Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
5 март 2018
Мислења
3.964
Поени од реакции
2.244
Па нека ги остави децата кај Макси и така потпиша со Кротоне.
Имаше изјавено Макси дека не му дозволувале ни да ги гледа ни да ги слуша на телефон, не сакал да право тензии Макси и затоа стоел настрана.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
1.946
Поени од реакции
2.529
Имаше изјавено Макси дека не му дозволувале ни да ги гледа ни да ги слуша на телефон, не сакал да право тензии Макси и затоа стоел настрана.
Ако е тоа така тогаш е комплетен идиот. Заслужил да го остави за другар доколку е без карактер!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.816
Поени од реакции
66.460
Имаше изјавено Макси дека не му дозволувале ни да ги гледа ни да ги слуша на телефон, не сакал да право тензии Макси и затоа стоел настрана.
I sosema slucajno taa izjava se pojavi vo javnosta koga ustvari i pocnaa problemite na Ikardi vo Inter, negde fevruari mesec. "slucajno"
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.964
Поени од реакции
2.244
I sosema slucajno taa izjava se pojavi vo javnosta koga ustvari i pocnaa problemite na Ikardi vo Inter, negde fevruari mesec. "slucajno"
Искрено немам појма, така прочитав пред некое време, вие сте поинформирани за таа "сапуница", мене да ме прашаш за Торес ќе ти кажам и шо број гаќи носи:ROFLMAO: за Икарди врска немам.
Фали една таква тема на форумов Фудбалери папучари вс фудбалери швалеришта и нивни скандали :D
Извинете за оф топикот :pipi:
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
7.231
Поени од реакции
15.315
Има 5 деца, 3 од Макси Лопез, 2 од Икарди + моментално е бремена... најстарото дете има моментално 10 години.
Ние имавме ваква кучка во селото еднаш, и верверици и се качуваа. :(

Тешко ботче е овој Икарди. Со скил да биде у топ 5 у светот, на него крава му ја еба кариерата. Он си е крив.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.077
Поени од реакции
3.457

Сакам да се чуствувам заштитено, part 2 ft. газдата на Интер.Уште агентот на Лукаку фали да се избламира.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.519
Поени од реакции
25.234

Сакам да се чуствувам заштитено, part 2 ft. газдата на Интер.Уште агентот на Лукаку фали да се избламира.
Ova AP news ili sto i da e mi e presumjiv sajt, go kopirav delot so izjavata na zhang i bukvalno istoto se pojavuva u par drugi sumjivi mediumi, plus vo dailymail, istoto, 100% iskopirano pa u momentov se sumjam u relevantnosta na kazanovo, i dali e kazano vaka ili ova e samo clickbait i fakenews, bidejki do sega istata izjava nikade ja nema po italijanskive mediumi.

Od druga strana, go ima ova

“These things should not happen in our stadiums. I really hope football matches can be delivering force to educate people around world. This competition is for positive attitudes and inclusion.

“It is for people to get better education and better understanding of each other. That is reason why we participate in sports and why football exists, not for violence and racism.

I hope that the racist chants diminish until they disappear both in Italy and the rest of the world. Football must be a way to have fun and not a place to be violent or racist.
Konkretno za Lukaku
“I will talk with him once he has returned from national team duty. Inter is a club based upon the principles of being inclusive and international,” he said in an interview with Corriere dello Sport.

“We have always supported all people of all skin colours, cultures and race. It is part of the Nerazzurri DNA and it will continue to be like this in the future.”
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.105
Поени од реакции
19.305

И овој да ти бил дел од Арсенал. Минатиот викенд постигна гол и за Холандија против Германија
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.277
Поени од реакции
10.866
Одои продолжи, штета нема да го гледаме во Бундеслигата o_O
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.105
Поени од реакции
11.880
Во зависност од повредите на играчите и играта на тимот, Реал можно е да тргне по Ериксен во Јануари.
20-25 милиони евра би требало да биде трансферот, со што Реал планира да му ја израмни платата на Ериксен како последниот договор што му бил понуден од Тотенхем од 6 милиони евра годишно.
Доста ќе зависи и од играчот, можно е да одбие трансфер во Јануари, за да може на лето да премине без пари во некој клуб, а со тоа да изгура поголема плата од истиот клуб.

 
На врв Bottom