Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Мислам дека Арсенал во последни 10 години немал ваков чуден преоден рок. Воедно ниту еден тим не памтам да земал 5 играчи под 23 години и тоа за околу 150 милиони евра.

Или Артета си игра фифа/фудбал менаџер или стварно се утепале од скаутинг и сакаат тотално да го ребрендираат клубот.

Ремздејл (23)
Томијасу (22) - Вајт (23) - Габриел (23) - Тирни (24)
Парти (28) - Локонга (21)
и офанзивно
Сака (19), Одегард(22), ЕСР (21), Мартинели (20), Нкеита ( 22), Белогун (20).
Само Пепе, Оба и Лаказет постари од 25. И Парти 28 од средината.

Сезонава ќе видиме дали ова е генијална идеја што би ги дигнала екстремно во квалитет у наредниве 2-3 сезони или е само ептен неуспешен фифа експеримент.
Како и да е, интересни треба да бидат сезонава со вака млад состав полн со таленти.
Се надевам дека ќе успеат да се уиграат и дека ќе извадат барем 6 класа играчи од овие 12 млади таленти :D
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Не верувам без доплата да ни го дадат Феликс за Гризман, а пари за доплата нрмаме. Пред се ради годините, во квалитет Гризман е каде каде подобар и поискусен од детево.
Од друга страна стилот на Атл.Мадрид не му одговара на Феликс, а и Гризман (кој ми е омилен после Меси) не го вади најдоброто од него, дали ради формацијата, дали ради позицијата...
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Имаат ли откупна клаузула за Саул?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Мене ми нема никаква логика ова трошење кое нема никакво подобрување на таа позиција.
Не верувам дека јапанецов ќе биде нешто подобар од Белерин и Мајтланд-Најлс за кој Арсенал очајнички се обидува да се ослободи од нив.
Реално, да идеше во италијанска екипа, овој трансфер ќе изнесуваше 5-10 милиони (платени на 4 рати).
Арсенал не сака да го продаде АМН а овој сака да си оди, Белерин е завршена приказна

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Гризман назад во Атлетико, хир ви го. Најлуд трансфер рок во историјата убедливо :D
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Челзи ми се фаворити и за Пл и за Лш. Страшно паметни трансфери прават.
И ти годење, како прст во лајно. Челзи ти е синоним за фрлање пари во канализација. Само последните 6-7 сезони имаат еден куп промашени трансфери.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
И ти годење, како прст во лајно. Челзи ти е синоним за фрлање пари во канализација. Само последните 6-7 сезони имаат еден куп промашени трансфери.
Можеби си во право, но тоа не значи дека сезонава немаат направено предобар тим. Буквално на сите позиции имаат квалитетни стартери + играчи којшто ќе може да ротираат. Одличен тим му склопија на Тухел, нема да има простор за изговори сезонава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom