Фудбалски вести

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Speaking in a special programme on Canal +, Franck Ribéry discussed the difficulties he encountered with the scar that disfigured him during a car accident in his hometown of Boulogne-sur-Mer. His face required almost 100 stitches.

“This gave me my character, and my strength too. When you are young, disfigured like that, it is not easy. You look at people, your critics, my family fought a lot for that, at people who criticised me. Like: “Look at his face, look at how ugly he is, what is this scar.” Wherever I went, people would look at me. Not because I was good looking, not because I was called Franck, not because I was good at football, but because I had a scar. That was hard… When you were in your own part of town things were different because everyone knew everyone, so.”

“But when you went to school, you would meet other people, parents, they would look at me and speak amongst themselves. You feel it. People are laughing at you. When it is parents doing it, it is mean. When you are young, you suffer. But when I was young and people made fun of me, I never went into a corner and cried. Never.”
Од психолошки аспект може да се каже и "Бидете добри со сите деца, бидејќи им создавате комплекси и проблеми кои што подоцна може да ги натераат да силуваат девојки на постари години" :D

Али стварно заебано ова за Рибери што ете и до ден денеска уште по тоа го забележуваат многумина...можеби требаше да направи како Ентони Дејвис во НБА (кој што исто вака бил исмејуван поради едновеѓата (unibrow) па после си направи бренд од тоа) и да си ја трејдмаркираше лузната и буквално да направи богатство од тоа што порано му било слабост и му создавало проблеми.

У секој случај супер што го надминал проблемов доволно за добра кариера и живот да има.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Знам дека има копита од фудбалери, те пцујат и се тоа ама видете го бе дебилов :pos:

[DOUBLEPOST=1516017536][/DOUBLEPOST]Еве видео за подетално

 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Сколс ќе му биде изгледа прв помошник, за после Гигс он да го преземе Манчестер.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
@Vori еве ти го јакиот, што го барале Фенер, Бешикташ и Евертон...
Го бараше Бешикташ сигурно, на крај Вагнер Лов го земаа, најдобар стрелец беше на полусезона, за Фенер и Евертон незнам.

Сеа зашто заминал у Коња незнам пошо они се бора за опстанок, ваљда плата голема му дале
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Peja989 еве ти го јакиот,даде на деби голче против Галата .... К**се тресе во ладна вода ..... Абе баба научи...
И Хавиер Ерасо дае гол против Реал Мадрид пред некој ден, тоа не го прави јак играч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom