Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.403
Па во 1/2 финале ќе играат најверојатно против Тунис, значи патот кој е од групна фаза до финале они добро го тераат, под добро подразбирам дека успеваат да ги победат противниците и да се квалификуваат во следната фаза. Сега јасно е како го оценив ова?
Па го споредуваш со Копа Америка да те потсетам.
Таму Бразил не играа директно финале. И они поминаа групи,и они победуваа противници за следна фаза.
Тоа што имаат помалце држави во континентот не го прави натпреварувањето помалку важно.
А и без разлика колку си заљубен во Садио Мане, мене никогаш Африканскиот Куп нема да ми биде подобар од Копа Америка.
Кога ќе ми текне дека на Того им влегуваа во автобус уште повеќе сум сигурен во тоа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Алисон да земе место ВВД би било пљачка на векот, ВВД цела сезона газот му го спасува и овој да му ја земе топката?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Стварно не ми е јасно зашто Мане не влага во ниту една дискусија за Златна Топка. Човекот им беше најдобар играч во нападот на Ливерпул сезона, сезона без грешка изигра, ги освои истите титули како и Ван Дајк и Алисон и на добар пат е да освои уште една со Сенегал која има далеку поголемо значење од Копа Америка на Алисон или финалето на Лигата на Нации на Ван Дајк.
Бразил, Аргентина, Чиле, Уругвај, Колумбија се неколку класи над било која селекција од Африка, како тоа има поголемо значење?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.403
Алисон да земе место ВВД би било пљачка на векот, ВВД цела сезона газот му го спасува и овој да му ја земе топката?
:bravobe:

Не сте добри со споредбиве.
Божем Алисон склекови правел цела сезона зашто Ван Дијк сам играл. (y)

Пљачка ќе биде само ако земе Роналдо или Хазард.
Останатите што се фаворити се сите со добра сезона и заслужуваат, а кој ќе ја земе тоа се ситници и прашање на вкус.
И двајцата Алисон и Ван Дијк имаа страшна година во сите натпреварувања.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
:bravobe:

Не сте добри со споредбиве.
Божем Алисон склекови правел цела сезона зашто Ван Дијк сам играл. (y)

Пљачка ќе биде само ако земе Роналдо или Хазард.
Останатите што се фаворити се сите со добра сезона и заслужуваат, а кој ќе ја земе тоа се ситници и прашање на вкус.
И двајцата Алисон и Ван Дијк имаа страшна година во сите натпреварувања.
Алисон најголем дел од утакмиците не ни имал работа, токму ради ввд и другите дечки пред него, така да мислам ракавицата му е доста.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Mene glupi mi se muabetite trebalo uste da se dokazi uste da osvojva i nz sho.. Abe luge denes da umri van dijk vlegva vo istorijata kako eden od najdobrite stoperi.. Ova sho go igra vo posledni 1.5 god nikoj stoper ne go igral barem jas od ko gleam fudbal 15tina god.. Nikoj nemal vakov impakt na igrata.. Bukvalno gi transformira liverpul i holandija od smeshki vo konkurenti za tituli
Sfakjam PL fanovite kenjate po longevity i voskresnuvate igrachi ko giggs a igrachi ko bale i torres odat vo zaborav
Za mene sekogas higher peak>longer prime
Не може така. За да кажеш дека некој е еден од најдобрите во историја, треба со години да игра на највисоко ниво, константно во врвна форма. И да му помогне на тимот да освои трофеи, нормално. Не може он со две сезони да се става рамо до рамо со дефанзивци кои по цела декада доминирале.

Ако гледаш така, има милион играчи кои изиграле по една сезона на ептен високо ниво и толку било од нив.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Би било убаво голман да земе, малце ко за промена. Кој било од Алисон или ВВД да земе би било фер и заслужено.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Субјективно ама во топ3 треба да си влезат ВВД и Алисон, третиот ваљда ќе биде Меси и на крај Меси ќе ја добие пошто имал најмногу погодени стативи.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Субјективно ама во топ3 треба да си влезат ВВД и Алисон, третиот ваљда ќе биде Меси и на крај Меси ќе ја добие пошто имал најмногу погодени стативи.
Или па ако земат ВВД/Алисон и Меси влезе во килер моуд наредна година, ќе фрштат мемиња како тоа некој од двајцава зел, како за Модриќ што се отекуваше по интернетов :angel:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Не може така. За да кажеш дека некој е еден од најдобрите во историја, треба со години да игра на највисоко ниво, константно во врвна форма. И да му помогне на тимот да освои трофеи, нормално. Не може он со две сезони да се става рамо до рамо со дефанзивци кои по цела декада доминирале.

Ако гледаш така, има милион играчи кои изиграле по една сезона на ептен високо ниво и толку било од нив.
Koi se tie milion igrachi be.. Nabroj 5 stoperi posledni 15 god sho imale pogolem impakt vo edna sezona na klupsko i reprezentativno nivo od VVD

Batecot balon dor ke osvoj ejjjj.. A ovde mi kazvate trebalo ushte da se dokazi.. Vazi..[DOUBLEPOST=1562845873][/DOUBLEPOST]Alison do vcera poslab od ederson i de gea vi bese sea balon dor trebalo oti ne primil gol od juznoamerikanski botoj.. Abe neuer 2014 ko ne zede golman nikogas nema da zemi..
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.553
посебно овој Некој, да посакуваш рак некој да фати само зашо гол дал на клубот за кој навиваш е крајно дебилско и ван секое спортско навивање а не било ова само еднаш
Sent from my iPhone using Tapatalk
не е убо да се лажи!
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Убаво вика, чим Ноер не зема тогаш нема што Алисон да зима. Ноер таа сезона играше како за двајца, и голман и стопер.
Не дека Алисон е лош голман или имал лоша сезона, туку Ван Дајк, Мане, Робертсон имаа многу поголем импакт од него.
Според мене Робертсон треба да биде еден од кандидатите, искина дечкото, ама ете оти е бек и игра за Шкотска не беше толку центар внимание.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Леле леле хаос.
Што се нема да прочиташ... :D

:oleee:
Па демек не беше така, види само на СП што правеше тогаш. Искачаше до пола терен, си играше мајтап со противниците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom