Фудбалски вести

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сколс треба да биде :kafence:
Па ни Сколс, не знам зошто мислиш дека сум пристрасна :toe: Едноставно не гледам како Џерард оставил поголем белег во натпреварувањево од Тони Крос кој е буквално и АМ и ДМ и ЦМ за Реал и тоа во нивниот најтрофеен период.

Чави - Крос - Иниеста, тоа е тоа, барем засега.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Овој Пике изгледа е син на папата, не гледам други објаснување зошто би го имало во секој можен тим. Дури го ставиле Пујол лев бек само за овој да има место, Марсело изгледа шах на диви води играл.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Доминација на Милан, Барса и Реал во одреден период, другото се е пролазно. Стиви ги нема трофеите, нит па на крај играше нешто мн во ЛШ зошто не се ни пласираше Пул. Што вика Фрос, по белег, Бензема пред Анри, 4 трофеи има освоено.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Е да и Пике мада веќе го спомна Стефан, како му успева не знам
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Марсело место Пике и Крос место Џерард, останатото е ок. Од Пике има 10 подобри дефанзивци минимум вака одма на прва што ми текнуваат, му ебам тоа шлепачот. Уствари жена му да ја ебам.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235
И Пирло заслужува место колку што и Тони Крос.

Одма паѓа све у вода, секакви листи и списоци и номинации и награди коа ќе го видам Пике таму. КЛАСИЧЕН ШЛЕПАЧ. ПОИМ ЗА ШЛЕПАЧ.

Срамота е Алесандро Неста да го нема на сите ултимејт листи и состави. Него и Рамос треба први да ги стаиш па после да мислиш на другите. Според мене и Пујол некако незаслужено се бутка таму, ама ај, не е незаслужено. Иако у споредба со Неста нема дилеми кој е подобар играч.

Е сеа Анри, ако го стаиш него може да го побараш Раул, ако го стаиш Бензема може да го побараш Шевченко.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272
Модрич прв после 10 годишна доминација на Роналдо и Меси освои Златна Топка, а го нема во тим.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Модрич прв после 10 годишна доминација на Роналдо и Меси освои Златна Топка, а го нема во тим.
Mи го зеде зборот, алфа и омега на Реал, секако дека и Крос заслужува да е во тимот, ама попрво би го ставил Лука.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
И Дани Алвес на позиција десен бек
Да бе забораив скроз на него, според мене убедливо најдобар десен бек во новиот милениум. Не знам сеа можда некој ќе ми се избаци со Лам или Кафу, ама Алвеш највеќе траеше од сите, уште трае т.е. и си жнее во Сао Паоло. Му ебам тоа језивата фаца, злобен, борбен, куртон, психопат, играчиште.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235
Ако е реална УЕФА не треба да ги гледа само успесите од ЛШ.

Глеам сеа баш за ЛЕ, Хозе Антонио Рејес има 5 титули, мислам дека ниеден играч досега не бил 5 пати европски клупски шампион.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Ако е реална УЕФА не треба да ги гледа само успесите од ЛШ.

Глеам сеа баш за ЛЕ, Хозе Антонио Рејес има 5 титули, мислам дека ниеден играч досега не бил 5 пати европски клупски шампион.

10 од овие 11 се играчи со најмногу појавувања во UEFA TOTY. 11тиот е Џерард (ваљда сместен тука за да се запази постандардна формација)
Ваљда по ова се водат...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272
Ако е реална УЕФА не треба да ги гледа само успесите од ЛШ.

Глеам сеа баш за ЛЕ, Хозе Антонио Рејес има 5 титули, мислам дека ниеден играч досега не бил 5 пати европски клупски шампион.
456669b6aa92913f60be7b25be2c9853.jpg
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Абе и Педро наместо Роналдо ако не, нека се вика Барса наградава што има везе. Лам за Алвес е Меси, дефиниција за десен бек што треба да се учи по школите. Траеше пократко оти немаше веќе мотивација, освои се што можеше да се освои.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.633
Поени од реакции
3.648
Роберто Карлос?
И како га ставиле тај Пике не ми е јасно, да не беа Пујол и Маскерано немаше ни да се помисле на нега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom