Фудбалски/трансфер дискусии

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од Dani, 23 јануари 2014.

 1. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.076
  Допаѓања:
  8.432
  50 милиони за овој се премија
   
 2. NeymarJunior

  NeymarJunior

  Член од:
  29 април 2015
  Мислења:
  1.695
  Допаѓања:
  1.225
  Како бе среден ред... Бускетс, Ракитич, Артур, Кутињо, Видал, Алења, С.Роберто, Денис... Рафиња...
  9 души за 3 позиции
   
 3. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.196
  Допаѓања:
  57.348
  9 души од кои се на се 2ца добри играчи има. :D
   
  Scirea, Ilumious, Jack NolanProf.19 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.901
  Допаѓања:
  51.517
  Бускец океј, иако и он е многу up and down веќе.
  Ракитич игра 5 добри утакмици во сезоната, од кои 2 на Класико му се.
  Артур? Озбилно по овој се запаливте? Може ќе го биде во иднина, ама ако мислите дека моментален импакт има врз играта.........
  Кутињо е офанзивец.
  Видал, ако ја врати формата е играчиште, ама кај него е големо АКО.
  Преостанативе освен Серџи Роберто, кој курац се ова епизодни играчи максимум за ротација.

  На Барса и треба средњак кој со Бускец ќе ја држи средината константно и ќе парираат во ЛШ на екипите со поасални средни редови.
   
  На Хефест му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.076
  Допаѓања:
  8.432
  Што се дешава со Кутињо сезонава? Уште е среќен што замина во тимот од соништата?
   
 6. Jack NolanProf.19

  Jack NolanProf.19

  Член од:
  9 мај 2018
  Мислења:
  165
  Допаѓања:
  116
  Само еден од мнооогуте копиљаци кои си менуваат златно тимче за тим од "соништата"
   
 7. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  28.287
  Допаѓања:
  38.878
  Тоа е Вилиан.

  Иначе изгледа понудата била 10 милиони плус Малком.
   
 8. Bobi FCB

  Bobi FCB

  Член од:
  27 ноември 2008
  Мислења:
  5.382
  Допаѓања:
  3.694
  Прав си, само морам да пишам дека Артур одлично се снаоѓа како за 22 годишен средњак, на кој ова му е прва сезона на највисоко ниво, во тим како Барса, која со години ја красела средината како најсилно оружје во тимот, иако неколку сезони веќе не е така. Се осеќа разлика одма со него во тимот, бар во оној дел на смирено изнесување на топка и кога треба да се помине центарот преку средината а да не треба Меси да се враќа скроз назад.
  Нема да биде Чави сигурно но има потенцијал за да биде многу солиден плеј, плеј кој ќе може да го диктира темпото на игра на тим како Барса.
   
  На Sawyer88 и ElNinho им се допаѓа ова.
 9. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.150
  Допаѓања:
  1.757
  Иначе мојот пост беше пишан на шега а гледам се сфати озбилно... Веројатно требаше смајли да ставам. :)

  За Павар знам дека Баерн одамна се спомнуваше како прва опција. И многу е логичен трансферот пошто скоро секој играч што ќе пркне во Бундес лигата завршува таму. Прашање на време е кога ќе го соберат Вернер... За Рабио е буквално упаѓање во последен момент пошто играчот уште од летото се поврзува со Барселона и наводно голем дел од работата е завршена. Друго е прашањето дали воопшто треба да го купат. Ако ме прашуваш мене Рабио пред Вилијан во секој момент.

  А инаку на Баерн како што итно му треба ремонт нема да ме чуди и од авион да симнат некој за потпис. :D
   
 10. Факе

  Факе Highbury–the Home of Football

  Член од:
  6 март 2010
  Мислења:
  9.014
  Допаѓања:
  9.182
  Scirea, Сладоледџија, Tutor и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.306
  Допаѓања:
  10.397
 12. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  22.110
  Допаѓања:
  32.986
  Oва ко у вицов, само што, не е виц :pos:
   
  На Scirea и Факе им се допаѓа ова.
 13. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  17.725
  Допаѓања:
  39.000
  Мората најдобрите години ги помина во Јувентус, да останеше во Торино можеби уште ќе напреднуваше како играч... вака сега на 26 години ова му е максимумот што може да го даде, и со тој лузерски менталитет печен е да оди во некои мид-тејбл тимови налик Севиља, Виљареал, Валенсија, Бетис...
   
  На Tutor и Mondonico им се допаѓа ова.
 14. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.306
  Допаѓања:
  10.397
 15. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.634
  Допаѓања:
  12.410

  Како смееш така да збориш за најдобрата 10-ка у свет кој по потреба е и најдобра 8-ка у свет.

  У барса не ја игра својата природна позиција, затоа е слаб. Барса го фрла у вода неговиот вансериски талент, одличниот пас, визија, фудбалски ај кју, за шутот од далечина да не ни почнуем да зборим.

  Али добро, го платија и помалце од неговата реална цена као најдобра 10ка у фудбалот, и може да си дозволат да им седи на клупа.
   
  На ElNinho му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: