Фудбалски/трансфер дискусии

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.396
Поени од реакции
21.968
Грузијциве беа ептен спамтастични на фејсбук кога и да постираше нешто Валенсија или ако постираа слика од голманов, ќе мора сериозно да надополниме
Сите лајк на официјалните акаунти на Валенсија на сите социјални медиуми и чекаме официјална објава за Столе, па почнуваме со офанзивата.

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
Ајмо.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.121
Поени од реакции
18.008
Кој играч е овој Луиз бе, 20 милиони плус Илинг и Меккени кои според трансфермаркт вредат 13 и 28 милиони евра.
Пак праат некоја шема :D
Никој нема да плати толку за Илинг и Меккени, да бидеме реални :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.544
Поени од реакции
6.217
Па 50 милиони е реална цена за Даглаз Луиз према англискиот пазар. Да играше во Џенова веројатно цената ќе му беше 15 милиони. Да го земеше Јунајтед веројатно ќе платеа 80м. :)
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
362
Поени од реакции
285
Кој играч е овој Луиз бе, 20 милиони плус Илинг и Меккени кои според трансфермаркт вредат 13 и 28 милиони евра.
Пак праат некоја шема :D
Главното прашање е кој се овие Илинг и Мекени првиот ништо нема покажано ај млад е ама па и уште една година има договор а др просек иде накај подпросек па и уште 28м вредел во Лидс дно пробија не се виде во Јуве обичен играч за потполнување на бројка додека Луиз главен играч од средината на Вила која којзнај по колку време се во ЛШ. Вила далеку поослабена ќе биди за разлика Јуве да со овие двајца да без нив само незнам зошто некој од ПЛ не запна по него има потреба и МЈ и Арсенал таков профил на играч.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.873
Pocna Baern pak da kupuva od direktnata konkurencija. Interes za igraci od Leverkusen (Tah) i sega gledam go zele Ito od Stuttgart. Uli si ja brka rabotata :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.697
Поени од реакции
17.472
Витсел уште една година во Атлетико

Ле Норманд ( стоперот од Сосиедад ) и Довбик исто така блиску до потпис
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.873
Dramaticno vo Dortmund, Terzic si ojt. Imalo tenzii vo timot i so nego, posebno so Hummels. Finaleto pokri nekoi problemi. Dajte predlozi za treneri koi mozat da nasledat.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.697
Поени од реакции
17.472
Dramaticno vo Dortmund, Terzic si ojt. Imalo tenzii vo timot i so nego, posebno so Hummels. Finaleto pokri nekoi problemi. Dajte predlozi za treneri koi mozat da nasledat.
Како најави како директно од одборот на маса со Вацке да седите :ROFLMAO:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.975
Поени од реакции
24.780
Де Зерби и Дортмунд мислам дека би биле интересно комбо.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.315
Де Зерби и Дортмунд мислам дека би биле интересно комбо.
Тоа нема да се случи. Ќе ископаат некој швабо што нема тренирано тим со години.
Клуб со нула амбиции е Дортмунд.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.697
Поени од реакции
17.472
Па се знаеше со Терзиќ уште пред финалето, имаше шпекулации дека ќе го кикнат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom