Фудбалски вести

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Мене не ми е јасно каде е Чиле, кој освои Копа Америка. :)
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.382
Поени од реакции
1.786
За романска музика не знам , али романките се лудило.
Инаку романците котираат високо бидејќи ретко губат.Без разлика дали се пријателски , или официални утакмици губат ретко.На СП не се пласираа бидејќи изгубија од Грците.
Од играчите им го знам само Пантелемон или како да беше голманот што бранеше во Сити.Останатите им се играчи што главно играт у домашната им лига.
Германија не играше никакви натпревари со што не освои бодови и така Аргентина стана 1.Се знаеше оти германците пагат секако.Инаку догодина е ЕП па така сликата во топ 10 ќе биде далеку поразлична од оваа сега.Мене не ми е јасно како Велс догураа до топ 10, со оглед дека лани беа катастрофа за квалификациите за СП.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
За романска музика не знам , али романките се лудило.
Инаку романците котираат високо бидејќи ретко губат.Без разлика дали се пријателски , или официални утакмици губат ретко.На СП не се пласираа бидејќи изгубија од Грците.
Од играчите им го знам само Пантелемон или како да беше голманот што бранеше во Сити.Останатите им се играчи што главнот играт у домашната им лига.
Германија не играше никакви натпревари со што не освои бодови и така Аргентина стана 1.Се знаеме оти германците пагат секако.Инаку догодина е ЕП па така сликата во топ 10 ќе биде далеку поразлична од оваа сега.Мене не ми е јасно како Велс догураа до топ 10, со оглед дека лани беа катастрофа за квалификациите за СП.
Велс конечно ги склопија коцките и имаат состав за респект. На праг се да се пласираат во Франција. Пред 5 години зад нас беа, 100 и некои, сега се во топ 10. Така е кога работиш со стрплење.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.382
Поени од реакции
1.786
Велс конечно ги склопија коцките и имаат состав за респект. На праг се да се пласираат во Франција. Пред 5 години зад нас беа, 100 и некои, сега се во топ 10. Така е кога работиш со стрплење.
Не е до стрплење само овој пат коцките кои одсекогаш ги поседуваа, успееа да ги склопат.Секогаш имаа играчи јаки но немаа колектив.Па самото тоа што лидер тие Рајан Гигс а беа како Македонија кажува се.Но сепак со 4-5 победи од 90ти до топ 10 малце ми е чудно.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.119
Поени од реакции
25.051
Гледа некој Голд Куп (натпреварување за најдобра репрезентација од С. Америка и Кариби)??
Мексико моментално 68 мин 5-0 против Куба. Америка пред 2 дена 2-1 против Хондурас.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.491
Поени од реакции
22.243
Иначе, на најновата листа на ФИФА ранкинг, најголем скок има направено нашата збратимена држава БЕЛИЗЕ (скок од 37 места), сега се наоѓа на 118то место. Кај и да е, ќе не поминат за 2 месеца.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.335
Поени од реакции
86.464
Член од
14 април 2012
Мислења
32.298
Поени од реакции
65.228
Си имаше Тевез свои моменти, али, направи тешка глупост со знакот.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.155
Поени од реакции
6.363
Пабло Аимар се пензионираше. :place:
последните неколку години го мачеа повреди и тоа е причината за пензионирањето. Пред 6 месеца потпиша за Ривер и успеа да изигра само 1 утакмица колку да ја заврши кариерата таму каде што ја започна.
“Кловнот“ од Рио Кватро
 

Kajgana Shop

На врв Bottom