Фудбалски вести

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да се поништи значи скроз да се избришат сите поени од оваа сезона и во септември наново истата, без релегации и промоции.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да се поништи значи скроз да се избришат сите поени од оваа сезона и во септември наново истата, без релегации и промоции.
Тоа пробувам да и објаснам ама некако не оди.
Автоматски споено мислење:

Што не значи дека нема да се случи но во моментов сезоната не е поништена.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Тоа пробувам да и објаснам ама некако не оди.
Автоматски споено мислење:

Што не значи дека нема да се случи но во моментов сезоната не е поништена.
Добро сфатив, не реков нигде дека не се разбираме, туку напишав дека сезоната е завршена, можи јас грешно се изразив со поништена дека напишав.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Во Холандија не знам што одлучија. Првичниот план беше да нема шампион, но според оваа табела да се одреди кој ќе биде дел од Европските купови. И да нема испаѓање беше идејата, прочитав некаде дека од втората лига ќе ги тужеле. Камбур е клубот кој е цврсто решен дека има шанси да го добијат спорот. Можат барем да направат бараж во поглед на испаѓањето, оти не е фер кон тие од втората лига.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Добро сфатив, не реков нигде дека не се разбираме, туку напишав дека сезоната е завршена, можи јас грешно се изразив со поништена дека напишав.
Ама не само што искористи погрешен термин, него и ми пушташ твит од ББЦ без да ја отвориш и прочиташ веста.
Еве ти што пишува, за да не луташ низ цел текст

It is not yet known whether Ligue de Football Professional (LFP) will choose to abandon the season with no promotion or relegation and no champions or base the outcome of the campaign on current standings.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.729
Поени од реакции
9.766
Добро сфатив, не реков нигде дека не се разбираме, туку напишав дека сезоната е завршена, можи јас грешно се изразив со поништена дека напишав.
Da da MOZI greska si napisala, ne sum bas siguren, ama mozno e da.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Ама не само што искористи погрешен термин, него и ми пушташ твит од ББЦ без да ја отвориш и прочиташ веста.
Еве ти што пишува, за да не луташ низ цел текст

It is not yet known whether Ligue de Football Professional (LFP) will choose to abandon the season with no promotion or relegation and no champions or base the outcome of the campaign on current standings.
Значи нема да се доигра сезоната, е сега прашањето е дали ќе се поништи или ќе се одлучува по некои правила кој ќе биде шампион, кој ќе игра ЛШ а кој ќе испадни
Автоматски споено мислење:

Da da MOZI greska si napisala, ne sum bas siguren, ama mozno e da.
Кој си ти бе
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Значи нема да се доигра сезоната, е сега прашањето е дали ќе се поништи или ќе се одлучува по некои правила кој ќе биде шампион, кој ќе игра ЛШ а кој ќе испадни
Знам. Затоа ти пишав дека не е вистина дека сезоната е поништена.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Значи нема да се доигра сезоната, е сега прашањето е дали ќе се поништи или ќе се одлучува по некои правила кој ќе биде шампион, кој ќе игра ЛШ а кој ќе испадни
Мислам дека ако се одлучи воопшто да не се продолжи со сезоната нема да има шампиони во првенствата. А според моменталната табела ќе играат екипите во Европските купови.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Мислам дека ако се одлучи воопшто да не се продолжи со сезоната нема да има шампиони во првенствата. А според моменталната табела ќе играат екипите во Европските купови.
Во Шпанија така некако планираа, за шампион не знам ама за местата во ЛШ да играат оние кои се моментално на тие позиции.
Со тоа Атлетико испаѓа од ЛШ ама имаше некои шпекулации дека УЕФА ќе ги покани да учествуваат ако веќе официјално се донеси таа одлука.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Во Шпанија така некако планираа, за шампион не знам ама за местата во ЛШ да играат оние кои се моментално на тие позиции.
Со тоа Атлетико испаѓа од ЛШ ама имаше некои шпекулации дека УЕФА ќе ги покани да учествуваат ако веќе официјално се донеси таа одлука.
Како и да направат во таква ситуација , ќе се создаде огромен хаос. Се поместуваат и квалификациите за ЛШ и ЛЕ на тој начин, бидејќи ако потрае оваа пандемија подолго нема да има квалификации, Најверојатно ќе се одлучува според коефициентот на тимовите во даденото натпреварување. За да може да се формираат групите.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Тебас остро ги критикуваше Франција за нивната одлука да не се изиграат натпреварите, вика дека во Шпанија би требало средината на јуни да се почни со фудбал, инсистира да се заврши сезоната.
Можеби е и во право, мислам што е до мене нека не се игра ама кога смеат да работат фабрики со илјадници работници во затворена просторија која е разликата да не се доигра сезоната зад затворени врати каде фудбалерите и сите останати од стручните штабови ќе бидат во строги карантини и ќе се прават тестови на секое за безбедност.
Ете и Педро Санчез вчера изјави дека имаат план како да ја завршат сезоната.
На 4 мај ќе започнат со индивидуални тренинзи фудбалерите, на 11 мај ќе се отворат сите центри и ќе можи да тренираат ама во помали групи, 15 дена да траат тие сесии, и потоа колективни тренинзи.
После тоа во зависност од ситуацијата со пандемијата некаде измеѓу 8 и 22 јуни планираат да започнат со натпревари.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
За сите што сакаат екстра драма сега откако Нејмаровциве завршија.... Cirpian Marica фатен со туѓа жена :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968

Не разбирам француски али наводно ова е преводот.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom