Фудбалски вести

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.987
Се надевам Халанд ќе изненади и ќе освои златна копачка годинава

Моменталната листа:

Имобиле - 52 поени
Левандовски - 50 поени
Халанд - 42 поени

2 поени = 1 гол
 
Член од
7 август 2011
Мислења
833
Поени од реакции
1.714
Прогуглај за Нејмар и сестра му само после може да треба да посетиш стручно лице.
Добро запознаен сум со цигото, тешки инцести паѓаат кај нив во фамилија. Ај светов разбирам, се и свашта пренесуваат, ама барем да се замислеле мк медиумиве 1 минута барем, чекај што кур вест копираме. Очигледно уште подлабоко дно пробуваат да најдат.:facepalm:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Се надевам Халанд ќе изненади и ќе освои златна копачка годинава

Моменталната листа:

Имобиле - 52 поени
Левандовски - 50 поени
Халанд - 42 поени

2 поени = 1 гол
На Халанд не му ги рачунаат така, головите од првата полусезона мислам дека му се 1.5 по гол.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.987
На Халанд не му ги рачунаат така, головите од првата полусезона мислам дека му се 1.5 по гол.
Па да, со се тие од 1.5 и овие од 2 = 42 поени
Затоа и реков јако ќе биде ако успее после првата сезона и плус годиниве да стигне до таков успех

Има дадено 25 гола вкупно сезонава за двете екипи а има само 42 поени

Инаку како апдејт, во меѓу време и Вернер и Роналдо го стигнаа со 42 поени

И еве чист кога веќе почнав:

Апдејтирана листа:

Имобиле - 54
Левандовски - 50
Халанд/Роналдо/Вернер - 42
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.987
Година 2133, се игра фудбалски натпревар меѓу Екипа А и Екипа Б.

Мечот е прекинат откако еден фан одбил да викне "БРАВО ПРОТИВНЦИИ, НАЈЈАКИ СТЕ, БИТНО Е ДА ИМА ЉУБОВ И ДА СЕ САКАМЕ, ТЕ МОЛАМ НАПАЃАЧУ НА ПРОТИВНИЧКАТА ЕКИПА ДА МИ ГО ЗАТРУДНИШ ПАРТНЕРОТ!" после погодок на противничката екипа.

1582992908119.png
 
Член од
26 февруари 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Друштво,поздрав из Србије. Надам се да админстрација не види проблем да оставим овај "оглас" овде, који може помоћи неком, ко се жели бавити овим послом у будућности.

Радим као фудбалски скаут у једном стабилном клубу из Суперлиге Србије. Тренутно имам за задатак да направим базу волонтера из држава бивше Југославије, а ја желим специјално бити фокусиран на Македонију. Потребни су ми млади, вредни момци који желе да уче о послу, са јаком жељом да напредују у тиму. Потребни су ми превасходно они који могу посећивати утакмице уживо тимова из доњег дела таблице: Shkupi, Struga, Borec, Rabotnicкi, Renova.

Волонтерски је посао и зато нема пара од њега. Али ако се покажеш као вредан и талентован, доћи ће стално запослење или нешто још боље. Све зависи од тебе наравно.

Ако верујеш да је ово прави позив за тебе, као што сам и ја веровао када сам се јављао на овакав оглас... јави се.
Пошаљи поруку на ПМ, или на маил, ако админстрација дозвољава: aleksandarscouting@gmail.com.

Свако добро желим екипа, поздрав!

Александар
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.948
Друштво,поздрав из Србије. Надам се да админстрација не види проблем да оставим овај "оглас" овде, који може помоћи неком, ко се жели бавити овим послом у будућности.

Радим као фудбалски скаут у једном стабилном клубу из Суперлиге Србије. Тренутно имам за задатак да направим базу волонтера из држава бивше Југославије, а ја желим специјално бити фокусиран на Македонију. Потребни су ми млади, вредни момци који желе да уче о послу, са јаком жељом да напредују у тиму. Потребни су ми превасходно они који могу посећивати утакмице уживо тимова из доњег дела таблице: Shkupi, Struga, Borec, Rabotnicкi, Renova.

Волонтерски је посао и зато нема пара од њега. Али ако се покажеш као вредан и талентован, доћи ће стално запослење или нешто још боље. Све зависи од тебе наравно.

Ако верујеш да је ово прави позив за тебе, као што сам и ја веровао када сам се јављао на овакав оглас... јави се.
Пошаљи поруку на ПМ, или на маил, ако админстрација дозвољава: aleksandarscouting@gmail.com.

Свако добро желим екипа, поздрав!

Александар
Абе шо бидна со хербалајф ?!?!
Или сеа на фудбал се пребацивте ?!?!
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.891
Поени од реакции
16.203
Не знаев каде да го ставам,нека стои тука
Овие натпревари ќе се играат на празни трибини поради Корона вирусот.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Breaking | UEFA are set to announce on Tuesday that EURO 2020 will be postponed to 2021 owing to COVID-19, according to L’Équipe.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom