Фудбалски/трансфер дискусии

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од Dani, 23 јануари 2014.

 1. shweps

  shweps

  Член од:
  28 јануари 2018
  Мислења:
  862
  Допаѓања:
  1.201
  Нема шанси Алисон да земе,немаше нешто клучни одбрани во ЛШ што придонеле за трофејот,под клучни мислам да фати некој зицер во 90 минута за пролаз,да играле пенали па да бил херојот,или слично.
  Да бидеме искрени не е ни убедливо нешто најдобар голман сезонава,за многу е рамо до рамо со Тер Штеген и Облак.
  Трофејов од Копа нема некое големо значење,пошто реално никој не ни играше офанзивен фудбал,на ни една утакмица немаше повеќе од 2 гола.

  За него сега се појави таа варијанта за златна топка,инаку до пред финале некој да спомнеше ќе го направеа улав,тогаш за многу не беше ни најдобар голман.

  Мислам дека на ВВД е оваа сезона,најверојатно и на него ќе му ја дадат.

  Инаку сум скроз против тоа трофеите да влијаат на тоа кој ќе земе златна топка.
   
  На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.691
  Допаѓања:
  5.307
  Тер Штеген :ROFLMAO:
   
  На Riki94 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  28.698
  Допаѓања:
  70.231
  Нема да ти пуштам видео од 100те одбрани против Барса во двомечот, само ова видео ќе ти го ставам од Ливерпул - Наполи во 93та.
  Да дадеше Милик гол, Ливерпул одеше во ЛЕ а Наполи во ЛШ :)

   
  Марли, HEKOJ, shweps и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. ob1

  ob1

  Член од:
  7 март 2010
  Мислења:
  5.670
  Допаѓања:
  10.637
  Заедничкиот јазик е плати 70 милиони во кеш и ќе го земеш играчот. Можеби "навредлива" е прегруб збор ама глупо е ваква понуда да му понудиш на клуб како Јунајтед за нивниот главен напаѓач.
  И не, цената не е иста ако сеа платиш 70 милиони фул кеш или 70 милиони во рок од 3 години.
  Цело време те гледам пробуваш да го оправдаш ова со муабетот дека Лукаку сакал да си иде. Брат никаква врска нема тоа, заборави дека ако не го продадат он нема професионално да го изработи договорот.
  За пример Погба што многу појавно и поконкретно им кажа на сите во Јунајтед дека сака да си оди, Јунајтед на Реал им рекле 180 милиони минимум.
  Вакви работи "сака да си иде, затоа вакви понуди нудат" палат само ако играчот е во последна година од договорот, зашто си под закана дека ако не го продадеш следната ќе го изгубиш за џабе. Вака кога има 3-4 години играчот неможе ништо да направи, ќе се бунтува и ќе седи на трибина додека не го продадат?
   
  На ziak92 и vidooq им се допаѓа ова.
 5. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  77.163
  Допаѓања:
  161.200
  Не продава лесно Јунајтед играчи, некогаш тоа е лошо од моја гледна точка ама така е. Ене Дармијан и Рохо дремат со резервите зошто никој не сака да даде по 20 милиони за нив, смешно е знам ама толку ги процениле и ги држат додека може. Единствено исклучок ако сакаат на некој играч да му излезат во пресрет, во случајов Лукаку.
   
 6. shweps

  shweps

  Член од:
  28 јануари 2018
  Мислења:
  862
  Допаѓања:
  1.201
  Добро не го оспорувам ова,ако гледаме така Ориги најбитни голови даде сезонава.

  Реално ако гледаме Ливерпул се тим,не зависат од еден играч,си имаат систем на игра и си газат.
  Алисон,ВВД,Салах,Мане сите имаа улога во овој успех,ама неможе да се одреди на кого да му ја дадат,ќе биде едноставно глупо за другите.

  Најдобро нека му ја дадат на Меси.:D
  Ако се гледа статистиката човекот е 3 пати над сите овие,прв стрелец во Европа,во ЛШ 12 гола и 3 асистенции на 9 меча.
  Во Ла Лига 36 гола и 12 асистенции на 38 меча.
  Стигна до полуфинале во ЛШ и освои Ла Лига.

  Ова се неверојатни бројки за еден играч,незнам само како може за два натпревари да се избрише цела сезона.
  Знам сега дека ќе се јават некои што ќе се силат и за инат ќе тврдат дека Меси не ја заслужува итн.

  Нема да му ја доделат само зашто имаат исто со Роналдо и до крај на кариера ќе местат да имаат исто.
  Да имаше Меси една помалце сега ќе му ја дадеа без размислување.
   
 7. ob1

  ob1

  Член од:
  7 март 2010
  Мислења:
  5.670
  Допаѓања:
  10.637
  Тоа е тоа.
  Барса фан бојс го пробија дното.
  Ливерпул е ТИМ и не знаеле на кого да му ја дадат, зашто не фер ќе било према другите и затоа требало Меси да ја освои.
  Крај.
   
  На Ska Maniac, Splendora, Dimitar_84 и уште 28 други им се допаѓа ова.
 8. Rick.Utd.

  Rick.Utd.

  Член од:
  14 мај 2019
  Мислења:
  322
  Допаѓања:
  93
  Nova dimenzija zazemaat barsa fans..:vozbud:
   
  На Македонија 1932 и MiteReal им се допаѓа ова.
 9. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  28.698
  Допаѓања:
  70.231
  Епа Ориги има дадено најбитни голови ама и Боби на ПСЖ им даде гол у 90та минута за победа, значи да не бил голот на Боби, не би биле во ЛШ или пак одбраната на Алисон која веќе ја спомнав. Не можеме на Алисон да му броиме колку голови дал, зошто не му е тоа работа, како што не можеме на Меси да му мериме колку акции пресекол или колку скокови имал со глава у сопствен шеснаесетник при што исфрлил топка према центар :)

  Затоа реков, ако се мери по статистика, Алисон треба да ја земе, зошто бил најдобар во тоа што го праел во ТРИ натпреварувања (сите во кои што учевствувал) а двете ид тие три ги освоил. Исто така, она во кое го нема освоено, ПЛ, има најмалку примени голови.
   
 10. Pablos

  Pablos

  Член од:
  10 јуни 2018
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  77
  Кога не зема Снајдер 2010, Рибери 2013 или Ноер 2014 незнам по кој основ треба да земе некој од ливерпул. И тоаш се збореше што ако освоиле кога индивидуално/статистички Роналдо/Меси се боље. Така да уште тоаш според мене отиде у курац оваа награда и смешна е. Нема некои играчишта у топ 11 битно некои играчи од реал/барселона влагаа ради популарност.
  Срање живо е ова
   
  На beneamata и Ilumious им се допаѓа ова.
 11. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  29.295
  Допаѓања:
  40.693
   
  На Stefan-kobe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  23.057
  Допаѓања:
  35.131
  Каде тоа си прочитал дека Лукаку не сака да игра за тимот? Јас мислам дека Лукаку е доволно интелигентен да не прави Нејмаровка, и ако оваа година не го добие трансферот, нема да биде крај на свет и наредната сигурно ке си оди.
   
 13. HEKOJ

  HEKOJ

  Член од:
  16 јануари 2013
  Мислења:
  1.641
  Допаѓања:
  2.103
  Ај ако не на некој од Аз Алкмар нека му ја даат оти постигнал 50 гола во Холандија 2
   
  На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. loophole

  loophole

  Член од:
  10 август 2011
  Мислења:
  953
  Допаѓања:
  2.413
  Сигурно нема да го прави тоа. Нема никаква потреба да си ја уништува репутацијата на таков начин. Јас мислам дека има интерес и кај двата клуба да се случи трансферов на некаков начин и дека коректно ќе се обидат да најдат заеднички јазик, без разлика колку се навредени навивачите на Јунајтед од понудите. :D
  Доколку не успеат да се договорат, Интер ќе премине на следна мета и тоа ќе биде тоа. Нема да има никакви драми.
   
  На beneamata, Stefan-kobe и vidooq им се допаѓа ова.
 15. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  10.160
  Допаѓања:
  5.203
  Dvajca se karaat tretiot koristi e rabotava hahahahaa
   
  На Mondonico и ЈуријАркадиевич им се допаѓа ова.

Сподели преку: