Фудбалски вести

Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Ти зборам за Хенес. Нити го правдам Озил, ниту го бранам. Само, смешно е што лопурдава се нашол повикан да продава тестиси за бубрези.
И поентата е? Озил прави националистички потези, Хенес нигде немам видено да направи слика со Ердоган или некој непријател на Германија.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
И поентата е? Озил прави националистички потези, Хенес нигде немам видено да направи слика со Ердоган или некој непријател на Германија.
Хенес направи државнички потег со тоа што ја украде Германија и лежеше затвор. Истата држава што сега ја брани со патриотизам од узурпаторот Озил. Патор.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Хенес направи државнички потег со тоа што ја украде Германија и лежеше затвор. Истата држава што сега ја брани со патриотизам од узурпаторот Озил. Патор.
Врска ти нема муабетот, тресеш глупости. Тоа е сеа ко ја да ти кажам еј види Роналдо затајува данок и не лежи затвор а Озил се слика со Ердоган и сите го криват него. Поврзаност на настаните НУЛА! Башка што и самиот си потенцирал дека Хенес лежел затвор, значи си платил за криминалот кој го правел а Озил не беше исфрлен од тимот за СП туку прв состав играше.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Брат, свесно и наштетил на својата држава, значи не ја сака истата. Тоа што лежел, не било зошто он ја прифатил грешката туку затоа што го фатиле, затоа паламудењево е лицемерно.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Па Хенс не кажува кој колку ја сака државата. Он кажува дека овој игра како играч од трета лига. Ебате плачипичките порано играчи кога играа лошо беа физички напаѓани, сега ќе им ждригнат од трибина и овие увредени.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Па Хенс не кажува кој колку ја сака државата. Он кажува дека овој игра како играч од трета лига. Ебате плачипичките порано играчи кога играа лошо беа физички напаѓани, сега ќе им ждригнат од трибина и овие увредени.
Кое е тоа „порано“, и каде? Во регионална лига (Струшко) кога ќе играат ФК Морнар од с. Радожда и ФК Радолишта од с. Радолишта? Ако да, тоа не е порано, туку е сега.
И тоа е одлика на имбецилни општества, не е ниту за сполмнување ни за некаква пофалба ниту за опишување на градација во пад/начакување на вредности.

Озил е сосема во право. Без никаква дамка му е потегот и изјавата.
Со самото тоа што тој е квалификуван како „ваков и таков“ после СП, а е земен на СП откако се сликаше со Ердо, тоа ја објаснува ретардираната лицемерност на навивачите (и останати) за која тој зборува.

И од каде Ердоган непријател на Германија?
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
не знаев каде да пишам па тука...
ако можете пратете во ПП некои сајтови за фудбалски стримови кај што не треба да се зачленувам или да инсталирам глупости..
до скоро гледав на sport365.live, ама неш не ми ја отвара последно време...имаше HD стримови на повеќе јазици..
ако знаете некои слични, пишете..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Годинава нема ЛШ да има на македонски канали изгледа а?
Еве утре е Супер Куп, а нема да има пренос на МТВ.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.277
Toni Kroos talks about Mesut Özil's international retirement [SportBild]

Kroos on his DFB team future: "I was very worried about the future of the team and considered all sorts of decisions. But my wife told me: darling, you cannot stop now. My son also wanted me to continue, I couldn't say no. Now my big goal is the EURO 2020. We must be successful"
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Ла Лига мечовите во иднина би требало во САД да се играат :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ла Лига мечовите во иднина би требало во САД да се играат :D
Не сите, еден во сезоната. Нешто слично како НБА и НФЛ што се игра во Лондон.[DOUBLEPOST=1534423212][/DOUBLEPOST]
Било кој професионален спортист не смее да прима инфузија доколку навистина не е нож до коска ситуација и дури и тогаш мора со потписи од лекари, чуда. Кретенов кај отиде на релакс масажа со такви глупости па и уште се буни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom