Фудбалски/трансфер дискусии

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Не секој може да биде бог. Што побрзо го сфатиме тоа, тоа полесно ќе ни биде. Не секој може да биде Меси и Роналдо, не секој брат може да биде Анри, не можеш у секој млад напаѓач да го бараш Анри или да го бараш Беркамп. Едни се, легенди се и тоа е тоа, приказната е завршена. Не зборам конкретно за тебе, само правам паралела.
Можеби е субјективно гледање на работите...реално мене Нејмар ми делува најблиску на Анри и на неговиот стил кога ќе тргнеше незапирливо како антилопа и пласираниот удар..реално Нејмар тоа го има и затоа прави разлика..тоа што е ѓуптин несериозен е друга работа...Хазард можеби има различен стил ама неможиш да ме убедуваш дека не се слични со Иско..буквално исти стил на игра
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Како бе Азар подобар од Нејмар, големо ѓубре е Нејмар, ама во топ форма е втор најдобар играч после Меси, факт.
Pa otkako si otide od Barsa kade ne bese prva violina povekej choke momenti ima otkolku clutch. Nesporen e talentot koj go ima, ama si go ima ciganskoto vo nego, se seljaci mnogu cesto, so Brazil sram pipna na svetskoto, nula liderstvo, za Psg ne znam so da kazam ama dve godini po red e povreden vo nokaut faza...

I jas se soglasuvam so Donev deka mnogu se potcenuva Azar, ne znam i ne mozam da kazam koj e podobar, verojatno peakot na Nejmar e pogolem otkolku na Azar ama ne deka vtoriov e Tomas Miler pa da ima nekoja ogromna razlika megu dvajcata.

Sleden Bog vo fudbalot posle Ronaldo i Mesi ke bide Mbape, deckoto ima neverojaten talent, mindset i sve sto e potrebno za da bide all time greatest konkurent.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Pa otkako si otide od Barsa kade ne bese prva violina povekej choke momenti ima otkolku clutch. Nesporen e talentot koj go ima, ama si go ima ciganskoto vo nego, se seljaci mnogu cesto, so Brazil sram pipna na svetskoto, nula liderstvo, za Psg ne znam so da kazam ama dve godini po red e povreden vo nokaut faza...

I jas se soglasuvam so Donev deka mnogu se potcenuva Azar, ne znam i ne mozam da kazam koj e podobar, verojatno peakot na Nejmar e pogolem otkolku na Azar ama ne deka vtoriov e Tomas Miler pa da ima nekoja ogromna razlika megu dvajcata.

Sleden Bog vo fudbalot posle Ronaldo i Mesi ke bide Mbape, deckoto ima neverojaten talent, mindset i sve sto e potrebno za da bide all time greatest konkurent.
Додај му на Мбапе циганштина и дајвање, кое го има научено од Нејмар! Така да 103,2% е следниот крал:D
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Лани се спомнуваше за Salah ,дека бил најдобар после Messi и Ronaldo? Сега на кое место го ставате?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Лани се спомнуваше за Salah ,дека бил најдобар после Messi и Ronaldo? Сега на кое место го ставате?
Се збореше дека игра сезона која можеби е на тоа ниво, а бројките го поддржуваа. Не дека општо како играч има таков квалитет.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Sleden Bog vo fudbalot posle Ronaldo i Mesi ke bide Mbape, deckoto ima neverojaten talent, mindset i sve sto e potrebno za da bide all time greatest konkurent.

Уф, за ова не се согласувам.
Ако нешто може да го допре да биде број еден у свет, одкако Меси и Роналдо ќе почнат да идат надоле со форма или се пензионираат, со сиот тој талент тоа е мајндсетот.
Сезонава посебно ептен се курчи, и глуми лудило. Чист пример ти е текмата со Манчестер каде ради што се глупираше промаши две чисти шансе и го коштате тимот ЛШ.

Млад е може да се среди, ама годинава не ми се свиѓа тоа што го гледам од него, пред све у понашањето. Меси и Роналдо никад немале такви испади на утакмица, никад.
Ама ги имале Чави. Иниеста, Сколс и Гигс за ментори.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Уф, за ова не се согласувам.
Ако нешто може да го допре да биде број еден у свет, одкако Меси и Роналдо ќе почнат да идат надоле со форма или се пензионираат, со сиот тој талент тоа е мајндсетот.
Сезонава посебно ептен се курчи, и глуми лудило. Чист пример ти е текмата со Манчестер каде ради што се глупираше промаши две чисти шансе и го коштате тимот ЛШ.

Млад е може да се среди, ама годинава не ми се свиѓа тоа што го гледам од него, пред све у понашањето. Меси и Роналдо никад немале такви испади на утакмица, никад.
Ама ги имале Чави. Иниеста, Сколс и Гигс за ментори.
Se kurci ama dade milijarda golovi do sega i igra strasna sezona. Neka ti tekne Ronaldo sto pravese vo Mancester na 19 godini, driblase, se satirase sekoj den, izigravase kur i pol na sekoe pole. Premlad e Mbape i toa so tek na vreme moze da se sredi, ama ja ti zboram vaka po talent, fizicka gradba, sklonost kon povredi i slicno. Pa glej samo kako ja izigra likot nokaut fazata od SP, izgazi vo sekoj mozen aspekt na fudbalskata igra. Ima mal milion primeri na vrvni igraci na koi pritisokot im ebel mater koga bilo najpotrebno, sto kaj Mbape barem do sega ne e slucaj, a mnogu e bitno poso e mnogu mlad i tek ke stanuva iskusen i ke se nadograduva.

Za kraj, da ne me sfatis pogresno, jas kazuvam deka Mbape go poseduva toa, a ne velam deka so sigurnost ke bide na nivoto na Mesi i Ronaldo, toa realno nikoj ne moze od nas da go znae.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.546
Уф, за ова не се согласувам.
Ако нешто може да го допре да биде број еден у свет, одкако Меси и Роналдо ќе почнат да идат надоле со форма или се пензионираат, со сиот тој талент тоа е мајндсетот.
Сезонава посебно ептен се курчи, и глуми лудило. Чист пример ти е текмата со Манчестер каде ради што се глупираше промаши две чисти шансе и го коштате тимот ЛШ.

Млад е може да се среди, ама годинава не ми се свиѓа тоа што го гледам од него, пред све у понашањето. Меси и Роналдо никад немале такви испади на утакмица, никад.
Ама ги имале Чави. Иниеста, Сколс и Гигс за ментори.
vekje ima nesto koe mesi i ronaldo go nemaat, svetska titula, kade bese starter, LS sigurno ke ima zad svoe ime vo idnina, taka da realno ispolnuva sve za da bide na nivoto na ovie dvajca vo idnina, baska so mesi imase direkten duel u nokaut faza u LS, pokaza sto znae i na takvo nivo, kade mesi realno e pa edno svetlosni godini daleku od ona nivo koe go prikazuva vo barsa, sistem na igra kade sto prakticno e i fudbalski izrasnat.

I ja ova go rekov uste pred svetskoto, jedini igrac so kvaliteti, karakteristiki i talent da bide ona sto sea se mesi i ronaldo e ovoj, a i realno ogromen boost ima za da go napravi toa, svetskata kruna, sto e vrvot za eden fudbaler, najvrednata titula u ovoj sport za koja on ima direktna zasluga, a deckovo uste ne e ni vlezen u onie prajm godini za eden fudbaler.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Додека играат во ПСЖ ни Нејмар ни Мбапе нема никој да ги сфаќа сериозно (така е зборот) и да ги става на исто ниво со Меси и Роналдо. Не е исто да повторуваш високи перформанси од недела во недела во силни лиги и да се изживуваш против Амиен и слични тимови. Лукас кога дојде во Тотенхем кажа дека во Лига 1 никој од ПСЖ не се ни замарал да посветува внимание на противникот зошто знаеле дека и со одење ќе ја освојат лигата. Бонус, видете што направи Чупо Мотинг (Чупо Мотинг стигна да игра за ПСЖ бе :pos: ) вечерва, поради таква некоја глупост и кикс на играч купен од оние фудбалери на кило што ги купуваат од време на време и им е животно постигнување да стават локација на живеење Париз на Инстаграм, си киксаат постојано и во ЛШ и трудот им паѓа во вода.

А и има Марли право за Мбапе, не вели дека нема талент или дека нема добро CV за млад играч, туку прикажал несериозност на неколку пати како што кажа а Меси и Роналдо тоа на млади години не го правеле.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Има ли некој друг што мисли дека Азар и Иско се слични по стил на игра? Не знам како Џони видел дека се слични, мене ми се скроз различни. Едниов е крило, а другиов e AM.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Да ги тргнеш на страна позициите. Едниов е пимплач, другиов конкретен играч. Едниот има ненормална стартна брзина, другиов се вртка во место.

Него тоа е, по секоја цена да си различен. Боки 13-ка се облекуваше ко жена, иако му се смееше цела Македонија. Така и на форумов. Битно е да имаш дебела кожа. Ми фали Ставро во ваквите моменти.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Има ли некој друг што мисли дека Азар и Иско се слични по стил на игра? Не знам како Џони видел дека се слични, мене ми се скроз различни. Едниов е крило, а другиов e AM.
Буквално копија од играчи само што Хазард е поконкретен и побрз..ќе си имаат Реал уште еден Иско и то е то...затоа напишав поусовршена верзија од Иско....иначе многу го потценвате Иско,тоа што е лигуш и несериозен не го прави слаб.[DOUBLEPOST=1554705323][/DOUBLEPOST]
Да ги тргнеш на страна позициите. Едниов е пимплач, другиов конкретен играч. Едниот има ненормална стартна брзина, другиов се вртка во место.

Него тоа е, по секоја цена да си различен. Боки 13-ка се облекуваше ко жена, иако му се смееше цела Македонија. Така и на форумов. Битно е да имаш дебела кожа. Ми фали Ставро во ваквите моменти.
Не се секирај..Ставро никогаш не ме навредил и нема да се случи такво нешто :D..му фалел Ставро:pos:..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom