Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
8.912
Им викам дека сум скочен барем и дека знам да одиграм дупли пас свртен со грб.
Ќе се излаже некоја. :cool:

Како ова би помогнало во сексот? :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
5.625
Поени од реакции
15.803
Сега гледам статистика за овие двајца што ги спомнавте, плус уште еден низок дефанзивец, Калулу од Милан. Овие се и најперспективни млади ниски дефанзивци.

Кунде (180 цм) има во просек добиено 2,4 (60%) воздушни дуели по натпревар.

Тимбер (182 цм) има 1,5 (61%).

Калулу (179 цм, иако има различни податоци) е најлош со 0,8 (36%).


Еве за споредба со високите, на кои предност им се и воздушните дуели (од крај на март се, тогаш ги гледав за еден муабет во наш фан клуб, да не проверувам сега повторно, сигурно се слични).

Стоунс 3,6 (87%).

Вирџил 3,6 (74%)

Конате 3,3 (68%)

Матип 3,7 (69%).


Кога ќе се земе висината во предвид Кунде и не е нешто лош и може да се истрпи, Диас со 188 цм, е само на 1,8 (59%).

Значи Кунде и покрај висината е доста скочен, но и знае добро да процени, да се постави.

Во овие последни две работи, Калулу е слаб. Овие слабости ги има само на високо топки, при ниски е добар, одлично чита и се поставува.Не ми се веруваше, иако е од исклучително релевантен извор.
Највеќе добиени воздушни дуели во Примера од сите играчи до 23 години. Ова е подобро и од моите и од сечии очекувања во тој поглед.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
810
Поени од реакции
1.161
Нови 100 милиони за одбрана после дебакл во ЛШ incoming
Дајте бе дефинирајте еднаш дебакл, не туку курац расфрлајте форс и поими!? Од кога тоа неосвојување на ЛШ се есапи за дебакл? Моментално Пеп и Сити се на сосем спротивна страна од она што симпатизирам и навивам ама малку објективност никогаш не е на одмет. Се претера со овие безвезни возвишувања и деградирања генерално на форумов. Тулето би си го пресекле вашиот тим да го има Пеп а и ташлаците за такви ресурси за поднова.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.985
Поени од реакции
20.059
Дајте бе дефинирајте еднаш дебакл, не туку курац расфрлајте форс и поими!? Од кога тоа неосвојување на ЛШ се есапи за дебакл? Моментално Пеп и Сити се на сосем спротивна страна од она што симпатизирам и навивам ама малку објективност никогаш не е на одмет. Се претера со овие безвезни возвишувања и деградирања генерално на форумов. Тулето би си го пресекле вашиот тим да го има Пеп а и ташлаците за такви ресурси за поднова.
Ја би, признаам
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
810
Поени од реакции
1.161
Ја би, признаам
Парафразирано нормално ама и ја би наместо екскурзииве што ги имаше Јунајтед, Пеп да го наследеше САФ. И ич ама ич немаше да ме секира колку пари поебал!
 
Член од
7 август 2011
Мислења
668
Поени од реакции
1.302
Кој си ти, и со кој се караш? Ти се обратив нешто, те навредив? Не знаев дека постоиш реално.
Мора некој како мене да се најде зашто преку напреку си со твојот 45ти профил.

Еквивалент си на чистокрвен афрички шлајм невработен спам бот на трол фудбал 6-та копирана страна.

Таков дегенерик како тебе ретко се гледа, едино поголеми дегенерици се овие од фан клуб Интер што те подржуваат чисто дека пукаш сеир на Јуве.

Сите знаеме дека фан клуб Интер се екстрим некст левел хумор, ама и без безрбетников мислам дека одсекогаш сте имале начин да го доведете Горилаз до нервен слом. Од мене момци толку од @Acid се надевам повеќе.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom