгер имаше шанси летово да го земе Вела за 2 милиончиња, ама не се одлучи за тоа што значи дека не е играч кој му одговара англиски фудбал, а најверојатно и англиска клима.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.112
Браво за Анелка цел свет го прошета.
Алал му вера за кариерава.
А и добар играч си е, секоја екипа треба да има играч од негов тип, ама ретки се такви играчи.
Губиш и бараш гол ? Стави го од клупа.
Првиот напаѓач ти е повреден ? Стави го у прв тим
Сакаш комбинација со 2 напаѓачи ? Стави го партнер на првиот напаѓач.

Онака цело време можеш да се потпреш на него дека ќе биде ефикасен. Перфектен играч за од сенка, што и да прави нема да го сметаат на ниво на Дрогба,Роналдо или сл. ама сепак има добри учиноци.
И Бербатов беше сличен како него.
Еве и Адебајор некад знае да потсети на него, ама финтата е што него го играат како главен напаѓач
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.866
Поени од реакции
31.955
Што е финтата со сите овие фудбалски ветерани се упатија да играат во индиска лига? Популаризирање на лигата и на индискиот фудбал со бивши звучни имиња најверојатно.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.668
Поени од реакции
21.221
Што е финтата со сите овие фудбалски ветерани се упатија да играат во индиска лига? Популаризирање на лигата и на индискиот фудбал со бивши звучни имиња најверојатно.
Се формира нова Индиска лига, со франшизи, нешто како што е Американската лига. Значи богати клубови со сигурно финансиски сопственици и без испаѓање. Бидејќи е прва сезона, во секој клуб има по 1 познат фудбалер, искусен, кој е Marque фудбалер т.е. нешто како ѕвезда на тимот. Анелка, Дел Пиеро, Капдевиља, Луис Гарсија, Трезеге и Дејвид Џејмс се како лидери во своите екипи, каде што играат и други странски фудбалери, кои беа распоредени преку посебен драфт, играчи како Матераци, Фридрих, Љундберг, Борха Фернандез, Бернанд Менди, Пирес, Чопра и други. Некои од клубовите имаат договори со екипи од Европа - Фиорентина, Атлетико Мадрид, Феенорд и со нив соработуваат во вид на позајмици и слично. Интересен проект, но не знам што им текна, коа веќе има постоечка прва лига во Индија...
 

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
154
Поени од реакции
6
Абе овај од Реал све заеба сите трансфери даби срцено му го трансферирале...как и да се зове
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.420
Поени од реакции
50.219
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.711
Поени од реакции
39.712
Па најверојатно ќе оди во Атлетико .. Договорот беше меѓу трите екипи Атлетико , Челзи и Милан каде што играше како позајмен играч , сега Милан го откупиле целосно неговиот договор така да после позајмицата во Атлетико ќе се врати во Милан на лето наместо во Челзи .
Трампата е за 18 месеци. По тие 18 месеци позајмица во Атлетико, Торес може да оди каде сака затоа што договорот со Милан му е јуни 2016 год.
А Черчи ќе се врати во Атлетико поради тоа што договорот му е до 2017 или Милан ќе го купи.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.260
Поени од реакции
4.947
Трампата е за 18 месеци. По тие 18 месеци позајмица во Атлетико, Торес може да оди каде сака затоа што договорот со Милан му е јуни 2016 год.
А Черчи ќе се врати во Атлетико поради тоа што договорот му е до 2017 или Милан ќе го купи.
Мислев на 6 месеци има договор со позајмица .. значи како се отарасивте и вие и челзи од ѓубрево со огромни примања.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.711
Поени од реакции
39.712
Мислев на 6 месеци има договор со позајмица .. значи како се отарасивте и вие и челзи од ѓубрево со огромни примања.
Не се отарасија платата од 4-5 мил ќе му ја даваат до крај на договорот. За возврат Атлетико ќе плаќа рати за Черчи. :D
Љубовен круг Милан-Челзи-Атлетико-Торино. :icon_lol:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.966

Kajgana Shop

На врв Bottom