Фудбалски вести

Член од
16 ноември 2013
Мислења
4.730
Поени од реакции
6.724
Ако има некој што е расистички угнетен тоа сме ние, нит име ни признаваат, нит народ, нит јазик и ама баш на никого не му е гајле. Повеќе од фашизам е тоа, да се секиравте и да се буневте за тоа како за овие добро ќе беше. Ај да не ја тераме сега работата кон таму, ама тоа е реалноста.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.215
Поени од реакции
74.656
Ако има некој што е расистички угнетен тоа сме ние, нит име ни признаваат, нит народ, нит јазик и ама баш на никого не му е гајле. Повеќе од фашизам е тоа, да се секиравте и да се буневте за тоа како за овие добро ќе беше. Ај да не ја тераме сега работата кон таму, ама тоа е реалноста.
Супер.
Одиш на работа и секој ден некој те навредува, ти вика дека не постоиш а ти не се буниш и ти е онака пошто си лапаш паричка? Не, него ќе реагираш.
Автоматски споено мислење:

А да, релативизирање на проблеми е ептен булшит работа.

Јас праам вака, зошто они ми праат така.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.978
Поени од реакции
174.839
а нити па они биле робови па толку таетрално тоа да го доживуваат и преку таквото цело време на тоа да се повикуваат
злоупотребено е во сите сфери до даска


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ни ти не си бил директно избеглица од Егејот ама верувам не ти беше сеедно кога ги поништија :) Истото е и со нив само што тие имаат кичма за разлика од нас што само на кафе идеме.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.973
Поени од реакции
4.768
Ни ти не си бил директно избеглица од Егејот ама верувам не ти беше сеедно кога ги поништија :) Истото е и со нив само што тие имаат кичма за разлика од нас што само на кафе идеме.
мешаш теми и не би сеа да објаснувам зашто
црнците буквално се бранети од цел свет и они тоа дебело го користат, кој имал контакт со нив го знае тоа многу убаво
треба и они да прифатат дека стварно се црнци и да не ги вреѓа тој збор, вака со истерување правда сам мислам полошо се прави и уште повеќе се потикнува вреѓањето на расна основа
да не овјаснувам многу си иаме ние едни исти такви кои вечито се жртви


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.978
Поени од реакции
174.839
мешаш теми и не би сеа да објаснувам зашто
црнците буквално се бранети од цел свет и они тоа дебело го користат, кој имал контакт со нив го знае тоа многу убаво
треба и они да прифатат дека стварно се црнци и да не ги вреѓа тој збор, вака со истерување правда сам мислам полошо се прави и уште повеќе се потикнува вреѓањето на расна основа
да не овјаснувам многу си иаме ние едни исти такви кои вечито се жртви


Sent from my iPhone using Tapatalk
Нормално дека има луѓе што го искористуваат тоа, кој вика дека не? :)

Муабетот е дека во ниту еден случај рандом фудбалер што игра за плата, не иде по куќи и не ограбува не треба да трпи расни глупости. Исто како јас утре овде да дојдам на работа и рандом швабо да ми вика Југо или Фиром или славик цингар, нормално дека ќе се навредам и дека ќе отидам во HR, сигурно нема да ќутам само затоа што има Македонци овде што се обесени на социјалниот систем и се однесуваат бетер племе.
Не можат да прифатат затоа што тоа е кажано во навредлива конотација со оглед дека инсинуира на нивното минато кога биле сметани за подоле од животни.

Не знам зошто ви е тешко да сфатите, тоа што ние оставаме да не гази кој стигне, не значи дека и останатите луѓе треба да ни го следат примерот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.607
Поени од реакции
73.114
Супер.
Одиш на работа и секој ден некој те навредува, ти вика дека не постоиш а ти не се буниш и ти е онака пошто си лапаш паричка? Не, него ќе реагираш.
Па...да, тоа го прави секој македонец уствари у државава у моментов :D :D
Автоматски споено мислење:

А да, релативизирање на проблеми е ептен булшит работа.

Јас праам вака, зошто они ми праат така.
не не е :D

Во фудбал ако судијата во две исти ситуации направи две различни одлуки ќе биде казнет

Во правосудството ако за ист случај судијата казни некого со казна затвор, а другиот го ослободи тогаш ќе биде казнет

Вака функционира се, не знам што ти е толку чудно
Автоматски споено мислење:

Проблемот е во тоа што не се сличи ситуациите што ги споредува.

Него стварно, дајте кажете што му рекле на овој од Порто и како го третирале?
Стварно ме интересира, на две-три теми се збори за ова и освен "расистички напади" нигде нема ништо објаснето.

Акому правеле мајмунски потези и што ти уште знам онда ок, пошто дојде време некој да свирка играч и тоа да биде сметано за расизам

Мене лично ми е крајно ретардирано ова, пола португалија се црнци, сигурно и другава екипа има 10 црнци во екипа, не сфаќам зошто би фатиле на пик играч од Порто за да го напаѓаат расистички, треба со менталитетот во минус да си отиден за тоа
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.215
Поени од реакции
74.656
Во правосудството ако за ист случај судијата казни некого со казна затвор, а другиот го ослободи тогаш ќе биде казнет
Апсолутно не. Кај нас нема таков закон да се носат одлуки во судство по минати случаи. Не си измислувај :)
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
906
Поени од реакции
1.301
мешаш теми и не би сеа да објаснувам зашто
црнците буквално се бранети од цел свет и они тоа дебело го користат, кој имал контакт со нив го знае тоа многу убаво
треба и они да прифатат дека стварно се црнци и да не ги вреѓа тој збор, вака со истерување правда сам мислам полошо се прави и уште повеќе се потикнува вреѓањето на расна основа
да не овјаснувам многу си иаме ние едни исти такви кои вечито се жртви


Sent from my iPhone using Tapatalk
Мислиш неколку земји на запад со политичка коректност и САД? Затоа во САД 80% по затвори се црнци, дека ги бранат, а во Африка имаш буквално робовласништво сеуште финансирано од корпоративен западен интерес, дечиња од по 7-8 години робуваат на плантажи за какао, рудници за Колтан и што све не, да не забегувам премногу оф-топик, не е така црнобела работата, повеќе е бела :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.978
Поени од реакции
174.839
Прегледај го приврзокот 234640


Од фудбалски вести се надевам дека би ве интересирало ова.

Сакав да ја ставам во темата за хумор ама технички доаѓа ова да ти биле фудбалски вести.
Јас сфаќам зш светскиве медиуми пренесоа ваква навидум смешна вест бомбастично ама нашиве ако ги прашаш и ако ти објаснат... Само најди и залепи.

Прогуглај за Нејмар и сестра му само после може да треба да посетиш стручно лице.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.607
Поени од реакции
73.114
Се надевам Халанд ќе изненади и ќе освои златна копачка годинава

Моменталната листа:

Имобиле - 52 поени
Левандовски - 50 поени
Халанд - 42 поени

2 поени = 1 гол
 
Член од
7 август 2011
Мислења
364
Поени од реакции
468
Прогуглај за Нејмар и сестра му само после може да треба да посетиш стручно лице.
Добро запознаен сум со цигото, тешки инцести паѓаат кај нив во фамилија. Ај светов разбирам, се и свашта пренесуваат, ама барем да се замислеле мк медиумиве 1 минута барем, чекај што кур вест копираме. Очигледно уште подлабоко дно пробуваат да најдат.:facepalm:
 
На врв Bottom