Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
1 март 2009
Мислења
8.048
Поени од реакции
8.894
Така мислиме затоа што реално нит знаеме што штопери играат по лигиве, нит како би можеле истите да се снајдат во поголем клуб, нит па знаеме дали се достапни на пазар. Сме запнале сите ко слеп а стап за Кулибали веќе 2-3 години ко да е бог отац. Кој знаеше дека Милна4е Шкринар за двеста грама семки ќе биде ѕверот од играч што е денес и ќе ја крене одбраната на Интер за некое ниво погоре? Мислиш дека тој Шкриниар од Сампа немаше да биде надоградување на овие кловнови кои ги има Јунајтед?
Па своевремено и Бејли од Виљареал и Линделоф од Бенфика беа ценети стопери на пазарот, веројатно поќе и од Шкриниар од Сампа.. Сеа како им се одвиват кариерите то е друга работа..Ако не му донесат партнер на Мегваер и асолна средина пред него,и тој можи да заврши ко побратимиве
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.737
Поени од реакции
2.635
Па своевремено и Бејли од Виљареал и Линделоф од Бенфика беа ценети стопери на пазарот, веројатно поќе и од Шкриниар од Сампа.. Сеа како им се одвиват кариерите то е друга работа..Ако не му донесат партнер на Мегваер и асолна средина пред него,и тој можи да заврши ко побратимиве
Баји го скинаа повреди, мислам дека и со сериозна повреда на рамото го купија. Линделоф и не беше баш долго време првотимец на Бенфика. Башка тоа, кај нас сега е проблем и атмосферата и рестото од тимот, дај боже главучов да издржи во наш Демирхисар;)
 
Последно уредено:

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.496
Поени од реакции
9.037
Пишав и претходно - Боатенг 15-20м и да си подадат рака Ед и Карл
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.737
Поени од реакции
2.635
Пишав и претходно - Боатенг 15-20м и да си подадат рака Ед и Карл
На толку нудење требаше да смалиш малку, ти виде пари па почна да зголемуваш цена:facepalm: Првата понуда ти беше 15:D
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
8.883
Поени од реакции
10.340
Диало од Дортмунд во ПСЖ за 32м се шушка.
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.570
Поени од реакции
2.368
Можете што сакате да мислите за Мегваер, ама дечкото искина кога играше за Англија на СП. Беше еден од клучните играчи кои ја доведоа до четвртото место. Друга работа сите заклучуваме дека цената му е преголема само поради тоа што е Англичанец и клубовите ке можат да го регистрираат како домашен играч (Тренирал во некој англиски клуб од 15 до 21 година.) Трета работа за Смолинг, Џонс, Линделеф е доктор на науки. Четврто не ми е јасно зашто Јунајтед не брка уште еден стопер и лев бек? (Шо е солиден, ама повредите му ја сјебаа кариерата, за Далот немам мислење, мада доста е млад)
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.737
Поени од реакции
2.635
Можете што сакате да мислите за Мегваер, ама дечкото искина кога играше за Англија на СП. Беше еден од клучните играчи кои ја доведоа до четвртото место. Друга работа сите заклучуваме дека цената му е преголема само поради тоа што е Англичанец и клубовите ке можат да го регистрираат како домашен играч (Тренирал во некој англиски клуб од 15 до 21 година.) Трета работа за Смолинг, Џонс, Линделеф е доктор на науки. Четврто не ми е јасно зашто Јунајтед не брка уште еден стопер и лев бек? (Шо е солиден, ама повредите му ја сјебаа кариерата, за Далот немам мислење, мада доста е млад)
Цела задна линија ни треба, уште лев бек и некој на местото на Линделоф, Шо од повредата наваму не личи на себе! Е сега втор централен може и не е приоритет засега, ќе го уигруваат ли во ЛЕ?
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.570
Поени од реакции
2.368
Цела задна линија ни треба, уште лев бек и некој на местото на Линделоф, Шо од повредата наваму не личи на себе! Е сега втор централен може и не е приоритет засега, ќе го уигруваат ли во ЛЕ?
Бисака е добар за стартен, Мегваер исто, Смолинг и Џонс за резерви, мада треба да се крстите и да го молите Бога да не киксне. (Не знам зашто не го притиснете Ливи да ви го продаде Алдерверелд, мада полесно е да се искачиш на Монт Еверест.) Ви фалат и крило и везњак. Мада кога ке видиш на вас ви треба 15-16 играчи за да бидете конкурентни у ТОП4.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.737
Поени од реакции
2.635
Бисака е добар за стартен, Мегваер исто, Смолинг и Џонс за резерви, мада треба да се крстите и да го молите Бога да не киксне. (Не знам зашто не го притиснете Ливи да ви го продаде Алдерверелд, мада полесно е да се искачиш на Монт Еверест.) Ви фалат и крило и везњак. Мада кога ке видиш на вас ви треба 15-16 играчи за да бидете конкурентни у ТОП4.
Муабетот ми беше, не мора да се напињаат сега и одма! Тим за шампион не скоцкуваат 102,3%, за ЛЕ и со Џонс и Дармијан ќе се гура, може еднаш веќе да се купи десо крило. Другото догодина, кога ќе се види што со стоката која останува засега во клубот.
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.570
Поени од реакции
2.368
Муабетот ми беше, не мора да се напињаат сега и одма! Тим за шампион не скоцкуваат 102,3%, за ЛЕ и со Џонс и Дармијан ќе се гура, може еднаш веќе да се купи десо крило. Другото догодина, кога ќе се види што со стоката која останува засега во клубот.
Нормално, треба да се гледа на примерот на Ливерпул, Сити и Тотенхем. И не само Јунајтед, туку сите клубови. Успесите не доаѓаат одеднаш и со чести менувања на тренерите. Мада вие имате најканцерогена управа, рамо до рамо со челзи, мада овие имаа среќа да освојат 2-3 титули. Инаку и тие многу клошарски се однесуваат спрема тренерите кои им освоиле трофеи.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.496
Поени од реакции
9.037
На толку нудење требаше да смалиш малку, ти виде пари па почна да зголемуваш цена:facepalm: Првата понуда ти беше 15:D
5м одат за претрпен стрес читајќи го Очобол Џони на темава...[DOUBLEPOST=1563132305][/DOUBLEPOST]
Диало од Дортмунд во ПСЖ за 32м се шушка.
Купи - продај клубче.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
8.883
Поени од реакции
10.340
5м одат за претрпен стрес читајќи го Очобол Џони на темава...[DOUBLEPOST=1563132305][/DOUBLEPOST]

Купи - продај клубче.
Дортмунд има 6 одбранбени играчи така да мора да оди некој и на крај вие гледајте да не останете без 15 играчи сезонава. Туку читам за Одои очајот бил толку голем што сте нуделе 50м Еур.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
13.612
Поени од реакции
10.428
Most money spent on transfer fees since the start of 2014/15:

Barcelona - €1.08B
Manchester City - €996M
Manchester United - €890M
Chelsea - €875M
Juventus - €868M

And we always thought Real Madrid were the big spenders in Spain https://t.co/okH27DfNYh

Страшна сума на пари, поќе од буџетот на Македонија, исправка С. Македонија :icon_lol:.
 
На врв Bottom