Фудбалски/трансфер дискусии

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.445
Поени од реакции
17.969
Fulfilling Comans demands of €20m/yr is out of question.
Сериозен е овој?
Па Реал планира 25 милиони по сезона на Мбапе да му понуди.
Стварно не се нормални понекогаш со барањава за плата човече.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.064
Поени од реакции
2.618
Утре Баерн да го пушти како слободен играч овој Коман нема никој во свет да му даде плата повеќе од 7М, што се замислува овој со 20М годишно хаха.

пс. Дали овој е истиот тој Коман што играше во Јуве, или овој е некој друг?!
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
413
Поени од реакции
848
Зашто е македонски репрезентативец.
Очигледно е дека веќе не му е дојдено до фудбал, туку да кешира и се е ова во ред, за него како индивидуа.
Но не и за нас како репрезентација, зашто он нема да игра топ клубски фудбал, а ќе биде повикуван за репрезентација на стара слава и ќе биде прва единаестка.
Е тука е фрустрацијата и ругањето по нетот.
Зашто сите сакаме јака репрезентација и континуитет на ЕП и СП првенства, а на нашите репрезентативци побитно им е да искешираат отколку да бркаат професионална кариера.
Abe decki aj ne mrsete muda za detevo, se top menadzeri sme i profi igraci :))) , mme pa megy 26-28 godini e (29 nil fraerot :)), zema dogovor na 2 god znaci na 30 ke se vrati vo evropa i ne nema da ora niva u dolno sviripicino kako nas , ke si dojde u svicarska ili basel pak ke capne evropski fudbal, a nie uste ke si rugame nasite i ke se ebeme samite sebe u gz so izvinenje na zbor, eve eden primer , eden karascko od atletiko ne go napravi istovo igrase evropsko ? Igrase LS ? baj d vej ping do @cholisimo , clenov/kava vredi da se tagne koga bilo koj ke go spomne timot na bivsiot ante ;), i daj da ne plukame po nasite zitii se da pocneme decata da si gi ucieme u stilot... gledas sine kerko, vaka im se ebe mater , im zemas pati i pak te sakat a ne kako.....
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.053
Поени од реакции
9.503
Утре Баерн да го пушти како слободен играч овој Коман нема никој во свет да му даде плата повеќе од 7М, што се замислува овој со 20М годишно хаха.

пс. Дали овој е истиот тој Коман што играше во Јуве, или овој е некој друг?!
Toj e
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
17.618
Реал има повеќе не Европски играчи и се шпекулира дека Бејл може да замине...Манчестер јунајтед се заинтересирани.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.324
Поени од реакции
3.867
Реал има повеќе не Европски играчи и се шпекулира дека Бејл може да замине...Манчестер јунајтед се заинтересирани.
Е сега погоди, како прст во лајно. :D
Да го прочитам ова на официјална, нема да верувам.
Нема ни 0.1% шанса за ова.
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
17.618
Е сега погоди, како прст во лајно. :D
Да го прочитам ова на официјална, нема да верувам.
Нема ни 0.1% шанса за ова.
Не сме веќе 2017та брате.
Во право сте и двајцата, преска набрзина прочитав и не стигнав до крај, за Винчини станувало збор.
Едино ако не го шитнат голферот прво, сепак темава е за дискусии нели.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.324
Поени од реакции
3.867
Во право сте и двајцата, преска набрзина прочитав и не стигнав до крај, за Винчини станувало збор.
Едино ако не го шитнат голферот прво, сепак темава е за дискусии нели.
Имаше и за него дека е исто фејк, Фабрицио имаше објавено или имаше видео за ова уште прошлата недела кога се преговараше за Варан. Немало ни неформални разговори за Винисиус, а камо ли нешто повеќе.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.265
Поени од реакции
23.042
Der Spiegel has leaked David Alaba's contract with Real Madrid. The Austrian will earn over €115m over the length of his 5-year contract (€19.47m fixed wages/year).
Alaba got a signing on fee of €17.7m as a free agent. Zahavi got €5.2m as a commission - Alaba's family €6.3m
 

Kajgana Shop

На врв Bottom