Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Брзина, експлозивност и да помине 4ца играчи, односнк да ги наниже на грб му е можеби една од главните карактеристики. Плус колку што Азар у утакмица игра за тим, толку Нејмар игра у една сезона.

Во моментов Азар > Нејмар
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Брзина, експлозивност и да помине 4ца играчи, односнк да ги наниже на грб му е можеби една од главните карактеристики. Плус колку што Азар у утакмица игра за тим, толку Нејмар игра у една сезона.

Во моментов Азар > Нејмар
Очигледно различен фудбал гледаме и то е то..јас пишам за брзина да помини играчи како тајфун,ти ми пишиш за дриблинг,јас ти пишам за брзина како антилопа во контра,ти ми пишиш од место..јас ви пишам дека нема шут да распали и технички како Нејмар,вие пишите давал голови и асистенции т.е чиста статистика...има време живи здрави ако оди во Реал Мадрид ќе увидите дека нема да направи никаква разлика..ќе имаат плус еден Иско и то е то..на Реал му треба гол играч а не некој што ја врти топката...тука не се разбираме,јас пишам во споредба со Нејмар му фалат тие карактеристики,вие ме разбирате општо...Нејмар во секој момент го земам пред Хазард бидејќи е најблиску до она што беше Тиери Анри..тој чекор и тој шут е непофторлив..Хазард го нема тоа.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Очигледно различен фудбал гледаме и то е то..јас пишам за брзина да помини играчи како тајфун,ти ми пишиш за дриблинг,јас ти пишам за брзина како антилопа во контра,ти ми пишиш од место..јас ви пишам дека нема шут да распали и технички како Нејмар,вие пишите давал голови и асистенции т.е чиста статистика...има време живи здрави ако оди во Реал Мадрид ќе увидите дека нема да направи никаква разлика..ќе имаат плус еден Иско и то е то..на Реал му треба гол играч а не некој што ја врти топката...тука не се разбираме,јас пишам во споредба со Нејмар му фалат тие карактеристики,вие ме разбирате општо...Нејмар во секој момент го земам пред Хазард бидејќи е најблиску до она што беше Тиери Анри..тој чекор и тој шут е непофторлив..Хазард го нема тоа.
Буквално се што пишуваш дека нема, има. Поима немам што збориш и очигледно е дека ти немаш доволно гледано и пак по свое си умислил нешто и ќе форсираш.
Пред две години и јас мислев дека Нејмар е подобар, кога беше во ептен јака форма во Барса. Ама не е, и не само што не е туку сега сметам дека Хазард е подобар. Натпреварот помеѓу Бразил и Белгија на СП беше крајниот удар, слободно седни изгледај го пак доколку си заборавил.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Eдниот ќе оди во Реал а другиот во Барса, мислам на Азар и на Гризман :D. Ниту состојбата во Челзи е сјајна а ниту во Атлетико така да први пикови ми се они дека ќе напуштат летово. Двајцата се супер играчи. Гледам дебатирате кој бил појак Азар или Нејмар, и двајцата се квалитетни само што професионалноста им е сосема различна, на едниот може да му текне да си оди на роденден во Бразил пред натрпевар а за другиот знаеме веќе. Така да секогаш и во секое време би го одбрал Азар пред Нејмар доколку се прашувам јас :).
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
Dzoni ti toa sto go zboris ne e Nejmar nego Mbape, taka da ja pusti vo for i da pretrcuva lugje. Nejmar povekje kreira igra, ne deka ne e brz ama ulogata mu e taa. A Azar ne znam kaj si videl deka ne e brz i deka ne moze da pomine igrac, ne mi e jasno toa.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Очигледно различен фудбал гледаме и то е то..јас пишам за брзина да помини играчи како тајфун,ти ми пишиш за дриблинг,јас ти пишам за брзина како антилопа во контра,ти ми пишиш од место..јас ви пишам дека нема шут да распали и технички како Нејмар,вие пишите давал голови и асистенции т.е чиста статистика...има време живи здрави ако оди во Реал Мадрид ќе увидите дека нема да направи никаква разлика..ќе имаат плус еден Иско и то е то..на Реал му треба гол играч а не некој што ја врти топката...тука не се разбираме,јас пишам во споредба со Нејмар му фалат тие карактеристики,вие ме разбирате општо...Нејмар во секој момент го земам пред Хазард бидејќи е најблиску до она што беше Тиери Анри..тој чекор и тој шут е непофторлив..Хазард го нема тоа.
Очигледно ти патиш од тоа да бидеш секогаш поразличен од другите брат. Не ти го пишувам ова за да те навредам, сите ние знаеме да истрипаме некад и да збудалиме ама ова се случува со тебе години наназад, можеби и цел живот си таков ради некоја причина. Глеј да напраиш нешто со себе, за да не останеш таков до крај на живот. Не може сите АНТЕ ти АНТЕКУРЕЛА брат, не може, секогаш. Не може у една дискусија да не најдеш асален човек кој се согласува со тебе, тоа мора да кажува нешто.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Очигледно ти патиш од тоа да бидеш секогаш поразличен од другите брат. Не ти го пишувам ова за да те навредам, сите ние знаеме да истрипаме некад и да збудалиме ама ова се случува со тебе години наназад, можеби и цел живот си таков ради некоја причина. Глеј да напраиш нешто со себе, за да не останеш таков до крај на живот. Не може сите АНТЕ ти АНТЕКУРЕЛА брат, не може, секогаш. Не може у една дискусија да не најдеш асален човек кој се согласува со тебе, тоа мора да кажува нешто.
Нема врска муабетот,баш во живо со многу луѓе се согласувам и имаат исти став како мене..тоа што го имам ова мислење за Хазард е врз основа на тоа што го имам гледано..ако не се сложувате со мене немора да скревате...во живо ќе се запознаеме ако сакаш и веднаш ќе смениш мислење :D..неможам со Донев да се докажвам бидејќи времето ќе го изгубам залудно,ама вака со тебе можиме да најдиме заеднички јазик.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Нема врска муабетот,баш во живо со многу луѓе се согласувам и имаат исти став како мене..тоа што го имам ова мислење за Хазард е врз основа на тоа што го имам гледано..ако не се сложувате со мене немора да скревате...во живо ќе се запознаеме ако сакаш и веднаш ќе смениш мислење :D..неможам со Донев да се докажвам бидејќи времето ќе го изгубам залудно,ама вака со тебе можиме да најдиме заеднички јазик.
Дај боже да си друг во живо пошто на форумов лудуваш bratmi :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.291
Поени од реакции
12.645
У право е Џонката за некои работи, Нејмар општо земено има подобар скил сет од Азар, во брзина се тука некаде, Нејмар без топка е многу побрз од Азар.
Според мене Азар во две работи е многу подобар играч од Нејмар, во се друго е зад него.
1.Снага, Азар е граден ко битбул, низок со големи бутови многу тешко да го кутнеш на земја, за разлика од Нејмар.
2.Азар го има она 6то сетило што го имаат Меси и Робен, односно да го сетат противникот кога целата тежина од телото му е нанесена на една страна и вие во тој момент да тргнат со топка во спротивна страна, без никаква финта да го издриблаат противникот, само со експлозивност и движење.

џабе им е талентот и на двајцата кога го немаат менталитетот на Меси и Роналдо да станат богови на фудбалот.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не секој може да биде бог. Што побрзо го сфатиме тоа, тоа полесно ќе ни биде. Не секој може да биде Меси и Роналдо, не секој брат може да биде Анри, не можеш у секој млад напаѓач да го бараш Анри или да го бараш Беркамп. Едни се, легенди се и тоа е тоа, приказната е завршена. Не зборам конкретно за тебе, само правам паралела.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
џабе им е талентот и на двајцата кога го немаат менталитетот на Меси и Роналдо да станат богови на фудбалот.
Оти џабе? Ако нешто е расипано кај Меси и Рики тоа е нивниот менталитет и катактер. Им се мо*ам ја на нивното боговство, никад не сум се радувал на нивни потег. Повеќе ќејфои сум имал од играта на Ѕола, Роналдо,Баџо ,Фиго, Мата, Заха, ди Канио... него овие двајца пешковци и намќори, па ако сакаат и по 50 златни топки нека имаат!
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Како бе Азар подобар од Нејмар, големо ѓубре е Нејмар, ама во топ форма е втор најдобар играч после Меси, факт.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ваљда расипан менталитет и карактер е тоа што те држи во топ 2 играчи 10 години...
Некои отрови се меѓу најдобрите конзерванси:D[DOUBLEPOST=1554646584][/DOUBLEPOST]
Како бе Азар подобар од Нејмар, големо ѓубре е Нејмар, ама во топ форма е втор најдобар играч после Меси, факт.
Све ти зависи од точка на гледање, батка! Мож да ја замислиш позицијата на некои членови на форумот, кога ја**ата им се гледаат поголеми од патлакот;)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Како бе Азар подобар од Нејмар, големо ѓубре е Нејмар, ама во топ форма е втор најдобар играч после Меси, факт.
Не го цените доволно, иако мислев дека ќе се смени тоа после СП каде изгази.
Ама ете ќе го гледате во Шпанија наредна сезона, па ќе правиме муабет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom