Фризури

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013


Мојт некој да ми најт трансформација до ваква фрузура? Многу ми е интересна во последно, сакам да ја пуштам, али ќе требит горе уште 2 месеци најмалце да ја растам и дотогаш незнам што фризура би носел..

 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Дечки восок за коса али да немат сјај, т.е што е можно помалце сјај да му дават на косата.. Предлог некој?
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.683
Поени од реакции
2.244
Дечки восок за коса али да немат сјај, т.е што е можно помалце сјај да му дават на косата.. Предлог некој?
Пробај го од Тафт црниот, обично на сува коса се нанесува и не дава сјај, не ја мрси.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Пробај го од Тафт црниот, обично на сува коса се нанесува и не дава сјај, не ја мрси.
ток остана имаше еден жолт топ беше ама одеднаш мистериозно изчезна незнам зашто еднаш успеав само да го купам :/
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Пробај го од Тафт црниот, обично на сува коса се нанесува и не дава сјај, не ја мрси.
Toj што е црн со сиво капаче или имат целосно црн? Ако е со сиво капаче веќе го користам него и барам ако е можно да најдам некој со помалце сјај.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Toj што е црн со сиво капаче или имат целосно црн? Ако е со сиво капаче веќе го користам него и барам ако е можно да најдам некој со помалце сјај.
Пробај со нивеа крем за коса.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.683
Поени од реакции
2.244
Toj што е црн со сиво капаче или имат целосно црн? Ако е со сиво капаче веќе го користам него и барам ако е можно да најдам некој со помалце сјај.
На тој со сивото капаче мислев, пробај го и овој Нивеава, го имам користено не е лош а башка ептен убав мирис има, типичен нивеа. Мене па тој од Тафт не ми даваше којзнае каков сјај, зависи и од самата коса.
Исто има од Тафт паста за коса во сина и во жолта туба. Јас ја имам користено сината и океј се покажа, пробај и со неа :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Дачки, ај сеа и некој лак за коса препорачајте, исто да недават сјај на косата?
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359

неможам веќе да ги гледам со гејскиве фризури, шо ке беше се папагали кај и да се свртиш, како еден така сите, тешки ботој, немат свој стил на изразување, па ко ке видам некои метросексуалчиња брада пуштиле, си се чудам кој ви дозволил вас брада да пуштите, а ни м немаат од мажи
 

gsw

Член од
8 јули 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Nekoj da mi predlozi nekoj/a frizer/frizerka seedno koj/a sto dobro satira,farba za masko zborime ...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Најдобар hairstyle е bald (болд) + шеширче и цвикери за сонце ... :cool::P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom