Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Не е можно да е толкава платата, 24М бруто доаѓа, осми најплатен играч во Европа би бил ако е толкава платата. А 28 години има и потпишува 4-годишен договор, ваљда не се дотолку летнати овие од Торино.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
According to Sky, Ramsey will earn €7m/yr + bonus.

Какви 400.000 неделно, со цел памет мислевте дека толку ќе зема?
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Џабе паламудите, за година две ќе си се врати дома со милиони на сметка, шпански нема ни да му треба некогаш.
Oваа година во јуни се враќа со 5 ЛШ во 6 години. Not bad...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Џабе паламудите, за година две ќе си се врати дома со милиони на сметка, шпански нема ни да му треба некогаш.
Преку ашима кога и со колку ќе се врати, треба да си огромен дибек да не научиш јазик во земја каде што работиш
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.461
Преку ашима кога и со колку ќе се врати, треба да си огромен дибек да не научиш јазик во земја каде што работиш
Многу дебилно ми е и мене ова,а сепак се работи за светски јазик, никој не го тера да учи Грчки пример :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Многу дебилно ми е и мене ова,а сепак се работи за светски јазик, никој не го тера да учи Грчки пример :D
Ај тој е дебилен егоист, ама како не разбирам како клуб како Реал Мадрид дозволува вакви работи. Па на терен на кој јазик комуницираат?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.628
Поени од реакции
38.808
Не сакаат британците да учат туѓи јазици, имав тука еден проф живееше преку 15 години може и не сакаше да гукне нешто на македонски
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.461
Ај тој е дебилен егоист, ама како не разбирам како клуб како Реал Мадрид дозволува вакви работи. Па на терен на кој јазик комуницираат?
Мислам дека и ради тоа нема баш хемија у тимовите, разликите на култура и јазик ги двојат. Сепак се професионалци и даваат каков-таков максимум иначе ќе беа каша попара. Подруго е ете кога се поголема група на луѓе или зборат ист јазик, дружењето ко прво е поголемо, ко второ во игра може да се разберат со зборење многу поедноставно :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.055
Поени од реакции
17.742

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Преку ашима кога и со колку ќе се врати, треба да си огромен дибек да не научиш јазик во земја каде што работиш
Замисли па да не беа дибеци туку паметни како експертиве на форум. Милијарди ќе имаа досега. Едноставно е,не ги интересира да учат јазик, не им ни треба.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.461
Замисли па да не беа дибеци туку паметни како експертиве на форум. Милијарди ќе имаа досега. Едноставно е,не ги интересира да учат јазик, не им ни треба.
Мене би ми било глупаво реално. Не можам да функционирам у друга земја ако барем малце не го знам нивниот јазик :)

Они и така се со средно, па не им смета ништо :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom