Фриленсер (Freelancer)

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Има ли некој земано payoneer картичка преку freelancer.com(или друга страна).
Ме интересира колку зимаат за услугата, поточно од freelancer на картичката, и после при подигање на пари на банкомат.
 
Член од
18 јули 2011
Мислења
20
Поени од реакции
0
Има ли некој земано payoneer картичка преку freelancer.com(или друга страна).
Ме интересира колку зимаат за услугата, поточно од freelancer на картичката, и после при подигање на пари на банкомат.

Druzhe, i mene istoto me interesira...kolku provizija zema kartichkata ako imash dosega probano? ..Jas ja zemav preku oDesk...
 
Член од
18 јули 2011
Мислења
20
Поени од реакции
0
Ne sum zemal karticka, se miselv, na kraj si ostanav so moneybookers.

A da te prasham za pomosh, mene mi go zakluchija akayntot...shto tochno treba da go otklucham povtorno, bidejkji se obidov vo bankite da mu objasnam deka treba da pushtat pari za verifikacija na MB.
Kako i shto treba da napravam ako znaesh da mi odgovorish??!!!
 
Член од
30 април 2012
Мислења
11
Поени од реакции
0
Јас само што започнав да работам на freelancer.com, само дали на некој му е исплатено и како се врши тоа? Имам акаунт на moneybookers.com и сум префрлал таму од други сајтови пари. Дали може преку овој да ги префрлиш после на moneybookers? прв пат го правам ова и затоа...:D
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Јас само што започнав да работам на freelancer.com, само дали на некој му е исплатено и како се врши тоа? Имам акаунт на moneybookers.com и сум префрлал таму од други сајтови пари. Дали може преку овој да ги префрлиш после на moneybookers? прв пат го правам ова и затоа...:D
Имаат исплатено на еден куп народ и нема од што да се плашиш. Види низ поставувањата дали имаат опција за исплаќање преку Moneybookers, не ми текнува сега бидејќи не ми ни текнува јузерот како ми беше таму. :)
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Ne sum zemal karticka, se miselv, na kraj si ostanav so moneybookers.
Најпаметно. И јас бев загреан за картичка ама кога видов дека треба 25 долара да платиш за неа и 2 долари при секое подизање. Не фала. Манибукерс 1.8 евра зема. Сега незнам што е финтата па 1 недела ги чекам на картичка парите :mad:
Претходно за 3-4 дена стизаа.
 

ToxicNilex

копук
Член од
16 јуни 2012
Мислења
22
Поени од реакции
6
Има ли некој овде што воопшто заработува од веб, графички дизајн или слично? Јас лично заработувам преку oDesk и Elance, не е многу тешко да започнеш а и 100-200 евра месечно плус и не е мала пара од работа која бара околу 5-6 сати неделно (барем за мене).
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Може малце опис ? инфо..?
Јас имам неколку вебстрани кој ги дизајнирам моментално може да ти пратам слики во инбокс ?
 

ToxicNilex

копук
Член од
16 јуни 2012
Мислења
22
Поени од реакции
6
Може малце опис ? инфо..?
Јас имам неколку вебстрани кој ги дизајнирам моментално може да ти пратам слики во инбокс ?
може секако прати да видиме,
а за опис ке се обидам да скратам малце,
прво се регистрираш, пишуваш вистински информации, потоа земаш некој тест има преку 400+ тестови од сите подрачја, си правиш портфолио од најдобрите работи што ги имаш завршено, потоа одич на работи и се пријавуваш, ова е општо за двете страници, одеск на пример гарантира исплата на работи што се со време а не гарантира исплата на работи што се со фиксирана цена, од другата страна еланце гарантира и со фиксирана цена и временски работи но бесплатните корисници можат да поднесат до 10 барања незнам точно колку беа и не се ресетираат ако ги избришиш или се затвори работата, од другата страна пак кај одеск како што поминуваш тестови така бројот на работи кои можеш да ги работиш во исто време (job application quota) , истото се ресетира после секое одбивање на работата, бришење итн.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
може секако прати да видиме,
а за опис ке се обидам да скратам малце,
прво се регистрираш, пишуваш вистински информации, потоа земаш некој тест има преку 400+ тестови од сите подрачја, си правиш портфолио од најдобрите работи што ги имаш завршено, потоа одич на работи и се пријавуваш, ова е општо за двете страници, одеск на пример гарантира исплата на работи што се со време а не гарантира исплата на работи што се со фиксирана цена, од другата страна еланце гарантира и со фиксирана цена и временски работи но бесплатните корисници можат да поднесат до 10 барања незнам точно колку беа и не се ресетираат ако ги избришиш или се затвори работата, од другата страна пак кај одеск како што поминуваш тестови така бројот на работи кои можеш да ги работиш во исто време (job application quota) , истото се ресетира после секое одбивање на работата, бришење итн.
Каде треба да се регистрирам ? И дали се дизајнира се дизајнираат македонски или странски вебстрани ?
 

ToxicNilex

копук
Член од
16 јуни 2012
Мислења
22
Поени од реакции
6
Каде треба да се регистрирам ? И дали се дизајнира се дизајнираат македонски или странски вебстрани ?
се дизајнирааат најчесто англиски веб страни, можеш да се регистрираш на официјалните страни elance.com и odesk.com
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
се дизајнирааат најчесто англиски веб страни, можеш да се регистрираш на официјалните страни elance.com и odesk.com
Мхм се регистрирав на одеск,ми дадоа работа за дизајнирање на постоечко лого,ама незнам како да почнам помош малце може ? :)
 

ToxicNilex

копук
Член од
16 јуни 2012
Мислења
22
Поени од реакции
6
Мхм се регистрирав на одеск,ми дадоа работа за дизајнирање на постоечко лого,ама незнам како да почнам помош малце може ? :)
прво кажи ми дали е fixed price или hourly job, ако е фиксед не се замарај оти нема да ти исплати бидејки одеск не гарантира, а ако е со сати работата тогаш симни ја одеск теам апликацијата, и прашај го какво лого сака, какви бои примери на кои лога ги бендисува итн. се што ти треба за да ја завршиш работата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom