Фудбалски вести

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Бреееееј уште ли постои овој?
Ќе возел на реливо Дакар 2018. Наводно толку од фудбалот, што и делува како разумна одлука согледувајќи го фактот што по Порто сите видоа за каков fraud се работи. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
АВБ Интернет дифенс форс инкаминг....да не се вреѓаме АВБ е супер тренер, во Зенит доминираше, ете откако си отиде се гледа Зенит дека не се ни блиску до првото место, и во Кина беше солиден богами, гарантирам да се вратеше во некоја европска екипа пак ќе имаше успеси.

Ова со телевизиските права е ептен ретардирано ама тоа е, капитализам, нормално е, така е во цел свет. Фали за 10ина години од сега ППВ канали да воведат па да мора да платиш илјадарка да гледаш Челзи-Манчестер на пример.
И баш поради вакви глупости отсекогаш сум го мразел тоа "Ама види брат, у цел свет е тоа така, нормално е, ние сме заостанати" како аргумент за било што. Ете и Игор Дурловски нека се брани сега со тоа "Ама ок е брат, еве и Кевин Спејси го обвинвуаат периодот и Бил Козби, во цел свет е тоа така уште од дамна познати уметници да прават нелегални работи.."

Гремио се новите шампиони во Копа Либертадорес. Бразилците ги тепаа Ланус со тоа што два пати ги пенетрираа во анус хехехе

Првата утакмица во Бразил заврши 1-0 за Гремио, а вчера на реваншот во Аргентина резултатот беше 1-2.

Ова е трета титула за Гремио во петтото финале за нив. Последната титула им беше освоена пред 22 години.

Со победава Гремио си обезбеди пласман на Светското клупско првенство кое што започнува на 6ти декември, а Гремио својот меч во ОАЕ ќе го игра на 12ти Декември против подобриот од мечот Пачука (Мексико) - Видад Казаблакна (Мароко)

Целосна листа на учесници на Светското Клупско Првенство:

Гремио (КОНМЕБОЛ)
Реал Мадрид (УЕФА)
Урава Ред Дајмондс (АФЦ)
Видад Казабланка (ЦАФ)
Оукленд Сити (ОФЦ)
Ал Џазира (Домаќини на првенството т.е. шампиони на лигата на ОАЕ)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Добро не може да се воведе некое построго правило или не знам веќе што, околу судиското продолжение, нарочито во второто полувреме? Пример во Италија мислам дека најдобро се проценува колку треба да има судиско продолжение, додека во Германија да речеме може да има 6 измени, 5 црвени картони, 50 фаули, 7 тепачки и на крај 2 минути судиско продолжение. :tapp: Јас како што знам по 30 секунди од измена се додаваат, така да со 6 измени што скоро секогаш се извршуваат би требало да има бар 3 минути продолжение на мечевите, а во Германија и во одредени други лиги 3 минути е права реткост.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Некогаш не проценуваат и во Италија. Еве на пример Интер - Милан во второ имаше 4 измени, 4 голови од кој еден од пенал и судијата покажа 3 минути продолжение.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Мислев дека Бензема е најлошиот шпиц што може еден клуб да го има ... ама кога ги видов Кристал Палас дадоја 50м за бентеке а братов 7 месеци гол немат даено плус денеска зеде пенал да шутира 93 и нормално го промарши .
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Откако Торонто доминираа во регуларниот дел на сезоната, вечерва станаа шампиони во МЛС купот со победа од 2-0 против Сиетл.

Интересно е што и лани овие две екипи играа во финалето на МЛС лигата, тогаш Сиетл имаа предност на домашен терен и ја освоија титулата после победа преку пеналите (0-0 после 120 минути)

Ова е прва МЛС титула за канадската екипа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
http://kurir.mk/sport/fudbal/fifa-prezede-merki-nema-svetsko-prvenstvo-za-rasistot-od-kolumbija-video/

Стванро не сфаќам како ова може да биде поопасно од напревен фаул и повредување на играч на пример. Ако за ова се добива 5 меча казна догаш секој играч што ќе направи фаул поради кој играч ќе биде повреден месец и повеќе од месец треба да биде казнет со 20 меча неиграње....
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
Former AC Milan, PSG, Chelsea, Monaco striker and Ballon d'Or winner George Weah has been elected as the new President of Liberia.

Овој дури и Каладзе го заебал. :D
(за тие што не знаат, Каладзе стана градоначалник на Тбилиси)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Former AC Milan, PSG, Chelsea, Monaco striker and Ballon d'Or winner George Weah has been elected as the new President of Liberia.

Овој дури и Каладзе го заебал. :D
(за тие што не знаат, Каладзе стана градоначалник на Тбилиси)
Берлускони школа. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.942
Поени од реакции
25.212
Speaking in a special programme on Canal +, Franck Ribéry discussed the difficulties he encountered with the scar that disfigured him during a car accident in his hometown of Boulogne-sur-Mer. His face required almost 100 stitches.

“This gave me my character, and my strength too. When you are young, disfigured like that, it is not easy. You look at people, your critics, my family fought a lot for that, at people who criticised me. Like: “Look at his face, look at how ugly he is, what is this scar.” Wherever I went, people would look at me. Not because I was good looking, not because I was called Franck, not because I was good at football, but because I had a scar. That was hard… When you were in your own part of town things were different because everyone knew everyone, so.”

“But when you went to school, you would meet other people, parents, they would look at me and speak amongst themselves. You feel it. People are laughing at you. When it is parents doing it, it is mean. When you are young, you suffer. But when I was young and people made fun of me, I never went into a corner and cried. Never.”
 

Kajgana Shop

На врв Bottom