Фудбалски вести

Член од
14 јули 2017
Мислења
471
Поени од реакции
855
Тих, а баш ќе беше јако да е така, имаше да гледаме шпанска серија.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.072
Поени од реакции
13.700
Од секогаш беше инволвиран Пике во скандали со превари, се сеќавам кога ги ограбија тие проститутките во Бразил кога беа со селекцијата, Пике беше еден од нив.
Прочитав по медиумите дека се журкал нон стоп низ дискотеките во друштво најчесто со Рики Пуџ и остали, се враќал доцна,толкаво магаре со деца по дискотеки да се курва.
Некој му го има фрлено окото на Пике, пред еден месец нели аудио снимките излегоја кај шо си договара тендери со Арапите и претседателот на Шпанската федерација, сега ова.
Ништо чудно Шакира да има замешано прсти, од изневерена жена бегај дувај :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.287
Поени од реакции
15.485
Од секогаш беше инволвиран Пике во скандали со превари, се сеќавам кога ги ограбија тие проститутките во Бразил кога беа со селекцијата, Пике беше еден од нив.
Прочитав по медиумите дека се журкал нон стоп низ дискотеките во друштво најчесто со Рики Пуџ и остали, се враќал доцна,толкаво магаре со деца по дискотеки да се курва.
Некој му го има фрлено окото на Пике, пред еден месец нели аудио снимките излегоја кај шо си договара тендери со Арапите и претседателот на Шпанската федерација, сега ова.
Ништо чудно Шакира да има замешано прсти, од изневерена жена бегај дувај :)
Да Оти само изневерена жена е лоша работа, мажите глупи се :pos:. Кој и да маж или жена ќе му еби матер на партнерот дури можи.

Ако ја изневерил Шакира онакво жениште со она вештерката од Ивица и Марица ќе си пукам во колено, гла и лакти.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.072
Поени од реакции
13.700
Да Оти само изневерена жена е лоша работа, мажите глупи се :pos:. Кој и да маж или жена ќе му еби матер на партнерот дури можи.

Ако ја изневерил Шакира онакво жениште со она вештерката од Ивица и Марица ќе си пукам во колено, гла и лакти.
Па без навреда ама приглупи се мажите кога станва збор за ваква работа, не сите ама во глобала :)
Инаку демант е за мајка му на Гави, за некоја хостеса станувало збор.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.903
Поени од реакции
56.962
Така ти е кога преведуваш од Српски портали.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.446
Поени од реакции
2.424
Можам да замислам ако го воведат ова што ќе биде. Подобро него ли корнер, екипи како Барнли од пола терен има да нафрлуваат при аут. Намерно ќе играат покрај аут линија за да добијат аут.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
7.569
Поени од реакции
47.180
Од една страна сакаат да го скратат времетраењето на утакмиците, сакаат да се стопира времето за да има повеќе активна игра.

И доаѓа Венгер вика аут со нога да се изведува... нешто што ќе трае не помалце од 30 секунди.

Нека го уапси некој, озбилно.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.903
Поени од реакции
56.962
Од една страна сакаат да го скратат времетраењето на утакмиците, сакаат да се стопира времето за да има повеќе активна игра.

И доаѓа Венгер вика аут со нога да се изведува... нешто што ќе трае не помалце од 30 секунди.

Нека го уапси некој, озбилно.
Буквално пишува во текстот дека треба да има 5 секунди за изведување. :pos:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.757
Поени од реакции
20.419

1655404779894.png

Александар Стоилов најдобар стрелец во Германија. Игра за МК Македонија Штутгарт.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.699
Поени од реакции
14.111
зошто Шкупи игра со Динамо во Чаир а не на градски, не се очекува доволно публика ??? ( навивачите на Динамо се казнети и нема да дојдат)
а ТВ пренос тешко ??
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom