Фудбалски вести

Член од
22 декември 2011
Мислења
1.354
Поени од реакции
2.134
Португалија има и пострашен тим од Бразил ама не е се до тимот. Некако многу на инвидуален квалитет идат, немаат никаква игра.
Французите имаат далеку од тој тим што го на претходното СП, средината им е многу падната на нив. Канте, Погба ги нема, а децава на Реал не ми делуваат дека уште се зрели да го носат тој товар.

Искрено не знам на кој би типувал, на претходните три првиот фаворит секогаш освојуваше, ама сега нема таква екипа да речеш прв фаворит.
Можеби Шпанија, делуваат најдобро на терен а ништо чудно да има и некое ептен големо изненадување. Данска и Србија имаат солиден тим и игра.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.644
Поени од реакции
24.420
И Садио Мане го пропушта СП поради повреда при вчерашниот натпревар на Баерн со Вердер.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.220
Поени од реакции
3.188
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.670
Поени од реакции
56.156
Oва некоја шпански обичај ли е, на ваков начин да ги пцујат судиите? Зарем не му кажа и Диего Коста нешто слично кога доби црвен картон?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
12.684
Поени од реакции
13.225
"Me cago en tu puta madre"
Кога ќе се преведи на Англиски вака му доаѓа како што имаат напишано, има зборови кои не можат да се преведат.
Истото беше и со навивачите на Атлетико
кога го нарекоа "mono" Винициус.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.220
Поени од реакции
3.188
Член од
6 декември 2022
Мислења
754
Поени од реакции
1.020

Kajgana Shop

На врв Bottom