Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
5 март 2018
Мислења
2.846
Поени од реакции
1.568
Па нека ги остави децата кај Макси и така потпиша со Кротоне.
Имаше изјавено Макси дека не му дозволувале ни да ги гледа ни да ги слуша на телефон, не сакал да право тензии Макси и затоа стоел настрана.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
1.770
Поени од реакции
2.297
Имаше изјавено Макси дека не му дозволувале ни да ги гледа ни да ги слуша на телефон, не сакал да право тензии Макси и затоа стоел настрана.
Ако е тоа така тогаш е комплетен идиот. Заслужил да го остави за другар доколку е без карактер!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.768
Поени од реакции
63.039
Имаше изјавено Макси дека не му дозволувале ни да ги гледа ни да ги слуша на телефон, не сакал да право тензии Макси и затоа стоел настрана.
I sosema slucajno taa izjava se pojavi vo javnosta koga ustvari i pocnaa problemite na Ikardi vo Inter, negde fevruari mesec. "slucajno"
 
Член од
5 март 2018
Мислења
2.846
Поени од реакции
1.568
I sosema slucajno taa izjava se pojavi vo javnosta koga ustvari i pocnaa problemite na Ikardi vo Inter, negde fevruari mesec. "slucajno"
Искрено немам појма, така прочитав пред некое време, вие сте поинформирани за таа "сапуница", мене да ме прашаш за Торес ќе ти кажам и шо број гаќи носи:ROFLMAO: за Икарди врска немам.
Фали една таква тема на форумов Фудбалери папучари вс фудбалери швалеришта и нивни скандали :D
Извинете за оф топикот :pipi:
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
7.087
Поени од реакции
14.624
Има 5 деца, 3 од Макси Лопез, 2 од Икарди + моментално е бремена... најстарото дете има моментално 10 години.
Ние имавме ваква кучка во селото еднаш, и верверици и се качуваа. :(

Тешко ботче е овој Икарди. Со скил да биде у топ 5 у светот, на него крава му ја еба кариерата. Он си е крив.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
3.610
Поени од реакции
2.953

Сакам да се чуствувам заштитено, part 2 ft. газдата на Интер.Уште агентот на Лукаку фали да се избламира.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
24.880
Поени од реакции
24.047

Сакам да се чуствувам заштитено, part 2 ft. газдата на Интер.Уште агентот на Лукаку фали да се избламира.
Ova AP news ili sto i da e mi e presumjiv sajt, go kopirav delot so izjavata na zhang i bukvalno istoto se pojavuva u par drugi sumjivi mediumi, plus vo dailymail, istoto, 100% iskopirano pa u momentov se sumjam u relevantnosta na kazanovo, i dali e kazano vaka ili ova e samo clickbait i fakenews, bidejki do sega istata izjava nikade ja nema po italijanskive mediumi.

Od druga strana, go ima ova

“These things should not happen in our stadiums. I really hope football matches can be delivering force to educate people around world. This competition is for positive attitudes and inclusion.

“It is for people to get better education and better understanding of each other. That is reason why we participate in sports and why football exists, not for violence and racism.

I hope that the racist chants diminish until they disappear both in Italy and the rest of the world. Football must be a way to have fun and not a place to be violent or racist.
Konkretno za Lukaku
“I will talk with him once he has returned from national team duty. Inter is a club based upon the principles of being inclusive and international,” he said in an interview with Corriere dello Sport.

“We have always supported all people of all skin colours, cultures and race. It is part of the Nerazzurri DNA and it will continue to be like this in the future.”
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
11.939
Поени од реакции
18.974

И овој да ти бил дел од Арсенал. Минатиот викенд постигна гол и за Холандија против Германија
 
На врв Bottom