Фрлање бидермаер

Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Доста интересен обичај...
Имам фатено 3 до сега...
Првиот беше ради атер за татко ми, ме молеше да станам и да застанам во редот. Ко изфрлена од поплава се тешки маки се симнав во таа гужва, си застанав на крај за да не ме буткаат... цела војска жени пред мене се буткаат коси кубат ја у позадина кулирам... ииииииииииии ко нарачан директива во мои раце.
Вториот беше случајно и тоа на туѓа свадба во Александар палас. Во двете сали имаше свадба. Во другата сала беше друарка ми, отидов со намера да се поздравам.. и двете изветреани стоевме позади група жени кои се тепаа напред нели... и пак неочекувано, но овој пат со тоа дршките по тил ме тресна.
И третиот пат кај братучедка ми. И се лизна од раце бидермаерот и и падна одма позади неа. и јас така во први борбени редови се залетав и си ги земав :)

забегав..... сори.. :pipi:
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Првиот пат додуша за инает беше повеќе, татко ми ме предизвика и прво шо напраив е му се свртев со победнички израз на лицето.
Татко и?

Сум фатила и тоа не по моја желба... Татко ми ме натера да застанам во ред зашто беше сигурен дека ќе го фатам и стварно го фатив ама ништо
Пак татко:helou:

Доста интересен обичај...
Имам фатено 3 до сега...
Првиот беше ради атер за татко ми, ме молеше да станам и да застанам во редот.
Трет пат таткото.Наворучение:дали татковците се криви што женските скокаат по бидермаери???После ќе речат дека татковците неќат да се докажуваат преку своите ќерки:)
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Татко и?


Пак татко:helou:


Трет пат таткото.Наворучение:дали татковците се криви што женските скокаат по бидермаери???После ќе речат дека татковците неќат да се докажуваат преку своите ќерки:)
Можеби да, ама мојов гледам дека со душа чека да ме омажи :pos2:
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
пред година дена фатив еден на свадба ама уште сум мома, мислам у врска сум ама до брак тешко
 

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
Јас секогаш бегав од бидермаерот и уште кога одам на свадби сите одат да го фаќаат па дури и мајка ми а јас си седнувам а тато секогаш ме зафркава еве кој нема да се мажи :) Интересен обичај во секој случај али за мене не значи ништо :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Немам фатено не ни сакам да фатам.Жива глупост.:toe:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Не сум го фатила до сеа а и не сум имала некоја посебна желба:pos2:.. Сепак никогаш не се вели никогаш, следната недела сум на свадба па ќе видиме :vozbud::pos2:
 
T

tanja5

Гостин
Toa e obicaj, no ne znaci ako go fatish bukjetot, deka ke se omazish, ili ozjenish. Mozam da recam deka zborot biedermeier ne mi e poznat za cvekje. Toa e eden stil. Vo makedonskiot jazik ima mnogu novi zborovi koi me iritiraat. Pozdrav.:helou:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Никогаш немам отидено да фатам бидермаер.
Страв ми е после стварно да не се омажам :pos:
Ете другарка фати пред некој месец и оп ете месецот после тоа бремена и ќе играме наскоро на свадба.
Затоа јас не одам да фаќам! :icon_lol:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Мојот скор е 2/3,а тогаш кога не го фатив,односно го фатив,бев повлечен за рака и ми беше земен.Но лоша работа е што завршив на клиника со гипс на рака е причина да размислам дали ке ми текне уште еднаш да идам да го фаќам чудово.
:salut:
 

ThE LaDy CrOfT

lovely...
Член од
11 јануари 2010
Мислења
31
Поени од реакции
0
не сум фатила до сега, зашто на сите свадби кај што сум била било местено,т.е. невестата се врти гледа кој кај е и фрла директно во раце...ама тие и по години и години сеуште не се омажени...страшно, страшно...:kesa:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
не сум фатила до сега, зашто на сите свадби кај што сум била било местено,т.е. невестата се врти гледа кој кај е и фрла директно во раце...ама тие и по години и години сеуште не се омажени...страшно, страшно...:kesa:
Можеби е така зашто е местено:wink:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
хахаха оваа по бидермаеров на првиов пост се УБИ!
не е битно.. абе у поново време и машки и женски рипаат по него па така и ја на една свадба си застанав на средна на тајфата (ептен многу беа) ама до мене имаше еде ЌОР пијан и ко шо рипавме убаво на сликата се глеа дека го фатив е арно ама овој пијаниов да земеше и да ме утепаше :)duel:) зашо ја сум го фатил па додека го фтам убаво ми го дрпна од раце... неарен.. можда бил наместен за него па сум го заебал или??

Инаку мрзам така коа ке се затепаат за бидермаерот па коа ке го разграбаат 3 4 теткици и на крај останала една прачка од целиот бидермаер и некои мизерни 2 3 цвета, нормално остатокот од него (ѓубрето) на земја
 

Kajgana Shop

На врв Bottom