Фудбалски вести

Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
FB_IMG_1608686254087.jpg
Најдобрите стрелци за еден клуб во историјата.Меси денес се искачи на прво место а бројката на голови ќе расте уште многу,рекорд кој никој никогаш нема да го помине според мене.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Улсан се новите шампиони во АФЦ откако ги победија Персеполис 2-1 во финалето
Тигрес се новите шампиони во КОНКАКАФ откако ги победија ЛА 2-1 во финалето

Сите голови паднаа во второ полувреме и Тигрес направија пресврт. Жињак (еден од најпотценетите играчи заедно со Џовинко, on an unrelated note) го даде решавачкиот гол.

Мусовски го стартуваше мечот и беше заменет на полувреме, ако не се лажам ова е прв пат после Пандев со Интер да видиме македонски репрезентативец (технички е, само не доби дозвола на време поради коронава) во финале на ЛШ


Полека се оформува и Светското Клупско Првенство кое треба да се стартува догодина во Февруари.

Останува уште да се пронајде шампионот во КОМНЕБОЛ т.е. Јужна Америка каде до сега знаеме дека ќе има две аргентинско-бразлиски полуфиналиња

Ривер Плата ќе игра против Палмеирас, а Сантос ќе игра против подобриот од Расинг-Бока Јуниорс

Постои пак реална шанса Ривер-Бока финале :D

Финалето таму ќе се игра на 30 Јануари на Маракана во Бразил, а само една недела подоцна на 7 или 8 Февруари, победникот ќе игра на Светското Клупско Првенство

За потсетување ова се сите патници на СКП до сега:

Баерн Минхен - УЕФА
Ал Ахли - ЦАФ
Улсан - АФЦ
Тигрес - КОНКАКАФ
Оукленд Сити - ОФЦ
Ал Духаил - Домаќини, шампиони на Катар
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
ако не се лажам ова е прв пат после Пандев со Интер да видиме македонски репрезентативец (технички е, само не доби дозвола на време поради коронава) во финале на ЛШ
Стевица Ристиќ не освои со корејците Азиска ЛШ?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Него како почнал Бабунски, не ме чуди и он со некој клуб од Океанија да освои такво нешто.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Почивај во мир, Максим Цигалко.
Барем сега можеби ќе дознаеме како навистина си изгледал.

* од ожалостената ,,Championship и Football Manager" фамилија
како бе?????

WTF Од кај излезе ова :(
Нека почива во мир :(
Автоматски споено мислење:

The cause of death for Tsyhalka was not reported by local outlet Tribuna.com,

Уф, на 37 години.... паметот ми оди на тоа сам да не си пресудил.. :(
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
како бе?????

WTF Од кај излезе ова :(
Нека почива во мир :(
Автоматски споено мислење:

The cause of death for Tsyhalka was not reported by local outlet Tribuna.com,

Уф, на 37 години.... паметот ми оди на тоа сам да не си пресудил.. :(
На 26 години ја заврши кариерата поради тешка повреда. Потоа се мачел низ животот, работел во рудник, одвај егзистирал. Не би ме зачудило.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Godina je 1984.
Rijeka igra šesnaestinu finala Kupa UEFA protiv slavnog madridskog Reala.
U prvoj utakmicu na Kantridi, Rijeka je pobjedila 3:1 (fotografija gore).
Za Rijeku je tada igrao Damir Desnica koji je rođen gluhonijem. Dakle, čovjek nije mogao ni pričati ni čuti.
U 74. minuti utakmice na Santiago Bernabeu, pri rezultatu 1-0, Desnica je isključen, vjerovali ili ne, zbog prigovora.
:pos: :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
In 1999, he refused to participate in the Copa América organized by Paraguay because he believed that his country should invest the money from the event in education and health.

In 2017, he reiterated this position when he rejected the idea of co-organizing the World Cup, saying "Paraguay does not need the World Cup It needs schools, hospitals and infrastructure."

To date, he remains one of the greatest warriors against FIFA and CONMEBOL.

"They are worse than rats, the only thing that matters to them is money."

Yesterday, José Luis Chilavert announced that he will be nominated in the Presidential elections of 2023.





:cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom