Фудбалски/трансфер дискусии

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Pola tim ke im zeme za Nejmar sega.
колку се палеа фановиве на барса, па дури слика ставаа со Меси Нејмар и Гризман у нападот па као демек кој ќе ги сопре.. На крај само со покусиот од трите ќе останат (читај Меси) :P
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
колку се палеа фановиве на барса, па дури слика ставаа со Меси Нејмар и Гризман у нападот па као демек кој ќе ги сопре.. На крај само со покусиот од трите ќе останат (читај Меси) :P
Јас не знам што се скревате дотолку..Гризман е веќе играч на Барселона и само формалност и денови се во прашање...за Нејмар не му менва многу дали ќе дојди иако за Кутињо и Дембеле е господ во фудбалска смисла..ама е лигуш невиден.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
За Гризман се одолговлекува бидејќи нема кеш Барса 120 милиони, иначе е готова работа.

Нејмар не е на продажба, барем не за Барса, после се што се случи, тоа ќе биде катастрофален пораз за псж. Ниту раководството го сака, ниту има финансии да го купи. Можно е да го понудат на Реал во замена за играчи и пари, натаму одат работите.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.443
За Гризман се одолговлекува бидејќи нема кеш Барса 120 милиони, иначе е готова работа.

Нејмар не е на продажба, барем не за Барса, после се што се случи, тоа ќе биде катастрофален пораз за псж. Ниту раководството го сака, ниту има финансии да го купи. Можно е да го понудат на Реал во замена за играчи и пари, натаму одат работите.
брат и јас одлучив за ауди а8 тоа е решено само уште пари да најдам


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
брат и јас одлучив за ауди а8 тоа е решено само уште пари да најдам


Sent from my iPhone using Tapatalk
дај моево ауди А3 ќе ти го шитнам на позајмица со право на откуп.. јбг не е а8 али вуче :D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
брат и јас одлучив за ауди а8 тоа е решено само уште пари да најдам


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не разбираш, ти немаш пари за ауди а8 сега, нема да имаш ни за недела дена, ни за година. Барса ќе ги има парите за неколку дена, не може во секој момент да имаш 120 милиони, доцнат некои исплати веројатно.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Не разбираш, ти немаш пари за ауди а8 сега, нема да имаш ни за недела дена, ни за година. Барса ќе ги има парите за неколку дена, не може во секој момент да имаш 120 милиони, доцнат некои исплати веројатно.
може ќе ги има парите за 2-3 месеци кога ќе го продаде плацот
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
кои подли работи праат барсава тоа чудо нешто. Поготово ме потсети на тоа со шупакот реина кога му го става дресот на фабрегас. Кој кринџ момент, у земја му иде на човек да потоне од туѓ срам што го јаде..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.443
или кредитот
битно готова е работата
нишо вие незнаете


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.901
Поени од реакции
16.213
Да, но тогаш од раководството не се бламираа, ништо не зборуваа на таа тема. Поединци го правеа тоа, на чело со Пиќе.
Врвот беше достигнат од страна на Пепе Реина на прославата на титулата од СП 2010та. Мене како фан на Барселона ми се згади од тој потег, а на навивачите на Арсенал и на неутралните не знам како им било.
Ова беше ДНО ДНА, колку и да беше голема желбата на Фабрегас да се врати во Барселона, ова беше максимално непочитување кон Аррсенал.
Реина е тежок сељак, одсекогаш, негови соиграчи во репрезентација имаат изјавено дека е најголем мајтапчија во селекцијата а уствари е тежок кловн, никогаш не бил некој фактор за Шпанија ама си се дупчи со сите.[DOUBLEPOST=1562682999][/DOUBLEPOST]
За Гризман се одолговлекува бидејќи нема кеш Барса 120 милиони, иначе е готова работа.

Нејмар не е на продажба, барем не за Барса, после се што се случи, тоа ќе биде катастрофален пораз за псж. Ниту раководството го сака, ниту има финансии да го купи. Можно е да го понудат на Реал во замена за играчи и пари, натаму одат работите.
еее шо дочекавте играчи од Атлетико на рати да ги барате :D
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Не се одолговлекува трансферот за Гризман поради немање кеш туку калкулациите се поради евентуален трансфер на Нејмар.
Атлетико се согласил за плаќање на рати на откупната клаузула со 25 мил евра плус во вкупната сума. Тоа би бил попаметен потег бидејќи поради ФФП трошокот се распоредува во различни фискални години а се остава простор за други трансфери во кеш овој преоден рок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom