Фудбалски вести

Член од
5 март 2018
Мислења
15.094
Поени од реакции
16.467
Go dobi odgovorot za toa deka igrac na uefa ne se odnesuva samo za LS tuku i za site drugi natprevari pod kapa na Uefa.
Автоматски споено мислење:



Dobro ajde bernardo silva osvoil trofej ama mesi sto osvoi so Argentina? Po koj kriterium mesi bi bil pred ronaldo?
Ла Лига кој освои ?
Сам играше буквално
Или не важат првенствата ? Сега го прочитав дури постот од погпре
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Dobro ajde bernardo silva osvoil trofej ama mesi sto osvoi so Argentina? Po koj kriterium mesi bi bil pred ronaldo?
По буквално секој можен фудбалски критериум. Да ги споредуваш двајцата индивидуално оваа сезона е надвор од секаква логика.

А тоа што Роналдо е номиниран пред Салах или Мане е тешка бламажа за УЕФА и ја прави оваа награда обична спрдачина.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.115
Ла Лига кој освои ?
Сам играше буквално
Или не важат првенствата ? Сега го прочитав дури постот од погпре
I Ronaldo osvoi seria A pa sto pravime sega?
Автоматски споено мислење:

По буквално секој можен фудбалски критериум. Да ги споредуваш двајцата индивидуално оваа сезона е надвор од секаква логика.

А тоа што Роналдо е номиниран пред Салах или Мане е тешка бламажа за УЕФА и ја прави оваа награда обична спрдачина.
Blamaza e i toa sto i Mesi e nominiran pred Salah i Mane.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.094
Поени од реакции
16.467
Откако од УЕФА ги разгледаа видеава од ланска сезона се одлучија наградата да му ја дадат на Роналдо, без сомнение :X3:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.815
Поени од реакции
24.136
Откако од УЕФА ги разгледаа видеава од ланска сезона се одлучија наградата да му ја дадат на Роналдо, без сомнение :X3:
Им промакнало едно видео изгледа..

giphy.gif
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ajde pojasni mi ti stom tolko mnogu gledas fudbal ?
Нема што посебно да се објаснува. Никој освен некој напален хардкор фан или член на неговото семејство не би го ставил Роналдо во топ 3 за оваа сезона.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.115
Нема што посебно да се објаснува. Никој освен некој напален хардкор фан или член на неговото семејство не би го ставил Роналдо во топ 3 за оваа сезона.
Znaci ti si hardkor fan na Mesi i go dr*as na nego, ok izvini togas uzivaj vo momentite.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Znaci ti si hardkor fan na Mesi i go dr*as na nego, ok izvini togas uzivaj vo momentite.
Едно е да си фан на некој, а друго е да си фанатик кој се бламира себеси за да докаже поента која не може да се докаже. Али ти си знаеш, терај инает како магаре на мост, бламирај се слободно. Ниту ме зафркна со оваа твоја реплика, ниту па докажа нешто друго, освен тоа дека не треба да те сфаќаме сериозно кога пишуваш за фудбал.
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.115
Едно е да си фан на некој, а друго е да си фанатик кој се бламира себеси за да докаже поента која не може да се докаже. Али ти си знаеш, терај инает како магаре на мост, бламирај се слободно.
Neznam sto e tuka inat jas ti dadov edna kupa dokazi deka ronaldo nemoze da bide izostaven od top 3 kako sto ti tvrdis, a ti za mesi ne mi ponudi nieden dokaz.Pa ti vidi koj tera inaet.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Денеска Торес го одигра последниот професионален натпревар.

Играше дома неговата екипа, а противник му беше екипата на Иниеста, Давид Виља, Подолски... Висел Кобе (не стефан)

Утакмицата заврши со пораз за Торес од 1-6 :)

Торес во Саган Тосу одигра 34 лигашки мечеви а даде само 5 погодоци :)

Чисто за споредба колку јак скор е ова - Дарко Панчев, еден од најлошите трансфери на Интер во 19 лигашки меча постигна 3 гола.

И кога сме кај останативе "европејци" да им ја спомнам и нивната статистика во Ј1 лигата:

Давид Виља - 18 меча - 10 гола

Подолски - 47 меча - 12 гола

Иниеста (што не е напаѓач) 31 меч - 8 гола


И чисто пошто сакам статистика:

Лигашки погодоци на Торес.

Во првите 214 меча - 82 гола (сезоните во Атлетико Мадрид)

А во сезоните откако го направи трансферот во Челзи:

261 меч - 53 гола

1566571869801.png

Со среќа пензија (y)

Не верувам дека би имал огромен успех како тренер, ама се надевам ќе пронајде нешто во што ќе го бива после кариерава.

Играчиште :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom