Фудбалски/трансфер дискусии

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.905
Поени од реакции
34.596
да, ама сите овие не се баш крила ја сакаат топката во нозе и плус Грилиш,Фоден и Бернардо му покриваат на позија ЦМ, додека Хесус и Стерлинг се подиректни играчи кои втрчуваат преку противничка одбрана да примат пас во празно, без нив му се намалува тактичаката флексибилност.

Може Гнабри да го соберат.
Го забоавате Алварез од Ривер што го земаа.

1655803600206.png

Може и он да се уклопи на било кој дел од терен напред у системот на Пеп. Обезбеден е Пеп сезонава, ненормално се јаки напред следна сезона.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
524
Поени од реакции
1.617
Член од
23 август 2010
Мислења
35.392
Поени од реакции
95.339
Стигнаа и играчи со срцева мана да не одбиваат. Дното е допрено, сега би требало да пробаме некој играч со една нога да потпишеме.
Искрено, без срце, без две нозе и пола мозок, Ериксен е подобар од сите ваши везњаци заедно.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
6.089
Поени од реакции
17.149


И дил и добар трансфер за Милан. Побавно темпо целосно му одговара на Зијеш и систем каде нема да има чести претумбации и ќе си го знае местото.

Честитки до спортските директори Паоло Малдини и Кастиел.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.890
Поени од реакции
9.708
Не му треба на Милан такво десно крило, но какви имаме и не траба да бидеме многу пребирливи.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
6.089
Поени од реакции
17.149
Не му треба на Милан такво десно крило, но какви имаме и не траба да бидеме многу пребирливи.

Не му треба на Милан некој што од десна страна ќе го храни шпицот?
Знам на што алудираш, бараш пробивност како онаа на Леао по таа страна. Може, но и не мора. Од Зијеш нема да добиеш пробивност и брзина, ама ќе добиеш топки и шутеви, креативност.

Да не зборувам дека na deNesen pAzar оваа цена што се споменува е баш смешна.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.585
Поени од реакции
10.971


И дил и добар трансфер за Милан. Побавно темпо целосно му одговара на Зијеш и систем каде нема да има чести претумбации и ќе си го знае местото.

Честитки до спортските директори Паоло Малдини и Кастиел.
Од фејк акаунт се раширила веста, нема Витиело ништо спомнато за Зијеш денес.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
6.183
Поени од реакции
4.836
Искрено, без срце, без две нозе и пола мозок, Ериксен е подобар од сите ваши везњаци заедно.
Сакам да те пецнам ама нема аргуменри кога стартери ни беа МекФред.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
8.619
Поени од реакции
8.338
Сакам да те пецнам ама нема аргуменри кога стартери ни беа МекФред.
Што ке го пецкаш доволно е што навива за клуб кој освои титула со играчи отпадоци од Јунајтед
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
6.183
Поени од реакции
4.836
Што ке го пецкаш доволно е што навива за клуб кој освои титула со играчи отпадоци од Јунајтед
На жабарите таква им е лигата се што флопне во премиер лигата ќе е првотимец кај жабарите. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom