Фудбалски вести

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.846
Поени од реакции
18.305
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
2.566
Поени од реакции
4.202

Навивачи на Шкупи нападнале фанови на АИК – полицијата ги уапсила!

Навивачите на Шкупи вчера околу 18.45 часот на подрачје на Бит Пазар нападнале осум фанови на шведскиот тим кои дошле да го поддржат во Скопје.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
6.089
Поени од реакции
17.149
Бидејќи сум баниран во темата за фудбалски/трансфер вести, ќе споделам тука.

Имено, веројатно најпознатиот холандски медиум De Telegraaf, го обвинува Фабрицио Романо за плагијаторство и лоповлук. :place:


 
Член од
5 март 2018
Мислења
12.035
Поени од реакции
12.222
Уште не можам да си повервам како на толку скап трансфер да направат ваква грешка која кошташе човечки животи. Свесно полетаа во смрт, не знам зошто пилотот воопшто се качи во авионот а знаел дека истиот има проблеми и не смее да лета. Одговорот е јасен уствари, пилотот немал ни лиценца за да лета навечер и комерцијални летови ама сепак бре.
Језиво е видеото многу.:(
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.846
Поени од реакции
18.305
Уште не можам да си повервам како на толку скап трансфер да направат ваква грешка која кошташе човечки животи. Свесно полетаа во смрт, не знам зошто пилотот воопшто се качи во авионот а знаел дека истиот има проблеми и не смее да лета. Одговорот е јасен уствари, пилотот немал ни лиценца за да лета навечер и комерцијални летови ама сепак бре.
Језиво е видеото многу.:(
Катастрофа. Треба да одговара некој што дозволил да летаат со ваков авион.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom