Фудбалски/трансфер дискусии

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Очигледно некој фан на Баерн ти има украдено женска некогаш во животот. Или те шлакал во училница во основно и ти крадел ужина. Друго објаснување за ваква нездрава фиксација со Баерн јас не гледам.

Трансфер периодот почна пред 3 дена, Баерн Минхен ги намалиле амбициите, а веќе имаат донесено ДВА светски шампиони. Кога ќе донесат некоја трансфер-бомба до крај на рокот, уште сега ги знам твоите патетични постови напишани на очоболна латиница: go pretplatija, ete Dortmund kako rabotat domakinski i ne davaat tolku pari za takvi igraci.

Јас знам дека на тебе не ти е лесно да навиваш за тим како твојот, јбг. До толку имате лузерска крв во себе - у Малта да играте фудбал ќе бидете вицешампиони.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Очигледно некој фан на Баерн ти има украдено женска некогаш во животот. Или те шлакал во училница во основно и ти крадел ужина. Друго објаснување за ваква нездрава фиксација со Баерн јас не гледам.

Трансфер периодот почна пред 3 дена, Баерн Минхен ги намалиле амбициите, а веќе имаат донесено ДВА светски шампиони.

Јас знам дека на тебе не ти е лесно да навиваш за тим како твојот, јбг.
Dvajca svetski sampioni zaminaa dvajca dojdoa. I Grosskreutz i Durm se svetski sampioni, ok, Pavard i Hernandez igraa prva postava ali edniod desen bek drugiot lev bek i se zemeni sega kako CB. Ok si se tie transferi ali momentalno imate 17 igraci od koi 2-3 uste ke si odat. Najmalku uste 5 igraci vi treba za minimalen tim da imate. Sekoj den po mediumi novi iminja i novi korpi za Baern. Ne lici ova na Baern ali Hasan ke ja sredi rabotata ke frcat milionite sega. Mene mi e super da navivam za Dortmund, pravat mnogu od uslovite tuku ti dali si zadovolen sto godini unazad vo LS ispagjate pri prv seriozen protivnik?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Нормално дека ти е супер да навиваш за Дортмунд, ти си купи-продај човече со лузерски менталитет. Не знаеш за подобро, затоа ти е добар Дортмунд. Таман ти е. Уживај во мизеријата и за наредна сезона.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Очигледно некој фан на Баерн ти има украдено женска некогаш во животот. Или те шлакал во училница во основно и ти крадел ужина. Друго објаснување за ваква нездрава фиксација со Баерн јас не гледам.

Трансфер периодот почна пред 3 дена, Баерн Минхен ги намалиле амбициите, а веќе имаат донесено ДВА светски шампиони. Кога ќе донесат некоја трансфер-бомба до крај на рокот, уште сега ги знам твоите патетични постови напишани на очоболна латиница: go pretplatija, ete Dortmund kako rabotat domakinski i ne davaat tolku pari za takvi igraci.

Јас знам дека на тебе не ти е лесно да навиваш за тим како твојот, јбг. До толку имате лузерска крв во себе - у Малта да играте фудбал ќе бидете вицешампиони.
Kraj kraeva nas fanovite treba stapot da nè boli za toa kolku pari za tramsferi davaat nasite timovi za koi navivame..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Kraj kraeva nas fanovite treba stapot da nè boli za toa kolku pari za tramsferi davaat nasite timovi za koi navivame..
Ќе те боли стапот кога ќе преплатат некој играч а истиот ако не се спои со топка цела сезона и од сите очекувања ќе добиеш од трите подолгото. :D
Инаку шо се однесва до нас ако сакаат и гаќите нека си ги продадат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Точно е ова ?
И пак ништо во ЛШ не прат, Пеп мастермајнд :)
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Точно е ова ?
И пак ништо во ЛШ не прат, Пеп мастермајнд :)
Па реално му се исплати..две титули со ред ,6 официјални трофеи и светла иднина т.е. одлична основа за да направат three peat се што ќе биди историски успех за нив..неможите да мерите успех на екипа врз основа на ЛШ..таму имаш преголема конкуренција и сплет на околности..вистинскиот квалитет се гледа во домашното првенство.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.227
Поени од реакции
1.870
Што е бе тоа сплет на околности? Без Меси секоја екипа го буши буквално у ЛШ скоро 10години по ред.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А не потпишуваат сите у денешно време на толку договор?
30 години има. Кажи пример ако ти текнува ама на фудбалери од негов ранг (не е прва класа) не ми текнува да е навика да им се даваат петгодишни договори. Вообичаено на три.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Што е бе тоа сплет на околности? Без Меси секоја екипа го буши буквално у ЛШ скоро 10години по ред.
Две утакмици,среќа,повреди,момент,форма.....вистинскиот квалитет се гледа на подолг рок и во контиунитет..тука Гвардиола т.е. Сити во Англија се неприкосновени..две титули со ред не е мала работа...ајде за ПСЖ и 5 да ги освои ќе разберам ама ова е Премиер Лига
 

Kajgana Shop

На врв Bottom