Фудбалски/трансфер дискусии

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.843
Поени од реакции
5.255
Тоа како Реал ги е контактирал Фиго и Роналдо не е истото како со Модрич, бидеики Реал ги исплати целите трансфери, а не да се надева на помали цени и позаимици, а другото нема како да го знаеме.
И што ако се надева на позајмици и рати и попусти ? Откога тоа е основа за тужба ? Да сосема нормално е за таков играч да одбие таква срамна понуда но што е незаконски тука ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
785
Поени од реакции
209
И што ако се надева на позајмици и рати и попусти ? Откога тоа е основа за тужба ? Да сосема нормално е за таков играч да одбие таква срамна понуда но што е незаконски тука ?
Ни еден пат не контактирале со Реал, а само со Модрич и агентите му, а ова моге да оди на боикот од играч и така, ако клубот не го пушти. Лука има цена и ако тои посакува трансфер, моге да са се надевале од Интер, дека така цената ке падне. Секои человек ке се буни, кога некои го прескача со таква цел. Не е толко до понудата.[DOUBLEPOST=1534546137][/DOUBLEPOST]И Барселона минатата года беха така со Неимар, али ПСЖ им плати 225 млн. на куп и немаха што да кажуват.
 
Последно уредено:

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.843
Поени од реакции
5.255
Ни еден пат не контактирале со Реал, а само со Модрич и агентите му, а ова моге да оди на боикот од играч и така, ако клубот не го пушти. Лука има цена и ако тои посакува трансфер, моге да са се надевале од Интер, дека така цената ке падне. Секои человек ке се буни, кога некои го прескача со таква цел. Не е толко до понудата.
Oк де точно е тоа, си има цена па земи или остави тука се разбираме. Нема што да му се замери на Реал, муабетот е стриктно на глумењето лудило со тужбата, крајно непотребно и без основа. И она што пробувам да ти го нацртам ајде Реал на страна, истото го направи Батса со Кутињо сега со Погба пробува, Реал со Хазард ( прво контакт со агенти/играч па со клубот) без разлика дали после на рати, позајмици или 380 мил. ќе плати.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
785
Поени од реакции
209
Oк де точно е тоа, си има цена па земи или остави тука се разбираме. Нема што да му се замери на Реал, муабетот е стриктно на глумењето лудило со тужбата, крајно непотребно и без основа. И она што пробувам да ти го нацртам ајде Реал на страна, истото го направи Батса со Кутињо сега со Погба пробува, Реал со Хазард ( прво контакт со агенти/играч па со клубот) без разлика дали после на рати, позајмици или 380 мил. ќе плати.
Нема како да знаеме тоа. Моге и да са контактирале прво клубовете и да са дали понуди. Секои клуб за себе си е сам. Реал на 3 пати пуштаха месидж за Неимар и Мбапе, дека не са говореле со тех зад ПСЖ и не са давали понуди.[DOUBLEPOST=1534547991][/DOUBLEPOST]Jас ги разбирам за тужвата, бидеики знам како е гадно и секои клуб ке го разберам не само Реал.
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.375
Поени од реакции
13.100
Сите го прават тоа, не се прајте луди, опипуваат терен да знаат дали да влегуваат во преговори или не. Проблем е ако стигнало до фаза да го тераш играчот да бојкотира тренинзи, гаси телефони...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.949
Поени од реакции
32.451
Исто ко вашето трескање за Сергеј :kuracc:
Не знам али тука на Кајгана мислам дека никој не се трескаше за СМС додека од кај интерашиве имаше доста поеќе надежи за Лука :Д

Мада сеа и видов уствари од каде доаѓа ова со фановите на Милан, нормално тоа ќе биде Панче ПОПОНЕ Малдини, ццццццц боже господе шо толку згрешивме да ова теле навива за Милан.

upload_2018-8-18_3-3-26.png
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.949
Поени од реакции
32.451
Е сеа дојде време да се сподели опипаниот срам на моите сикариос Стек и Џонтра, едниот е се уште член на овој форум, а додека другиот се очекува да напраи кам-бек исто ко Скиреа(чек бе, се врати ли Скиреа?)
грмееееееееееееехехехехехеххехехехехеххехехехехехехехехехе
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.937
Поени од реакции
80.152
Ама не мислеле они така, извадено е од контекст :pos:
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.056
Поени од реакции
9.585
^
Да ги ебавам сите инволвирани :popce::kuracc:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
785
Поени од реакции
209
Сите го прават тоа, не се прајте луди, опипуваат терен да знаат дали да влегуваат во преговори или не. Проблем е ако стигнало до фаза да го тераш играчот да бојкотира тренинзи, гаси телефони...
Нема смисла да преговараш со играчот, ако клуба не го пушти. Другото е лесно. Модрич за срека не е таков человек коj ке боикотира, али има много играчи кои и без да ги тераш, могат да го направат, кога им вртиш главата. Еве стигнало е до таму Лука да сака да оди сам да се контактира со Перес да го пушти. Сите го прават ова, кажуваш, али кога некои се мисли за оштетен, моге да се жалва во ФИФА во кое нема ништо ненормално. Со ова Реал покажува, дека тоа не сака да му го прават.[DOUBLEPOST=1534557032][/DOUBLEPOST]Па се знае, дека не са го прашували само, дали сака да оди во Интер без да го вртат менаджери или клубот.
 
Последно уредено:

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.770
Поени од реакции
9.501
Џонтра го смени хуморот на форумов и си фати фати патот.Not cool
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.256
Поени од реакции
4.295
Да не ме сфатиш дека провоцирам ама од кај си сигурен дека преговорите биле толку сериозни сега, од каде си сигурен дека Перез не им кажал дека може да го пушти за 150тина милиони а вашиве од Интер рекле „добробети, неаме толку пари“ и се откажале? Од друга страна, од каде си па толку сигурен дека ако наредно лето дојде РМ со 200м евра понуда за Икарди нема истата да биде сместа прифатена?
И јас искрено му се чудам како можат возрасни луѓе од 25+ години да ги пишат овие работи..како секој ден да се гледаат или во ЦИА да работат и сите разговори му го знаат..готово Перез заебавал,не знам што не знам како..медиумите ако си играле забава и пишеле се и сешто(макар и оние најмеродавните) не значи дека се во право..јас убеден сум дека Интер го испушти Видал поради неможноста да го издржи финансиски бидејќи максимум можеше да му дај 4.5 милиони до 5,а во Барса како што гледам зема 8.5 милиони..сигурно тука има разлика..сигурно Модрич немаше за 5 милиони годишно да дојди да игра во Интер а во Реал зема 9 милиони,тоа се новинарски измислици кои луѓето како Стефан и Syn стручњаците се попалија..и што е најтрагично сериозни се.[DOUBLEPOST=1534582838][/DOUBLEPOST]
Најјак муабет им беше дека Видал сакаше во Интер ама се откажаа зашто Модрич беше 100% сигурен. А Видал заврши со 9М плата во Барса. :icon_mrgr:
Луѓе во години во вакви работи да веруваат...:sick:
Му се чудам во паметот..замисли да имаш евентуална понуда од 30.000 плата и 60.000 плата за истата работа и тоа во многу померодавна компанија со поголем можност за напредок и подобри колеги,менаџери + место каде што го зборуваат твојот јазик и воедно да ти биди како нов предизвик(бидејќи Видал беше во Јувентус претходно)..и ти да се решиш да се вработиш во онаа каде што ти даваат 30.000.

Не знам од каде му идат овие идеи..јас разбирам да пратиш медиуми,релевантни новинари но некогаш и самиот треба да размислиш онака како возрасен чоек да ги поврзиш работите...Модрич ќе дојди во Интер бидејќи имало Хрвати и сакал промена е исто како некој Фиромец што има успешен бизнис во Германија и пристоен живот да реши да замини во Малта и таму да работи бидеќи имало други Фиромци околу него и сакал промена...да не беше смешно ќе беше уште посмешно
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
31.533
Поени од реакции
75.074
Ај сеа сериозно малце. Ти брат читаш, ама читаш само медиуми блиски до Интер. Никаде, буквално никаде Модрич не излезе со изјава дека сака да си иде од Реал, ниту директно ниту индиректно, како тоа што го направи Роналдо одма после финалето ЛШ. Искрено не знам што ти е крив Перез, уште од старт им кажа стариот дека Модрич НЕ Е НА ПРОДАЖБА. Сосема погрешно е дека Перез одбил да има состанок со Модрич, имале состанок и Перез му понудил нов договор на Модрич, договор што ќе му ја израмни платата со таа на Рамос. Е сеа доаѓа Интер. Они и покрај оваа, пробаа на секој можен начин (преку играчи, социјални мрежи, агентот на Модрич) да изнудат трансфер на Модрич. Ние никаде, ниту на италијански ниту на шпански не видовме мислење од самиот Модрич, туку само од неговиот агент. Е сеа фан базата на Интер што сама си поврза дека Модрич сака да си иде од тоа што Брозович ставил слика на инстаграм дека фалел Модрич и Модрич ја лајкнал или дека на групната фотографија на Реал за промовирање на новите дресови го немало Модрич, тоа е ваш проблем. Иначе можеш да се тешиш дека Реал следна сезона ако затропа на врата на Интер со 200 милиони за Икарди, дека овие ќе ги одбијат.
А како да искочи со изјава дека сака да си иде, нормален ли си? Никад не кажал дека не е на продажба, него јавно избегнуваше да се состане со Модриќ и агентите, т.е. намерно. Дали Модриќ потпиша нов договор? Што е циганско кај Интер? Реал години наназад така купува играчи, не зборувам за начинот на плаќање него за пристапот. Мурџо како го договори за тренер? На сред сезона кога Мурџо беше во Интер и во игра за сите три титули овој го договорил за во Реал. Што не му пристапи на Морати тогаш или пу пу за Реал не важат тие работи. Истото и со Роналдо се деси, со Фиго од Барса итн итн. Дај ај ви се молам не кур ми го правете Реал некоја светиња од клуб во поглед на трансфери, они и Барса се најодвратните клубови на планетата во тој поглед, класични гомна.

П.с. Платата на Видал во Барса мислам дека е 4.5 милиони по сезона, нека ме поправи некој ако грешам ама на такво инфо налетав. А знам дека се тресеше дека 9 милиони зема кога потпиша, скроз нелогично ми е тоа.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.256
Поени од реакции
4.295
П.с. Платата на Видал во Барса мислам дека е 4.5 милиони по сезона, нека ме поправи некој ако грешам ама на такво инфо налетав. А знам дека се тресеше дека 9 милиони зема кога потпиша, скроз нелогично ми е тоа.
vidal-salary_03.png
 
На врв Bottom