Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
14 април 2012
Мислења
32.044
Поени од реакции
64.340
Добро, што се случува со Баерн, па толку многу да ги одбиваат?

Знам дека старците сакаат да се мешаат во работата на клубот, ама да не има проблем и со player power?
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.449
Поени од реакции
11.117
Тиаго Алкантара и Жоел Матип се слободни играчи летово. Ваљда ќе фаќаат по пустините некаде.

Лапорта во Март разговарал со агентот на Луис Диаз околу можен трансфер.
Татко му на Диаз цело време е со изјави дека син му сака да игра во Барселона.
ПСЖ исто заинтересирани.
Ако некој понуди 70 милиони фунти мислам дека од Ливерпул одма ќе го спакуваат.
Ама Барселона тешко да има пари.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.867
Поени од реакции
6.042
Ич не ме чуди што латино американциве плачат по Барселона. Сите се навикнати на топло време, деспасито живот, плажи, убави жени, забава, тики така лаганица игра. Заштитени од судии како бели мечки, да не смее никој да ги допре.

Идат во Англија за пари оти цел живот пораснале во бедотија. И ги чука реалити чек дека треба да играат на дождливо, ладно, тмурно време, да ораат како луди на терен и физички да им парираат на 2 метарски копачи со 0 техничка поткованост што им влагаат со две нозе на терен. Плус жените... Baby Reindeer.

Ќе се наполнат пари за некоја сезона и ќе цвикаат за Шпанија.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.137
Поени од реакции
3.995
Тиаго Алкантара и Жоел Матип се слободни играчи летово. Ваљда ќе фаќаат по пустините некаде.

Лапорта во Март разговарал со агентот на Луис Диаз околу можен трансфер.
Татко му на Диаз цело време е со изјави дека син му сака да игра во Барселона.
ПСЖ исто заинтересирани.
Ако некој понуди 70 милиони фунти мислам дека од Ливерпул одма ќе го спакуваат.
Ама Барселона тешко да има пари.
Барселона ако не продаде некој што има вредност (Араухо, Де Јонг..) немаат ни 7 милиони, а не па 70...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.362
Поени од реакции
8.075
Герет Саудгејт побрзајте додека е слободен. :gjavol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom