Фрлање бидермаер

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Нит сум фрлала(пу, пу скраја да е), нит сум фатила.
Не сум рипала да фатам, од проста причина што не сакам да ми дојде редот.
Иначе самиот чин, интересен е за гледање ако ништо друго.
Посебно ако падне некоја cat fight :pipi:
 
Член од
12 јули 2010
Мислења
31
Поени од реакции
2
Ах сум го фатила и тоа не сакав ме натераа да застанам во толпата...Али не верувам во такви ствари..Ама сепак беше интересно ..од толку луѓе јас !?
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Чиста будалаштина, и увек е наместено, ама на сите свадби до сега на кои сум бил.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Фрлањето бидермаер е обичај што сте го виделе на секоја свадба.Верувањето е дека оној кој ќе го фати наредната година ќе се омажи:back:Секогаш сум учествувала во фаќањето,но никогаш не сум го фатила.Порано скокаа по него само девојки под услов да не се мажени ама сега скокаат и машките па кому иде:)..Многу ми е интересен тој дел бидејќи понекогаш доаѓа и до тепачки за него.Иначе искуства?Сте фрлале сте фаќале?Но совет немојте како оваа на
Колку што јас знам - жените фаќаат бидермаер, мажите подвезица :D

Инаку, не сум скокала по цвеќиња, ама сум гледала - тоа е онака еден од топ моментите на свадбите, кога кумата, старосватицата, деверушите и остала багра цела вечер кењаат кај правеле фризури, а после овој свет настан сите шетаат исчупани и зајадливи (мој беше, ми го дрпна од рака).
Едноставно е priceless.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Чиста будалаштина, и увек е наместено, ама на сите свадби до сега на кои сум бил.
:eek:
:pos:зар и таму има местенки?![DOUBLEPOST=1393956070][/DOUBLEPOST]во гејлада има обичај наместо фаќање бидермаер , невестата на позадината од чевлите да ги испише имињата на своите немажени другарки и чие име во текот на денот ќе се избрише или ќе избледее најмногу - таа ќе е следната

 
Член од
10 ноември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
5
Првиот мој обид да го фрлам и се закачи на лустерот. Вториот го фати помало девојче и мојата другарка одма и го зема и и рече дека треба поголемите да се мажат. Инакѕ се омажи годинава
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
816
Поени од реакции
1.296
Првиот мој обид да го фрлам и се закачи на лустерот. Вториот го фати помало девојче и мојата другарка одма и го зема и и рече дека треба поголемите да се мажат. Инакѕ се омажи годинава
Sreka so ti ne si se zakacila na lusterot
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.727
интересно, ама ретки се тие девојки што се омажиле а да не фатиле бидермаер... изгледа има нешто што влијае во психата .... а која не е психички спремна за брачен живот таа и не сака да се мажи, подсвесно е тоа...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
интересно, ама ретки се тие девојки што се омажиле а да не фатиле бидермаер... изгледа има нешто што влијае во психата .... а која не е психички спремна за брачен живот таа и не сака да се мажи, подсвесно е тоа...
Почести се тие што се мажат дека фатила јајце клетката...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom