Фудбалски/трансфер дискусии

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ја као што читав сеа, најверојатно го раскинал договорот со Челси и ќе потпише договор со Милан за 2 милиони плата.
незнам прочитав на твитер дека ќе слета вечер
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
На Монако им се повреди Фалкао, а го праќаат Траоре на позајмица. Неразбирливо.
Исто и Ривиер, кој што им е втор стрелец после Фалкао, се поврзува со Стоук и К. Палас. И јас се чудам искрено.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
А можно е и да продаваат. Немаат некои богати спонзори кои финансираат, освен газдите на чиви пари можат да заборават, од наредна сезона и Монако нема да биде изоставен од високиот персонален данок, што значи дека голем дел од платите на играчите ќе им исчезнат уште пред да ги видат. Чим екипи како Стоук и Палас сакаат да купуваат играчи од Монако, нешто смрди.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Хаха. Иронично е тоа што летово не ви требаше играч од типот на Озил, а сега зимово Мата е играчот кој му требаше на Манчестер со децении. И немој само да се вадиш на картата дека и Мата игра добро на крило бидејќи сите гледаме фудбал.
Иронично е тоа што очигледно везе немаш што се дешаваше со јунајтед летоска, а коментираш.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Хаха. Иронично е тоа што летово не ви требаше играч од типот на Озил, а сега зимово Мата е играчот кој му требаше на Манчестер со децении. И немој само да се вадиш на картата дека и Мата игра добро на крило бидејќи сите гледаме фудбал.
Мата >> Озил.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Епа тоа, дај почекајте да се официјализира не ми кобете тука. :D
Епа ај честито.
Гледам повторно добар играч во него за Фантази :D

Изгледа ќе го послушам членот над мене :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Епа ај честито.
Гледам повторно добар играч во него за Фантази :D

Изгледа ќе го послушам членот над мене :)
Знаеш ли оти ти си првиот од кој ми го потврди трансферов? :D Гледав ракомет до сеа и глеам едно известување.

Заслужуваш едно пољупче. :pipi:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
со среќа мата, одлично засилување за јунајтед. Во меѓувреме и Есиенчо официјално во Милан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom