Фудбалски вести

Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Не се смеј бе педер.

Реков да не ги поништуваат од првата утакмица головите.

Па едниве ако тепале со 3 на гости другиве со 1 да не влијае да се бројат само победите.
Nema logika be brat, zaso si se macel na prvata da tepas ondak? Taka ko ti sto vikas moze da bide ako vovedat princip kako vo nba, do 3 ili do 4 pobedi da se igra, mada mene toa mi nema smisla vo fudbalot iskreno, a ne bi me cudelo da go vovedat vo zelbata za sto e mozno povekje pari. Pa taka mesto dvomec ke gleame 7 meca barsa psg xD
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Nema logika be brat, zaso si se macel na prvata da tepas ondak? Taka ko ti sto vikas moze da bide ako vovedat princip kako vo nba, do 3 ili do 4 pobedi da se igra, mada mene toa mi nema smisla vo fudbalot iskreno, a ne bi me cudelo da go vovedat vo zelbata za sto e mozno povekje pari. Pa taka mesto dvomec ke gleame 7 meca barsa psg xD
Па незнам, навикнат сум вака како што е и неможам да процесирам како би изледал со новото правило.

Ако е 1-1 па 0-0 да се оди на продолженија, би.било глупо пошо ако играат пример Атлетико кај ПСЖ на гости сега мораат да напаѓаат барем еден гол да дадат, а вака ако и со 0-0 и 1-1 би имало да речиме ист исход на крај на втората утакмица зошто би напаѓале на гости кога знаеме дека одбраната им е далеку појака страна, посебно на гости.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Па незнам, навикнат сум вака како што е и неможам да процесирам како би изледал со новото правило.

Ако е 1-1 па 0-0 да се оди на продолженија, би.било глупо пошо ако играат пример Атлетико кај ПСЖ на гости сега мораат да напаѓаат барем еден гол да дадат, а вака ако и со 0-0 и 1-1 би имало да речиме ист исход на крај на втората утакмица зошто би напаѓале на гости кога знаеме дека одбраната им е далеку појака страна, посебно на гости.
Si ima pozitivni i negativni strani ova pravilo. Ti si se fatil za 0-0 i 1-1 ako zavrshat. A ako bide 3-1 za domakjinot prvata i 2-0 za drugiot tim vo vtorata utakmica ? Megjuseben skor ke bide 3-3, dvata tima pobedile so po 2 razlika kako domakjini, i ispagjash zoshto si primil gol doma, a si dal 3 ..
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Si ima pozitivni i negativni strani ova pravilo. Ti si se fatil za 0-0 i 1-1 ako zavrshat. A ako bide 3-1 za domakjinot prvata i 2-0 za drugiot tim vo vtorata utakmica ? Megjuseben skor ke bide 3-3, dvata tima pobedile so po 2 razlika kako domakjini, i ispagjash zoshto si primil gol doma, a si dal 3 ..
Да ама од друга страна си дадол гол на гости каде што е многу потешко да постигнеш гол.
И некој сега ти вика не ти се важи.
Така сите ќе одат на тоа да не примат.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Да ама од друга страна си дадол гол на гости каде што е многу потешко да постигнеш гол.
И некој сега ти вика не ти се важи.
Така сите ќе одат на тоа да не примат.
Si dal gol u gosti, ama si primil 3.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.108
Поени од реакции
20.945
Мене не ми е јасно. :D

Ако биде 0:3 па следната 0:1 и како ќе ја рачунаат?
Продолженија?
Ова, без навреда, влегува во конкуренција за најглуп пост за 2019та. :pos:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ова, без навреда, влегува во конкуренција за најглуп пост за 2019та. :pos:
Во ред е Блез Че Гевара Паскал, тагни го и профилов мој таму ако сакаш, преку кур од вас паметниве на форумов, човек да неможе да напише што било, ебаве педерите.
 
Член од
18 февруари 2007
Мислења
69
Поени од реакции
2
Дечки повелете да ја пробате странава: corner.mk - собира вести од македонски веб страници на едно место. Не можат да се читаат тука. Линковите носат до оригиналната страна. Нешто како TIME.mk само ова е dedicated за спорт. Ми излезе реклама на ФБ за ова ама мислам дека премногу вести излегуваат. Треба следење нон стоп.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.108
Поени од реакции
20.945
Во ред е Блез Че Гевара Паскал, тагни го и профилов мој таму ако сакаш, преку кур од вас паметниве на форумов, човек да неможе да напише што било, ебаве педерите.
Полека, не реков дека ти си глуп, туку дека тоа што си го напишал е глупо. И така е. Што е глупо, глупо е до бога милога. :)
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Па ако го укинат правилото со гостински голови секој втор двомеч ќе биде шутирање пенали, што е милион пати полошо од ова.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.108
Поени од реакции
20.945
Па ако го укинат правилото со гостински голови секој втор двомеч ќе биде шутирање пенали, што е милион пати полошо од ова.
Два милиона пати е поарно пенали да шутираат.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Правилно е да се укине голот во гости во продолженијата 2х15 затоа што на тој начин тимот што гостува вториот меч добива (неоправдано) 30 минути повеќе да постигне гол што во суштина вреди два гола.

Другото мислам си е океј. Ако се укине целосно уште толку ќе се зголеми тактизирањето во нокаут фазата што ќе доведе до тоа да стане ептен неинтересна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom