Фудбалски/трансфер дискусии

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.232
Реал и Барселона не би прифатиле ни 500 милиони евра за Меси и Роналдо во нивниот прајм, без разлика дали би ги изгубиле за беспари подоцна.
За Меси можеби, ама за Роналдо не сум баш сигурен.
Во првиот момент кога Роналдо сакаше да си оди, Перез искешира 100 милки за него од Јуве.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.021
Не верувам да е толку глуп да се излаже да дојде тука, покрај Сити, Баерн и ПСЖ.

Каков распад систем и се деси на Барса, не ми се верува. Повторно им ја дадовме титулава на Атлетико, ех како ке не шлакаат Суарез и Гризман. Сеа Стефи уште толку ке ни се качи на глава, ке ни пури од сите страни. :facepalm:
Tranquilo

 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Барса најмногу изгуби овој трансфер период.
Не можеа да се ослободат од Умтити, Пјанич и Кутињо, па си отидоа Меси и Гризман :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Се надевам ова е за да наредна година се направи барем еден добар трансфер од типот на Халанд.
Со трчање Халанд ќе дојди во ваква мизерна Барса, не се секирај ;)
До пред скоро се лажеа младите фудбалери дека ќе играат барем со најдобриот играч на планетата, сега и него го нема.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Важи. Јас не пишав дека ми се фаворити базирано на трансфери од 6 години. Него базирано на последни 2 трансфер периоди што им донесе трофеј ЛШ. И пак ќе те прашам ајде наброј ми од задњи две години кои се тие промаршени трансфери?
Ти рече дека се непогрешливи на трансфер пазарот, јас на тоа ти одговорив дека Челзи ти е синоним за промашување на транфери ифрлање пари без врска. Сега велиш последни 2 години. Од нив погодени можеме да кажеме дека им се Менди и Чилвел. За Лукаку сеуште не можеме да судиме.
Автоматски споено мислење:

Чекај, ти после 29-ти мај уште труеш овде? Не те избркаа на клоци? :pos:

Образ-ѓон, пичка му материна. Си постои некоја граница, сепак.
Земај сега барем редовно од тие апчињата, не претерувај. Додека не те соберат повторно, ќе те трпиме. Тоа е.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Сигурен сум дека Мбапе ќе оди кај вас догодина.
Се надевам, но не сум 100% сигурен иако многу пати кажа дека сака во Реал.
Оставам простор дека ќе добие понуда што не се одбива. Убедливо најплатен ќе стане. Јак процент ќе лапне и агентот ќе му свртат памет :D Во секој случај нема мирно да седат и од ПСЖ следниов период.
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
За Меси можеби, ама за Роналдо не сум баш сигурен.
Во првиот момент кога Роналдо сакаше да си оди, Перез искешира 100 милки за него од Јуве.
Да ама тој беше 33 годишен и истрошен Роналдо кој веќе немаше што да понуди во Реал ...а не 26-7 годишниот од 2011/2012/2013...членот погоре напиша прајм Роналдо..а 2018 Роналдо реално не беше во прајм годините
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Ти рече дека се непогрешливи на трансфер пазарот, јас на тоа ти одговорив дека Челзи ти е синоним за промашување на транфери ифрлање пари без врска. Сега велиш последни 2 години. Од нив погодени можеме да кажеме дека им се Менди и Чилвел. За Лукаку сеуште не можеме да судиме.
Автоматски споено мислење:


Земај сега барем редовно од тие апчињата, не претерувај. Додека не те соберат повторно, ќе те трпиме. Тоа е.
Челзи ми се фаворити и за Пл и за Лш. Страшно паметни трансфери прават.
Кај прочита тука непогрешливи? Зашто си измислувате и додавате работи ко што ви одговара. Менди и Чилвел им биле само погодени ок... :pos: :pos: Знам дека за ривал навиваш ама не претерувај. Tиаго Силва и Хаверц балет играат.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
818
Поени од реакции
1.209
Ти рече дека се непогрешливи на трансфер пазарот, јас на тоа ти одговорив дека Челзи ти е синоним за промашување на транфери ифрлање пари без врска. Сега велиш последни 2 години. Од нив погодени можеме да кажеме дека им се Менди и Чилвел. За Лукаку сеуште не можеме да судиме.
Автоматски споено мислење:


Земај сега барем редовно од тие апчињата, не претерувај. Додека не те соберат повторно, ќе те трпиме. Тоа е.
:popce::popce::popce::popce::popce::popce::popce:
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Кај прочита тука непогрешливи? Зашто си измислувате и додавате работи ко што ви одговара. Менди и Чилвел им биле само погодени ок... :pos: :pos: Знам дека за ривал навиваш ама не претерувај. Tиаго Силва и Хаверц балет играат.
Заборавив на Силва, додај го и него и тоа е тоа.
Хаверц не го прави промашување тоа што даде гол во финале? :pos:
Добро рече, подобро нека оди со балет нека се занимава, единствено само таму би можел да успее.
Автоматски споено мислење:

Ти симболично изразуваш желба да ти спеам нешто, или?
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
За мене победник во летниот преоден рок во Премиер Лига е Вест Хем. Јунајтед и Челзи завршија добра работа, ама Вест Хем иако подоцна чекаше да ги реализира трансферите, се засили претерано добро и паметно.

Скоро на сите позиции се покрија. Единствено немаат замена за Антонио во шпицот од нападот.

Ареола - многу добар голман, кај и да е очекувам да го замени Фабијански помеѓу стативите.

Зума - солиден дефанзивец вообичаено, за Вест Хем е премија. Само 26 години, еден куп искуство и трофеи, дополнително ќе ја подобри играта во воздух на која Мојс и те како се базира. За овој Челзи на Тухел недоволно добар поради играта со нога и позиционирањето во одбрана со тројца во линија, но за играта на Вест Хем е комплетен погодок.

Крал - некој следи и други лиги освен својата и супер скаутира во Чешка. Како и Зума, Крал е одличен во воздух. Со него Вест Хем добива и физичко присуство и солидна замена/партнер за дуото Соучек-Рајс. Тешко ќе биде да се игра против нив сезонава, потешко од лани верувам.

Влашиќ - топина. Најдобриот играч во изминатите две години во Русија, сега веќе и стандарден репрезентаивец, 24 години и кратко искуство со Евертон во ПЛ. Им беше потребен некој кој ќе ја спои средината со нападот и ќе помогне во транзиционата игра. Влашиќ е налик Ковачиќ, само поофанзивен и пописмен со топка во однос на шутирање/изведување прекини.

Доколку ги заобиколат повреди, не гледам зошто и сезонава не би се бореле за место во Европа, конкретно Европа Лига.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
818
Поени од реакции
1.209
Заборавив на Силва, додај го и него и тоа е тоа.
Хаверц не го прави промашување тоа што даде гол во финале? :pos:
Добро рече, подобро нека оди со балет нека се занимава, единствено само таму би можел да успее.
Автоматски споено мислење:


Ти симболично изразуваш желба да ти спеам нешто, или?
Ајде како прво кажи ни која е дефиницијата на погоден трансфер,еве споредба со твојата екипа,освен Бруно,па да одговориме кој се погодените трансфери на Челси изминатите 5/6 години
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Ајде како прво кажи ни која е дефиницијата на погоден трансфер,еве споредба со твојата екипа,освен Бруно,па да одговориме кој се погодените трансфери на Челси изминатите 5/6 години
Еве, ќе ти кажам најнормално. Од последните 2 сезони Јунајтед и нема промашен трансфер освен Ван Де Бек. Овие од ова лето не ги коментирам, допрва ќе видиме.
А за периодот од 2013 - 2019 имам безброј пати пишувано што се случуваше со трансферите, на прсти се бројат кои трансфери беа погодени и не негирам дека тие прелазни се правеа ужасни одлуки.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Влашиќ - топина. Најдобриот играч во изминатите две години во Русија, сега веќе и стандарден репрезентаивец, 24 години и кратко искуство со Евертон во ПЛ. Им беше потребен некој кој ќе ја спои средината со нападот и ќе помогне во транзиционата игра. Влашиќ е налик Ковачиќ, само поофанзивен и пописмен со топка во однос на шутирање/изведување прекини.

Доколку ги заобиколат повреди, не гледам зошто и сезонава не би се бореле за место во Европа, конкретно Европа Лига.
Vlasic bese kriminalno losh za everton pred samo 2-3 sezoni.. to zaboravi da go kazis.. biten fakt.. a za najdobar igrac vo rusija mozi samo kopackite na sardar azmoun da mu gi cisti
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Vlasic bese kriminalno losh za everton pred samo 2-3 sezoni.. to zaboravi da go kazis.. biten fakt.. a za najdobar igrac vo rusija mozi samo kopackite na sardar azmoun da mu gi cisti
Беше премлад. И не доби асална шанса. Го споменав тоа во поглед на искуство, какво-такво. Нема да му треба којзнае колку да се адаптира на животот во Англија, точно знае каде доаѓа.

Азмун е исто така одличен. Само тоа што игра во шампионот Зенит, не го прави по автоматизам број еден.
Патем, Влашиќ и официјално е прогласен за играч на годината во Русија во 2020 година.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom