Фудбалот во Кина

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој е вашиот омилен клуб


  • Вкупно гласачи
    73

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Брејјј 8-1 тепале Шангај Шенхуа денес.
Уште еден гол ги делело до рекорд стар 20 години (9-1)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.959
Поени од реакции
25.270
Carlos Tevez has hit back at suggestions from Shanghai Shenhua’s chairman that he is unfit to play, describing Chinese players as “not naturally skilled” and doubting whether they will be able to compete with the best nations “even in 50 years”.

Reports in Argentina have suggested that Tevez, who has been regularly booed by Shenhua supporters, may be ready to return to his boyhood side Boca Juniors despite more than a year remaining on his contract.

https://www.theguardian.com/football/2017/sep/21/carlos-tevez-chinese-players-not-skilled-50-years
 

king-makedon

THE KING
Член од
5 декември 2008
Мислења
503
Поени од реакции
262
Овој па Тевез која бештија од играч.Молеше колеше да го пуштат Јуве у таа распалата Бока без пари демек сакал да заврши кариера таму,му ја исполнија желбата.Отиде после една година у Кина да биде најплатен играч у свет,сеа пак у Бока сакал да се врати.:busi:
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Овој па Тевез која бештија од играч.Молеше колеше да го пуштат Јуве у таа распалата Бока без пари демек сакал да заврши кариера таму,му ја исполнија желбата.Отиде после една година у Кина да биде најплатен играч у свет,сеа пак у Бока сакал да се врати.:busi:
Па отиде да ја заврши кариерата у Бока и зимаше помала плата од Јуве, но кинезиве и понудија пред пензија 20м годишно, кој будала не би прифатил? За една година во Кина заработи колку 4 сезони да играше во Јуве или некој друг клуб. Така да ако рачунаш дека за 2години заработи за цела негова кариера и не е така лошо. И да се врати сега, ќе се врати да си ужива на милионите заработени во Кина.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270


М'Биа и Џексон Мартинез останаа без клуб.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Четири „Ванг“ на теренот :D
Одприлика како изгледа коментарот на една просечна акција на Јифанг:
Жанг додава до Ванг, овој до Ванг, одличен пас до Сун, се уфрла лево Жу и добива топка, центаршут до Јин кој ја пропушта топката до Жу, а овој со пета до Караско кој застрела еден рефлектор на стадионот. :D
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Ovaa kinezite povtorno pocnaa da se rasfrlat so pari...

Toa praviloto za kolku pari kupat igrac istata suma da i isplatat na kineskata federacija uste vazi?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom