Фудбалски/трансфер дискусии

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Стварно не ми јасно што ќе бара Калвин Филипс под Пеп, ама ајде да видиме.. :))
Знаеш кога поминуваш низ фри шоп на аеродром? Не дека ти треба, ама ќе купиш нешто… исто и Сити на трансфер пазарот.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
Така не навикнале неспособните клубови, па се чудиме. Затоа Сити се таму кај што се.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.605
Поени од реакции
81.269
Секоја чест за Сити како пазарат, нема преговарања, клаузули, рати, па агенти, ова она... Одат фрлаат пари и го носат под мишка играчот.
Еве јас не знаев дека воопшто биле заинтересирани за овој, а веќе го купија... Е така се пазари :bravobe:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.652
Поени од реакции
7.234
Јунајтед и за овој го издуваа :pos:

Ај може конечно ќе го убедат Де Јонг, со полиција и специјалци, да дојде да игра за инат. :D
Не се зезај самиот играч изјави дека нема да оди во Јунајтед заради ривалството со Лидс.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.522
Брутално јаки Сити, свака част, прават тим и за пост Пеп ерата, коа и да се дешава истата.
Секоја чест за Сити како пазарат, нема преговарања, клаузули, рати, па агенти, ова она... Одат фрлаат пари и го носат под мишка играчот.
Еве јас не знаев дека воопшто биле заинтересирани за овој, а веќе го купија... Е така се пазари :bravobe:
Се шпекулираше подолго време, реално им требаат и енглези за ЛШ листата, овој мислам дека ќе им е полн погодок за таа средина и тој систем и темпо на игра.
Уште оној Алварез ако им се погоди што го земаа од Ривер ... :eek::cenzura:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.999
Поени од реакции
55.193
Не се зезај самиот играч изјави дека нема да оди во Јунајтед заради ривалството со Лидс.
Верувам дека Х играч ќе одбие да игра за Манчестер Јунајтед и ќе остане во подпросечен тим да се бори за опстанок или да игра втора лига само затоа што постои некое небитно ривалство од пред 549 години меѓу двата клуба.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.002
Поени од реакции
4.157
40 и кусур милиони за англиски репрезентативец со денешниве цени е багатела. Плус овој е школа на Биелса па тој стил му е и познат. Ќе го мења Родри кога ќе треба и тоа е тоа. Па и да не успее никој нема ништо да каже оти се 40мил само.

Сити секоја година си го прави истото, 3 за 100. Ќе лупнат 100мил за 3 играчи и ќе си се појачаат, додека некој ќе фрли 100мил за еден играч и тој играч ќе пропадне, што од притисок што од форс. И пак дупки во состав и пак од почеток.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.652
Поени од реакции
7.234
Верувам дека Х играч ќе одбие да игра за Манчестер Јунајтед и ќе остане во подпросечен тим да се бори за опстанок или да игра втора лига само затоа што постои некое небитно ривалство од пред 549 години меѓу двата клуба.

Немам потреба да лажам а и ти да се правиш будала со зор.
Кога има простор да го тролам Јунајтед и јас го тролам затоа што клубот е голем циркус.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.999
Поени од реакции
55.193

Немам потреба да лажам а и ти да се правиш будала со зор.
Кога има простор да го тролам Јунајтед и јас го тролам затоа што клубот е голем циркус.
Супер интересен твит каде ја открива целата позадинска вистина за тоа зошто и како Калвин Филипс го одбил Манчестер Јунајтед.

Точно нигде не се спомнуваат зборовите како: Лидс и ривалство.

Ама добро ај, ако ви е за утеха ова нека ви биде.
Да не беше небитното ривалство, ќе го земевте.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.652
Поени од реакции
7.234
Супер интересен твит каде ја открива целата позадинска вистина за тоа зошто и како Калвин Филипс го одбил Манчестер Јунајтед.

Точно нигде не се спомнуваат зборовите како: Лидс и ривалство.

Ама добро ај, ако ви е за утеха ова нека ви биде.
Да не беше небитното ривалство, ќе го земевте.
Не ми се нура по интернет тоа прво го најдов Романо го кажа тоа што го тврдам не зборам на памет.
И да ќе го земеме.
Најверојатно. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom