Фудбалски/трансфер дискусии

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Од Де Јонг до Касемиро.:confused:

Додека не доведат квалитетни луѓе за спортска политика, никогаш нема да ги биде.

Рагник беше исмеван, но грешка им е што не го оставија како што беше планирано да го реорганизира тој дел од клубот, особено затоа што не најдоа соодветна замена.

На крај, оставија на тренер, кој мораше да се потпира на стари врски, а и да удоволува на тие што го водат клуб. Исходот е катастрофален.

Уште една година фрлена во вода, а уште не ни почнала асално сезоната.

Веќе прашање е колку време ќе треба да ги стигнат Арсенал и Тотенхем, Њукасал е во налет, Челзи не очекувам толку да се распадне во наредниот период како што некои прогнозираа.

Ајде, некој од овие и да падне, сепак тешко е дури три клуба, а толку му треба на Манчестер за да дојде до место во ЛШ. За прво место е глупо да се зборува.

Не знам дали веќе се свесни клубот и навивачите во каква лоша ситуација се? Сега е толку оголено колку стануваат непривлечна дестинација.

Многу тешко ќе можат да им конкурираат на врвните клубови, без разлика колку пари ќе понудат за некој фудбалер. Мора целосно да сменат пристап.

Најидиотски воден клуб, дури бетер и од Барса со претходното раководство, италијанските клубови што паднаа, колку и да беа лошо водени, глупо е да ги споредуваш, затоа што за разлика од Манчестер, немаа пари.
Поентата е што на Јунајтед му треба и квалитетен деструктивец освен што му треба плеј. Касемиро е баш профил на играч што ни фали очајно, дури и повеќе од Де Јонг.

За другото си во право. :D
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Боље било уште 40 милиони и ќе го зеле Рајс :pos: :pos: :pos: :pos:

А бе што им е на луѓево што се фанови на тим од Премиер Лига?

Касемиро е најдобар деструктивец моментално у свет. Со Рајс го споредуваат бе, РАЈС! Ја знаел лигата... па и МекТоминај ја знае лигата, да не го купивте од Шведска :D:D:D

Касемиро ако ви го даде Реал за 80 треба и бакшиш да им дадете... во батето има минимум уште 3-4 години квалитетен фудбал. И ќе ве дигне 2 скалила горе.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Боље било уште 40 милиони и ќе го зеле Рајс :pos: :pos: :pos: :pos:

А бе што им е на луѓево што се фанови на тим од Премиер Лига?

Касемиро е најдобар деструктивец моментално у свет. Со Рајс го споредуваат бе, РАЈС! Ја знаел лигата... па и МекТоминај ја знае лигата, да не го купивте од Шведска :D:D:D

Касемиро ако ви го даде Реал за 80 треба и бакшиш да им дадете... во батето има минимум уште 3-4 години квалитетен фудбал. И ќе ве дигне 2 скалила горе.
Нашиот проект е долгорочен и спремни сме за добар играч четири пет години да чекаме јер бац не е само да се купи колку да се каже
 
Член од
10 јули 2022
Мислења
225
Поени од реакции
497
Боље било уште 40 милиони и ќе го зеле Рајс :pos: :pos: :pos: :pos:

А бе што им е на луѓево што се фанови на тим од Премиер Лига?

Касемиро е најдобар деструктивец моментално у свет. Со Рајс го споредуваат бе, РАЈС! Ја знаел лигата... па и МекТоминај ја знае лигата, да не го купивте од Шведска :D:D:D

Касемиро ако ви го даде Реал за 80 треба и бакшиш да им дадете... во батето има минимум уште 3-4 години квалитетен фудбал. И ќе ве дигне 2 скалила горе.
И за Варан така кажуваа, па истурка да биде резерва на Лисандро Мартинез и на Мегваер. Рајс во моментот е најдобрата опција за трансфер за Јунајтед воопшто, од сите играчи достапни на пазарот.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Јас немам против да се земе Касемиро, па макар и за 120м. Класа фудбалер, 30 години - значи не престар и доаѓа на позицијата на која сме убедливо најслаби.

Не знам што повеќе би можеле да посакаме.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.320
Боље било уште 40 милиони и ќе го зеле Рајс :pos: :pos: :pos: :pos:
А бе што им е на луѓево што се фанови на тим од Премиер Лига?
Касемиро е најдобар деструктивец моментално у свет. Со Рајс го споредуваат бе, РАЈС! Ја знаел лигата... па и МекТоминај ја знае лигата, да не го купивте од Шведска :D:D:D
:pos:

Прво ме фаќаше жал, ама заслужувате сѐ што ви прави @RATM на форумот. Ај пак препрочитај го мислењето, ке сфатиш каква измислица си пишал, па уште и самотриумфално вади контра аргумент на измислицата.

80 милиони евра е луда сума за 30 годишен играч од средина, па макар бил и Касемиро. Дај уште 30-40 и иди на Рајс, кој е 7 години помлад и ја знае лигата.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
И за Варан така кажуваа, па истурка да биде резерва на Лисандро Мартинез и на Мегваер. Рајс во моментот е најдобрата опција за трансфер за Јунајтед воопшто, од сите играчи достапни на пазарот.
Па и за најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот викавте дека е најдобра опција тогаш, кутриот пола тим си ги повреди...
Автоматски споено мислење:

:pos:

Прво ме фаќаше жал, ама заслужувате сѐ што ви прави @RATM на форумот. Ај пак препрочитај го мислењето, ке сфатиш каква измислица си пишал, па уште и самотриумфално вади контра аргумент на измислицата.
И што е пишано грешка? Кажуваш дека подобро би го купил Рајс за 120 милиони отколку Касемиро за 80...
Бил помлад :pos:

Дечко вас ви треба играч што одма ќе ви го дигне квалитетот... и овој и тој ќе ви играат по 3-4 години, од кај знаеш после што ќе се деси...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.320
Па и за најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот викавте дека е најдобра опција тогаш, кутриот пола тим си ги повреди...
Автоматски споено мислење:


И што е пишано грешка? Кажуваш дека подобро би го купил Рајс за 120 милиони отколку Касемиро за 80...
Бил помлад :pos:

Дечко вас ви треба играч што одма ќе ви го дигне квалитетот... и овој и тој ќе ви играат по 3-4 години, од кај знаеш после што ќе се деси...
Грешка е што пробуваш да протнеш муабет дека сум кажал дека Касемиро не е добар играч, или дека Рајс е подобар играч. Не пишува такво нешто никаде, сам си влечеш заклучоци.

Ај како на мало дете, зашто си скаран со логика. Рајс е послаб играч од Касемиро, но би го купил заради тоа што е далеку помлад, и постои помала можност формата да му пропадне, како кај некои играчи кои се над 30 години. Рајс за Мектоминеј е Касемиро лично и би го кренал квалитетот на тимот моментално. За мене е сулудо тимот да спука 80 милиони за играч кој е над 30 години, и ке биде најплатен во тимот. Тоа не значи дека играчот е лош, туку дека трансферот е скап. Се надевам дека можеш да направиш динстинкција меѓу двете.
 
Член од
10 јули 2022
Мислења
225
Поени од реакции
497
Јас немам против да се земе Касемиро, па макар и за 120м. Класа фудбалер, 30 години - значи не престар и доаѓа на позицијата на која сме убедливо најслаби.

Не знам што повеќе би можеле да посакаме.
Би можеле да посакаме Јунајтед да не е местото каде што играчи при крајот на кариерата сакаат да направат сериозни пари кои никаде на друго место нема да ги добијат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Би можеле да посакаме Јунајтед да не е местото каде што играчи при крајот на кариерата сакаат да направат сериозни пари кои никаде на друго место нема да ги добијат.
Триесет години има Касемиро, далеку е од крајот на кариерата. Фернандињо вршеше работа во Сити до лани, а има 37 на пример.

Или еве Родри нека е прв тим последните две сезони, Фернандињо газел на истата позиција до 35.
 
Член од
10 јули 2022
Мислења
225
Поени од реакции
497
Триесет години има Касемиро, далеку е од крајот на кариерата. Фернандињо вршеше работа во Сити до лани, а има 37 на пример.

Или еве Родри нека е прв тим последните две сезони, Фернандињо газел на истата позиција до 35.
Не знам, мене ситуацијата со Касемиро ми е потполно иста со ситуацијата со Варан. Што доби Манчестер со трансферот на Варан, освен уште еден преплатен играч на списокот?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Грешка е што пробуваш да протнеш муабет дека сум кажал дека Касемиро не е добар играч, или дека Рајс е подобар играч. Не пишува такво нешто никаде, сам си влечеш заклучоци.

Ај како на мало дете, зашто си скаран со логика. Рајс е послаб играч од Касемиро, но би го купил заради тоа што е далеку помлад, и постои помала можност формата да му пропадне, како кај некои играчи кои се над 30 години. Рајс за Мектоминеј е Касемиро лично и би го кренал квалитетот на тимот моментално. За мене е сулудо тимот да спука 80 милиони за играч кој е над 30 години, и ке биде најплатен во тимот. Тоа не значи дека играчот е лош, туку дека трансферот е скап. Се надевам дека можеш да направиш динстинкција меѓу двете.
Дечко не сте вие Сити па да купувате играчи и да гледате на иднината. Вас ви треба инстант квалитет и стабилност, ако сакате да играте барем ЛШ другата година.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Не знам, мене ситуацијата со Касемиро ми е потполно иста со ситуацијата со Варан. Што доби Манчестер со трансферот на Варан, освен уште еден преплатен играч на списокот?
Сега за сега ништо, ама мислам дека претходната сезона не беше репер за индицидуалниот квалитет на никој играч. Ја имавме најлошата сезона во последните 30 години и мал милион проблеми и надвор од теренот.

Кај Варан повеќе ме загрижува што многу често беше повреден лани. Ама Касемиро (ако не се лажам) нема таква историја со повреди.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Рајс моментално во Јунајтед може само да се вклопи во сивилото и ништо повеќе, ова хипотетички доколку им остане истиот тим. Нормално, ако се појача тимот летово и во иднина, и ако соиграчи не би му биле Фред и Мектоминеј него Де Јонг можда и некој друг, тогаш би било ок присуството на играч ко Рајс во тимот. Он е тип на играч што народски кажано е копач и сеа у ваков разнишан Јунајтед ако донесеш таков лик едноставно ништо нема да се смени, можда малце поцврста ќе е средината али ништо повеќе, особено не со телиња како Мегваер позади него.

Јас искрено и Каземиро не знам што ќе им донесе нив моментално, во ситуација кога им фалат 5-6 нови првотимци и плус клупа. Али, мора од негде да се почне, нели? Иако, мора да се признае после Ферги они почнаа едно 100 пати до сега и пак се враќаат наназад...
 
Член од
10 јули 2022
Мислења
225
Поени од реакции
497
Рајс моментално во Јунајтед може само да се вклопи во сивилото и ништо повеќе, ова хипотетички доколку им остане истиот тим.
Рајс во моментов ја покрива позицијата во Јунајтед на која НЕМААТ играч. Ниту еден. Драстично би влијаел на квалитетот на играта. Нема среден ред во ПЛ кој го нема надиграно дуото Фред Мектоминеј.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom