Фудбалски/трансфер дискусии

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Objasni mi zaso tones?Megvaer ti dva pati vo zivot dali go imas gledano?Tehnicki slab a? Ok,pusti video i gledaj kako iznesuva topka deckoto,Donev ke go sfatam da posiva takvi postovi,da forsira,a Ti sto se gubis ne razbiram.
Смири се го имам гледано....не знам што се однесуваш така непристојно со вакви типични фиромски изрази..ниту те навредив ниту ти се испонашав..чоек да му е страв да дај свое мислење на јавен форум од ваквите реплики..добро ајде најак е Мегвајер и вреди 80 милиони и ќе ве среди..задоволен си сега?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
Цените на трансфер пазарот се такви како што налагаат. ПЛ тимовите се финансиски јаки за да своите најдобри играчи веќе да не ги продаваат за понизок износ. Плус фактот што е англичанец му качува 20м+ во цената. Не вреди толку како што не вредеше Стоунс или Стерлинг во тој период од нивните кариери. Ни Вокер не вредеше 50м во тој период. Објективно ни ВВД не вредеше 75м со 2 сезони во ПЛ. Ни АВБ не вредеше 45м ама факторите погоре го налагаат тоа.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.894
Ја се надевам дека Фарса ќе биде ошурена минимум 200 милиона, плус и плата од 30 милиона ќе му дадат, да ги исцица до последна банка.
Надевај се, само после да не цвичите, кога ќе го мочаат Задрид на сред Берналео :D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.894
Осеќам во Задрид ќе ви згасне кандилцето сезонава.
Слабо осетот, пак вашето ќе згасне, како и минативе сезони, ти само надевај се да дојде Нејмар, петарда не ви бега пак.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па на Мегваер баш играта со топка му е најсилна страна ама не бил технички спремен, ок.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
И за Ван Дајк така пишуваа, не вредел преплатен, па и уште сеа се мрчи требал да се докажува :pos: добар е Мегваер, ќе им ја дигне одбраната ниво погоре, ја одма би го зел во Ливерпул место Матип или Ловрен да игра, штета што иде кај конкуренцијата.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Мегвајер е Џонс втор дел..интелегентен бил,не влегвал во дуел несмасно...какви карактеристики за еден фудбалер се овие?..како прво технички е катастрофа и не знај топката на две метри од него да ја подај..како можи за ваков фудбалер да плаќаат 80 милиони?..затоа викам Џонс втор дел..бидејќи во денешниот фудбал ти треба и дефанзивците да ја организираат играта а не само да лупаат како коњи..вака се сеќавам и за Лукаку се тешеа пред две години..ваков бил таков бил...Бентеке втор дел се испостави..ама ајде нормално ново засилување и ќе се надеваат.
Појма немаш

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Смири се го имам гледано....не знам што се однесуваш така непристојно со вакви типични фиромски изрази..ниту те навредив ниту ти се испонашав..чоек да му е страв да дај свое мислење на јавен форум од ваквите реплики..добро ајде најак е Мегвајер и вреди 80 милиони и ќе ве среди..задоволен си сега?
Normalno koga ne si vo pravo odma sledi taa replika,kade te navrediv? Te vregja toa sto rekov deka go nemas gledano? Deckoto e megju podobrite stoperi vo PL od toj aspekt. Kade rekov deka e najjak? Se gubis,ne izlazav.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.108
Ја незз зашо УТД не си изиграа паметно со Риаола и за овие пари што ги даваат за Мегавер, да ги дадеа за Де Лихт, плус да си се ослободеа од Погба :) ќе си лапеа добра паричка и ќе имаа простор за лудата плата на Де Лихт...
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ја незз зашо УТД не си изиграа паметно со Риаола и за овие пари што ги даваат за Мегавер, да ги дадеа за Де Лихт, плус да си се ослободеа од Погба :) ќе си лапеа добра паричка и ќе имаа простор за лудата плата на Де Лихт...
Проблемот е што никој не го купува Погба! Остај муабети насрцемулежи на Зидан, кој ќе истури 160-170 милиони за шетач по теренот? Де Лихт има перспектива да земе иста плата и да игра полежерно во Јуве, зошто да си бара бељата во Јунајтед?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Normalno koga ne si vo pravo odma sledi taa replika,kade te navrediv? Te vregja toa sto rekov deka go nemas gledano? Deckoto e megju podobrite stoperi vo PL od toj aspekt. Kade rekov deka e najjak? Se gubis,ne izlazav.
Понашањето и пристапот најмногу ме нервира..јас на никого не му се испонашав туку си дадов свое мислење а ти веднаш со типични фиромски анегдоти,"шо се губиш","врска немаш","којзнае што имаш гледаш"...ете го и тој над тебе..тој простотилок и некултура никако да ја исфрлиме од нас..се плашите од туѓо мислење ,се сеќавам и во 2017 кога го зедовте коњот цел фан клуб ми се нафрливте кога пишев дека е промашено засилување и Бентеке втор дел и испадна така..сега треба на гла да ви се качам и да ви барам мислења?..и ако го земите Мегвајер и да кикса насекое треба да ви барам мислења кога се понашате вака?..на шо личи?..дечкото ниту е еден од подобрите стопери ниту знај да игра фудбал...доволно е 4 натпревари да го гледам..нема става за фудбалер,не знај да трча,типичен Џонс играч и Лестер ќе ве истрижи 90 милиони....ете ова е моето мислење и на подолг рок ќе се испостави кој беше во право...а од тебе сега се очекува пак слична реплика во стилот.."појма немаш"
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Понашањето и пристапот најмногу ме нервира..јас на никого не му се испонашав туку си дадов свое мислење а ти веднаш со типични фиромски анегдоти,"шо се губиш","врска немаш","којзнае што имаш гледаш"...ете го и тој над тебе..тој простотилок и некултура никако да ја исфрлиме од нас..се плашите од туѓо мислење ,се сеќавам и во 2017 кога го зедовте коњот цел фан клуб ми се нафрливте кога пишев дека е промашено засилување и Бентеке втор дел и испадна така..сега треба на гла да ви се качам и да ви барам мислења?..и ако го земите Мегвајер и да кикса насекое треба да ви барам мислења кога се понашате вака?..на шо личи?..дечкото ниту е еден од подобрите стопери ниту знај да игра фудбал...доволно е 4 натпревари да го гледам..нема става за фудбалер,не знај да трча,типичен Џонс играч и Лестер ќе ве истрижи 90 милиони....ете ова е моето мислење и на подолг рок ќе се испостави кој беше во право...а од тебе сега се очекува пак слична реплика во стилот.."појма немаш"
Едно е да имаш мислење дека е просек и не вреди 90 милиони, друго е да пишуваш како не бил технички спремен па и уште дека си го гледал и знаеш а всушност на ликот баш тоа му е најсилна страна. Не мора ни 4 натпревари, доста ти е Лестер - Сити на крајот од сезоната кога тој ги почнуваше нападите на Лестер.

За прогнози, ќе видиме, прво нека дојде, второ барем нека почне сезоната. Во забегана средина како Јунајтед моментално и Роналдо да го вратиш дискутабилно е како ќе се снајде.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Не знам дали себе се лаже или нас овој селскиов судија, ја се кладам дека Лестер ги има гледано сезонава во highlights кога даваат после секое коло, а во тие истите highlights Мегваер ретко се појавува дека е штопер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom