Фудбалски/трансфер дискусии

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Салах и Кутињо не играат иста позиција, така да причината за сомнежот не ти е на место. Клоп го врати Кутињо во линија со Хендерсон/Џан а пред него (како поставеност на терен) играат дури Вајналдум и Лалана.
Фала богу дека не играат на иста позиција ама не мора идентичен играч да купат како Кутињо па за да има сомнеж..едноставно можат да ја сменат играта односно ако го продадат за поголема сума на пари пример 80-90 милиони тогаш со останатите ќе купат некој среден играч и лев бек и то е то..поентата ми е дека нападот горе-долу му е комплетиран со Мане,Фирмињо и Салах..тука се Ориги и Стариџ па мислам дека смрди на трансфер на Кутињо...ми нема некако логика Ливерпул да не продадат ништо цел трансфер период а како што гледам планираат да купуваат уште
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Фала богу дека не играат на иста позиција ама не мора идентичен играч да купат како Кутињо па за да има сомнеж..едноставно можат да ја сменат играта односно ако го продадат за поголема сума на пари пример 80-90 милиони тогаш со останатите ќе купат некој среден играч и лев бек и то е то..поентата ми е дека нападот горе-долу му е комплетиран со Мане,Фирмињо и Салах..тука се Ориги и Стариџ па мислам дека смрдни на трансфер на Кутињо...ми нема некако логика Ливерпул да не продадат ништо цел трансфер период а како што гледам планираат да купуваат уште
Сезонава Клоп нема да го даде, нема всушност да продаде играч од прв состав, убеден сум едно 102.5%. Нит клубот мора да продава, за да вади пари за трансфери, нит Клоп сака да продава, нит па некој играч изјавил дека сака да си оди или пак „флертува“ со други тимови.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Сезонава Клоп нема да го даде, нема всушност да продаде играч од прв состав, убеден сум едно 102.5%. Нит клубот мора да продава, за да вади пари за трансфери, нит Клоп сака да продава, нит па некој играч изјавил дека сака да си оди или пак „флертува“ со други тимови.
Ќе си кажи времето
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Мене ми мириса дека Кутињо ќе го фати патот накај Барселона,трансферот на Салах во Ливерпул како да го надоместува тоа...Барселона е буквално катастрофа во средниот ред па очајно му се потребни млади,подвижни и квалитетни играчи..еден од Кутињо и Верати сигурно ќе оди таму
Неможи Кутињо да ја игра позицијата на Иниеста.. Предиректен е премногу топки ќе губи Барса.. Треба пимплач од типот на Иско за та позиција.. Јас би му дал шанса на Роберто тука.. Верати требаше веднаш по бегањето на Чави да се купи.. Саул исто ќеф ми прај ама веројатно уште потежок трансфер од Верати би бил
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Неможи Кутињо да ја игра позицијата на Иниеста.. Предиректен е премногу топки ќе губи Барса.. Треба пимплач од типот на Иско за та позиција.. Јас би му дал шанса на Роберто тука.. Верати требаше веднаш по бегањето на Чави да се купи.. Саул исто ќеф ми прај ама веројатно уште потежок трансфер од Верати би бил
Кај Барселона ќе има значителни промени,сигурно нема да остават Роберто да игра на средина како прва опција..после 1 јули ќе почнат од прилика да се разјаснуваат работите..мора да ја освежат средината со двајца нови ама квалитетни играчи бидејќи таму беше најголемиот проблем и секако десен бек..веројатно аут ќе одат Ракитич,Д.Суарез,Матје и Арда....Кутињо или Верати делуваат како нови аквизиции само што Кутињо е полесен за трансфер иако зема прилично голема плата од 10 милиони по сезона во Ливерпул
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Перишиќ наместо Лукаку и нека играат со Роналдо крилести бекови, таман си е!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
На сликава фалат Ибра кој откако ќе се опорави од повредата ќе се приклучи, Марсијал Мондеото од 98ма а следната година доаѓаат Гризман и Мбапе.
Заборави да преброиш колку дресови ќе продаде тимов :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom