Фудбалски/трансфер дискусии

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.232
Стварно не ми е јасно зашто Мане не влага во ниту една дискусија за Златна Топка. Човекот им беше најдобар играч во нападот на Ливерпул сезона, сезона без грешка изигра, ги освои истите титули како и Ван Дајк и Алисон и на добар пат е да освои уште една со Сенегал која има далеку поголемо значење од Копа Америка на Алисон или финалето на Лигата на Нации на Ван Дајк.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
на добар пат е да освои уште една со Сенегал која има далеку поголемо значење од Копа Америка на Алисон.
Како тоа го оцени жити се?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Jas mislam 100 milioni za Dembele se malku ,moze poveke da se izvadat:icon_lol:
So ogled na toa sto skoro 20m od tie pari ke odat direktno vo Dortmund 100m treba da e Minimum vo slucaj ocajno da sakaat da go dadat. Ili 100m + lesni bonusi kako sto napravi Dortmund so Barsa.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Што е ситуацијава со Кошчиелни што одбил да патува со тимот во САД? Барса да не го бара? :icon_mrgr:
Неколку дена веќе се пишува дека побарал да му го раскинат договорот за да оди во Франција, којзнае колку е ова точно

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Стварно не ми е јасно зашто Мане не влага во ниту една дискусија за Златна Топка. Човекот им беше најдобар играч во нападот на Ливерпул сезона, сезона без грешка изигра, ги освои истите титули како и Ван Дајк и Алисон и на добар пат е да освои уште една со Сенегал која има далеку поголемо значење од Копа Америка на Алисон или финалето на Лигата на Нации на Ван Дајк.
Алисон има три златни ракавици сезонава и два трофеи. Неверојатно е ама според мене он треба да јс освои, не поради трофеите туку поради чистите мрежи. Кога може на напаѓачи да им се бројат голови, може и треба него ова да му се брои.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Koja e logikava da Toby ide vo Roma? Neli cela Anglija go barashe nego?:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Манчестерски солзи ќе се ронат и статистики од Видич ќе се споделуваат масовно:D
Прво мислев тролаш и се заебаваш ама најсеризно во последно време сфаќам дека Пејо и Стефан се во право кога те ругаат.

Каде виде некој од нас да пишува лошо за ВВД жити мене, 95% од форумов меѓу кои и навивачи на Ливерпул се согласуваат дека на ВВД му треба континуитет за да биде вбројуван меѓу best ever. Што е тука тешко да се разбере навистина не знам, поготово па кога е прашање професионален лик како ВВД кој е сон за секоја екипа.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.894
Поени од реакции
10.517
Прво мислев тролаш и се заебаваш ама најсеризно во последно време сфаќам дека Пејо и Стефан се во право кога те ругаат.

Каде виде некој од нас да пишува лошо за ВВД жити мене, 95% од форумов меѓу кои и навивачи на Ливерпул се согласуваат дека на ВВД му треба континуитет за да биде вбројуван меѓу best ever. Што е тука тешко да се разбере навистина не знам, поготово па кога е прашање професионален лик како ВВД кој е сон за секоја екипа.
ама не е само он од фановите на Пул
посебно овој Некој, да посакуваш рак некој да фати само зашо гол дал на клубот за кој навиваш е крајно дебилско и ван секое спортско навивање а не било ова само еднаш



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.232
Како тоа го оцени жити се?
Па во 1/2 финале ќе играат најверојатно против Тунис, значи патот кој е од групна фаза до финале они добро го тераат, под добро подразбирам дека успеваат да ги победат противниците и да се квалификуваат во следната фаза. Сега јасно е како го оценив ова?
Алисон има три златни ракавици сезонава и два трофеи. Неверојатно е ама според мене он треба да јс освои, не поради трофеите туку поради чистите мрежи. Кога може на напаѓачи да им се бројат голови, може и треба него ова да му се брои.
Е да, затоа најглупаво нешто е кога ја доделуваат поради лична статистика. Зашто ниту чистите мрежи што ги имал не се целосна негова заслуга зашто сепак има 4ца одбранбени пред него, ниту па головите на напаѓачите за кои што игра цел тим.

Не знам, веќе ако ја даваат на некој од одбраната според мене Ван Дајк повеќе ја заслужува, можеби и највеќе од сите кандидати поради импактот кој го имаше во играта на Ливерпул. Како и да е, муабетот мене ми беше дека Мане мора да се најде барем во муабетот за освојување, а не како да не постои човекот.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Mene glupi mi se muabetite trebalo uste da se dokazi uste da osvojva i nz sho.. Abe luge denes da umri van dijk vlegva vo istorijata kako eden od najdobrite stoperi.. Ova sho go igra vo posledni 1.5 god nikoj stoper ne go igral barem jas od ko gleam fudbal 15tina god.. Nikoj nemal vakov impakt na igrata.. Bukvalno gi transformira liverpul i holandija od smeshki vo konkurenti za tituli
Sfakjam PL fanovite kenjate po longevity i voskresnuvate igrachi ko giggs a igrachi ko bale i torres odat vo zaborav
Za mene sekogas higher peak>longer prime
 

Kajgana Shop

На врв Bottom