Фудбалски вести

Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.655
Лига Европа мислам дека со Мозес најдобар стрелец беше.
Не се снајде Торес во Челзи тоа е факт, да, даде неколку клучни гола и имаше на моменти успони и падови ама како шо пиша членот погоре, очекувањата беа преголеми за него.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Лига Европа мислам дека со Мозес најдобар стрелец беше.
Не се снајде Торес во Челзи тоа е факт, да, даде неколку клучни гола и имаше на моменти успони и падови ама како шо пиша членот погоре, очекувањата беа преголеми за него.
Во Лига Европа Михтарјан беше номиниран за најдобар играч. Не заебавајте, огромни пари се дадоа тогаш за него, очекувањата беа преголеми.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.655
Во Лига Европа Михтарјан беше номиниран за најдобар играч. Не заебавајте, огромни пари се дадоа тогаш за него, очекувањата беа преголеми.
Знам дека не е некое достигнување ама дека прашаа погоре дали направил нешто освен голот на Камп Ноу затоа ја спомнав ЛЕ
Инаку да, Торес во Челзи беше изгубен во просторот, повеќе психички беше проблемот кај него тој период.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.268
Иначе fun fact.. и не баш поврзано ама Челзи освои ПЛ:

сезоната пред да дојде Шева
сезоната откако си отиде Шева
сезоната пред да дојде Торес
сезоната откако си отиде Торес
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.260
Поени од реакции
22.484
Иначе fun fact.. и не баш поврзано ама Челзи освои ПЛ:

сезоната пред да дојде Шева
сезоната откако си отиде Шева
сезоната пред да дојде Торес
сезоната откако си отиде Торес
И Фан Факт...
Двајцата беа најдобри играчи во свет кога дојдоа. Двајцата беа за грев кога си отидоа.
Поука: Челзи не треба да зима светски докажани напаѓачи, туку потенцијални ѕвезди кои славата ќе ја доживеат во Челзи .
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.305
Торес веќе 9 години е мизерија од играч, факт е дека зенитот го достигна во Ливерпул, и се потоа беше срам за гледање.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.655
Не претервај, имаше Торес и во Челзи и посебно во Атлетико кога се врати добри моменти, не се изнадава голови ама солидни натпревари изигра, не беше константен, додуша и малер тежок беше, кога и да му тргнеше ќе се повредеше.
Автоматски споено мислење:

И Фан Факт...
Двајцата беа најдобри играчи во свет кога дојдоа. Двајцата беа за грев кога си отидоа.
Поука: Челзи не треба да зима светски докажани напаѓачи, туку потенцијални ѕвезди кои славата ќе ја доживеат во Челзи .
како Абрахам сега :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.655
Ајде ајде, кај и да е наместо играчи роботи ќе играат во иднина
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Tores najgolemoto prejako kopile sto igrase za pul togas. Mi se placese uste pred da pocne utakmicata,masta ni ja vadese. Za transferot vo Celzi ne komentiram,mnogu povredi i glavata kako da mu se poremeti od togas.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.655
Tores najgolemoto prejako kopile sto igrase za pul togas. Mi se placese uste pred da pocne utakmicata,masta ni ja vadese. Za transferot vo Celzi ne komentiram,mnogu povredi i glavata kako da mu se poremeti od togas.
Еми му се поремети глата, едно дете, па друго па трето :D Да даваше голови колку деца шо праеше најдобар стрелец во Европа ќе беше :)
Мајтапот на страна многу тренери го имаат истото изјавено за него дека повеќе и психички беше проблемот кај него, нормално после таква повреда не е лесно да се вратиш, изгуби брзина, се плашеше од дуел, ја немаше таа експлозивност кај него после повредите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom