Фудбалски вести

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.307
Поени од реакции
26.217
Немања Максимовиќ (момчето кое го постигна победничкиот погодок против Бразил во 118 минута):
,,Mојот татко ми забрануваше да тренирам фудбал, бидејки не бев добар ученик и често правев проблеми во школо. Ги мразев сите мои наставници освен оној по Спорт, на 14 години имав лоша повреда на коленото каде што речиси една и пол година не тренирав фудбал, мојот татко правеше се за да го замразам фудбалот и да станам добар ученик, бидејки секој ден ми велеше дека од фудбалот нема леб, тогаш сватив некои работи и мојата желба за фудбал одеднаш исчезна, но тоа кога му го кажав на наставникот по спорт едноставно полуде, ја плати мојата операција, секој ден после школо тренериавме заедно за да се вратам посилен, вежбавме во теретана, ми купи нови копачи сите потребни работи за тренинг, ми намести да играм за Лозаник, каде што поминав две прекрасни години, потоа потпишав за Црвена Звезда и сега сум на местото каде што тој сакаше да бидам, - да станам добар и голем фудбалер! Од се срце овој погодок и трофеј му ги посветувам на него.''
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.471
Поени од реакции
10.200
А мене татко ми ме отпиша од фудбал пошто имав 11 кеца у прво полугодие у средно! :tapp:
Татко ти ни ја скрати можноста да ја видиме Македонската У20 репрезентација светски шампиони. :place:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Јас коа тренирав фудбал у 5то одделение многу пеев и имаше деца шо ми се смееја ради тоа. Евентуално ми скурчи да ги слушам како ме замараат и се откажав. Не се каам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.015
Поени од реакции
41.287
Јас коа тренирав фудбал у 5то одделение многу пеев и имаше деца шо ми се смееја ради тоа. Евентуално ми скурчи да ги слушам како ме замараат и се откажав. Не се каам.
затоа сега нема да бидеш на филип втори на финалето на звезде гранда хехе
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
На Балканов сериозно треба да се ревидира кој се смее / не смее да има деца.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.146
Поени од реакции
18.054
На Балканов сериозно треба да се ревидира кој се смее / не смее да има деца.
Ко за чудо професориве по физичко во Србија сериозно си ја сваќаат работава,сум слушал и за други вакви случаеви. Од таму веројатно и јаките младинци што ги имаат по сите спортови.
Од друга страна кај нас 6 професори физичко ми се имаат сменето и од лифчиња кладилница и на ви топка рогајте повеќе нема да видиш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ко за чудо професориве по физичко во Србија сериозно си ја сваќаат работава,сум слушал и за други вакви случаеви. Од таму веројатно и јаките младинци што ги имаат по сите спортови.
Од друга страна кај нас 6 професори физичко ми се имаат сменето и од лифчиња кладилница и на ви топка рогајте повеќе нема да видиш.
Знам, ЈБТ е ЈБТ :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И низ маало се слушаат муабети, веројатно толку од Македонија Ѓорче Петров, клубот ќе згасне пошто немаат ќор денар.

Како бонус4е.

Цело раководство на ФФМ потекнува од клубот

Актуелниот претседател на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски е поранешен фудбалер на Македонија Ѓорче Петров, а како тренер на овој клуб му ја донесе единствената шампионска титула во сезоната 2008/2009 година. Дел од тој шампионски тим тогаш беше сегашниот селектор на младинската репрезентацијата Благоја Милевски, а членот на Управниот одбор при ФФМ Серафим Димовски своевремено беше дел од управата на „лавовите“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom